Małgorzata i Rafał Trzaskowscy w białych koszulach
East News

Piękna żona i dwójka dzieci. Oto rodzina Rafała Trzaskowskiego. Dlaczego tak niewiele o nich mówi?

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy w białych koszulach
East News

Choć Rafał Trzaskowski ( 48 ) polityką zajmuje się nie od dziś, jego żony Małgorzaty ( 42 ) w mediach nie było za wiele, a nawet – prawie wcale. Było wiadomo, że polityk jest żonaty i ma dwójkę dzieci, ale to, jaka jest Małgorzata i jakim małżeństwem są Trzaskowscy, wiedzieli chyba tylko ich znajomi. Para uznała, że najwyższy czas to zmienić. 22 czerwca Małgorzata założyła profil na Facebooku, a potem na Instagramie.

„W ostatnich tygodniach wspólnie z mężem zdecydowaliśmy, że Rafał będzie kandydował na Prezydenta RP. Uznałam więc, że i ja powinnam dać się Wam poznać. Witajcie!”

Małgorzata Trzaskowska na Instagramie

To będzie mój mąż

„Może zabrzmi to banalnie, ale to była miłość od pierwszego wejrzenia. Oglądałam zdjęcia mojego brata ze studiów i na jednym z nich zobaczyłam chłopaka, który mnie zaciekawił. Później przyjechałam do brata na zakończenie roku Kolegium Europejskiego na Natolinie. Zobaczyłam z daleka Rafała i w mojej głowie pojawiła się, zupełnie nie wiem skąd, myśl: To będzie mój mąż. Sama się wtedy śmiałam z tego dziwnego przeczucia…”, wspominała w „Vogue’u” Małgorzata.

Choć miała tylko 19 lat, nie pomyliła się. Za Rafała Trzaskowskiego wyszła pięć lat później Pierwsze lata narzeczeństwa przetrwali mimo sporej odległości. Małgorzata, Ślązaczka, i Rafał, warszawiak, ustalili, że ślub wezmą, kiedy ona skończy studia i obroni dyplom na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a potem przeprowadzi się do Warszawy. Na początku nie było im łatwo, bo w stolicy Małgorzata nie miała przyjaciół i tęskniła za bliskimi. Na szczęście Rafał szybko polubił jej rodzinę i Śląsk.

„[Rafał] da się pokroić za rolady z modrą kapustą, a w Wigilię za moczkę. Najbardziej bawi mnie to, że do jego języka na stałe weszły takie słowa jak sznupać, haja czy butel”, opowiadała niedawno Małgorzata w wywiadzie dla „Dziennika Zachodniego”.

Kiedy Trzaskowski robił błyskawiczną karierę, najpierw jako tłumacz symultaniczny, a potem w polityce jako minister i euro poseł, jego żona pracowała w agencji reklamowej. Stabilniejszą posadę w stołecznym urzędzie miasta wybrała po tym, jak urodziła córkę Olę, teraz 15-latkę.

Cztery lata później na świat przyszedł 11-letni dziś Staś. Trzaskowska zawsze poświęcała dzieciom dużo czasu i uwagi, ale z pracy w ratuszu zrezygnowała dopiero rok temu, kilka miesięcy po wygranych przez męża wyborach na prezydenta Warszawy.

Tylko lepiej

Kto dziś rządzi w ich rodzinie?

„Ja trzymam dryl w domu i jestem trochę takim złym policjantem. Wymagam sporo od siebie i innych. Wyniosłam to z domu rodzinnego, gdzie mama utrzymywała śląski porządek”, opowiadała Małgorzata w „Dzienniku Zachodnim” i dodała, że za to jej mąż zachęca dzieci do rozwijania pasji.

Jak zdradził Trzaskowski z okazji Dnia Dziecka, córka kocha jeździć na rolkach, a syn, który chodzi do klasy sportowej, pływać.

„Ola i Staś są mistrzami świata we wszystkim! Wspólnie z Gośką nauczyliśmy się od nich wiele i mamy nadzieję, że jeszcze sporo przed nami”, podsumował.

Rafał Trzaskowski pokazał syna

On oczywiście też ich uczy, np. miłości do książek. W wywiadach można przeczytać, że Trzaskowscy się ze sobą nie nudzą, mieszkają w bloku na warszawskim Ursynowie, a o polityce prawie nie rozmawiają. Na pytanie, jaką prezydentową byłaby Małgorzata, jej mąż mówił w „Newsweeku”:

„Gośkę męczy to samo, co mnie, czyli celebra, więc bylibyśmy bardziej naturalni niż dzisiejsza pierwsza para”.

Ostatnio, w 18. rocznicę ślubu, Trzaskowski zdradził, że tamtego dnia został najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, „a potem było już tylko lepiej”. I to widać.

Rafał Trzaskowski pokazał syna

Więcej na temat Rafał Trzaskowski
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05