Piotr Kraśko w granatowym garniturze
ONS

Piotr Kraśko pozwie tygodnik "W Sieci"? Wszystko przez TĘ okładkę!

Piotr Kraśko w granatowym garniturze
ONS

Piotr Kraśko chce pozwać wydawcę tygodnika "W Sieci". Szef "Wiadomości" Telewizji Polskiej jest bohaterem najnowszej okładki tego wydawnictwa. Co na niej jest?

Znanego dziennikarze przedstawiono jako prowadzącego "Dziennik Telewizyjny". Piotr Kraśko na okładce ubrany jest w wojskowy mundur. Fotomontaż ma być nawiązaniem do lat 80-tych, kiedy to prowadzący serwis informacyjny występowali w mundurach. Okładka zapowiada artykuł, który opisuje materiał dziennikarki Telewizji Polskiej Karoliny Lewickiej. Dotyczy on podsumowania dwóch marszów - Komitetu Obrony Demokracji oraz Marszu Wolności i Solidarności. Według autorów artykułu Marka Pyzy i Marcina Wikło materiał miał charakter propagandowy, na co przyzwolenie miał dać Piotr Kraśko. Szef serwisu TVP stanowczo zareagował na te doniesienia.

Zawsze uważałem, że szef serwisu informacyjnego telewizji publicznej nie powinien łatwo robić 4 rzeczy: ulegać emocjom, obrażać się, dawać się prowokować i procesować. Ale dla absurdalnych zarzutów z „W Sieci” po raz pierwszy zrobię wyjątek. W tym czwartym punkcie - napisał na swoim Twitterze Kraśko.

To nie pierwszy dziennikarz, który pozywa wydawcę "W Sieci". Proces w podobnej sprawie z tym wydawnictwem ma już na swoim koncie także Monika Olejnik. Dziennikarce jednak nie udało się dojść swoich praw w sądzie.

 

Zobacz też: Piotr Kraśko przestanie być szefem "Wiadomości"?! Ma go zastąpić znana dziennikarka. Która?

Okładka "W Sieci" z Piotrem Kraśką

 

Piotr Kraśko w mundurze
W Sieci

 

Piotr Kraśko zapowiada proces przeciwko "W Sieci"

 

Piotr Kraśko w garniturze

 

Dziennikarz i jego żona Karolina Ferenstain-Kraśko właśnie oczekują na narodziny córki

 

akpa20110710_galkowo_1863.jpg
AKPA

 

Monika Olejnik przegrała proces z wydawcą "W Sieci"

 

Monika Olejnik na spacerze

Więcej na temat Piotr Kraśko
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37