Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Olivier Janiak palił marihuanę
Studio TTV
Newsy

Olivier Janiak: Paliłem skręty

Jak wpłynęły na jego dalsze życie?

Temat używek jest wśród celebrytów niezwykle popularny. Niektórzy propagują zdrowy styl życia, inni otwarcie przyznają się do palenia lub nawet próbowania narkotyków. Przypomnijmy: Wierzbicka przyznała się do brania narkotyków

Kolejną gwiazdą, która przyznała, że zdarzało się jej próbować zakazanych substancji jest Olivier Janiak. Prezenter przyznał się do palenia marihuany, choć zarzeka się, że już tego nie robi. Co ciekawe, popularnej "trawki" próbował zanim jeszcze zaczął palić papierosy. Janiak wyznał też, że nie potrafi sobie poradzić z tytoniowym nałogiem.
 

Zacząłem palenie późno, bo w wieku 27 lat od marihuany. Paliłem skręty. Potem przestałem i zacząłem papierosy. Teraz nie potrafię poradzić sobie z tym. Palenie to jest ohydny nałóg i strasznie trudno się go pozbyć - powiedział podczas wywiadu dla "Studio TTV".


Co myślicie o nałogach celebrytów? Powinni o nich mówić publicznie?


Zobacz też Oliviera Janiaka i inne gwiazdy podczas gali Polskiej Rady Biznesu:

załamany mężczyzna z żoną u psychologa
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Wady i zalety palenia marihuany
Pozytywne skutki palenia medycznej marihuany dotyczą głównie jej działania przeciwbólowego przy łagodzeniu objawów wielu chorób (np. stwardnienie rozsiane) i skutków chemioterapii.

Pozytywne skutki palenia medycznej marihuany dotyczą głównie jej działania przeciwbólowego przy łagodzeniu objawów wielu chorób (np. stwardnienie rozsiane) i skutków chemioterapii. Skutki palenia marihuany - wady Zależnie od sytuacji marihuana wpływa na organizm w sposób euforyzujący, uspokajający bądź wykazuje działanie przeciwbólowe . Jej negatywne działanie na ludzki organizm to: zwolnienie czasu reakcji mózgu, zaburzenia logicznego myślenia, trudności ze skupieniem uwagi i motywacją, zapominanie słów, gorsze osiągnięcia naukowe; zaburzenia koordynacji ruchowej; zniekształcone postrzeganie rzeczywistości, zmiana percepcji czasu, odległości, obrazu ciała, widzenie dźwięków i kolorów; spadek zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych; ciężkie zatrucia obejmujące silne omamy i urojenia, bezsenność, poczucie zagubienia, utraty zmysłów, wrażenie umierania; u ciężarnych niedowaga noworodków; bóle gardła , zapalenia oskrzeli, astma; długotrwałe palenie zwiększa ryzyko ataków serca i nowotworów; zaburzenia miesiączkowania bądź produkcji testosteronu; marihuana podwaja ryzyko schizofrenii i psychoz, przyczynia się do powstania lęków i depresji; mózgowi potrzeba aż 90 dni, aby wydalił marihuanę; ma identyczny syndrom odstawienia jak przy heroinie i alkoholu (do tygodnia od zażycia ostatniej dawki występują rozdrażnienie, apatia, bóle głowy , senność lub bezsenność, zaburzenia łaknienia). Skutki palenia marihuany – zalety Palaczy przyciąga mit „miękkiego” czyli nieuzależniającego narkotyku. Ponadto nie odnotowano ani jednego przypadku śmierci z przedawkowania. Jej medyczne właściwości to m. in. łagodzenie objawów jaskry, bólu przy stwardnieniu rozsianym czy chemioterapii, pobudzanie apetytu u chorych na AIDS. Marihuana nie ma zalet? Oto lecznicze właściwości marihuany . Czy rośliny...

Kobieta z e-papierosem
©goodluz/Fotolia
Styl życia
Papierosy bez nikotyny – zdrowsza alternatywa?
Papierosy bez nikotyny dostępne na rynku to albo niektóre e-papierosy albo ziołowe papierosy niezawierające również tytoniu, zamiast niego w składzie znajdziemy np. papaję, eukaliptus czy miętę.

Papierosy bez nikotyny dostępne na rynku to albo niektóre e-papierosy albo ziołowe papierosy niezawierające również tytoniu, zamiast niego w składzie znajdziemy np. papaję, eukaliptus czy miętę. Czym jest nikotyna? Nikotyna powstaje w korzeniach tytoniu, skąd transportowana jest do liści. Główna funkcja jaką pełni w roślinie polega na odstraszaniu owadów. W ludzkim organizmie w niewielkich dawkach powoduje pobudzenie oraz krótkotrwałe uczucie przyjemności i rozluźnienia. Przyjmowana w dużych dawkach przez długi czas może powodować zakrzepy, częste infekcje układu oddechowego, kataraktę, udary oraz zmiany nowotworowe w wielu narządach. Papierosy bez nikotyny – zdrowsze rzucanie palenia? Papieros bez nikotyny według niektórych palaczy jest jaka kawa bez kofeiny. Pozbawienie papierosa jego podstawowej substancji nie oznacza, że jest on wolny od substancji smolistych i innych szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Tak się dzieje w przypadku papierosów ziołowych, które mimo zawartości papai, cynamonu, trawy cytrynowej czy mięty wydzielają przy paleniu tlenek węgla, popiół i smołę, które mogą powodować uszkodzenie płuc. Papierosy bez nikotyny – działanie Istnieje wiele marek produkujących papierosy ziołowe, np. Arkopharma, Guocao, Han Cao, Herbal Gold czy Quism. Papieros nie zawiera tytoniu oraz nikotyny, często zamiast w bibułkę owinięty jest np. liściem eukaliptusa. Paradoksalnie niektóre papierosy ziołowe, np. te zawierające dziewannę mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie np. lecząc płuca uszkodzone dymem tytoniowym. Nie zapominajmy jednak, że w dalszym ciągu jest to wdychanie szkodliwych dla zdrowia substancji. Pozbawiony nikotyny papieros nie spowoduje tych samych reakcji co ten tradycyjny, dlatego osoby uzależnione od nikotyny (wypalające kilka paczek papierosów dziennie) mogą mieć problem z tego typu używką.   Niezawierający nikotyny...

Renata Dancewicz o narkotykach
ONS
Newsy
Dancewicz: Nie tylko ateiści decydują się na aborcję! Nie widzę nic złego w paleniu trawy
Kontrowersyjne słowa aktorki

Temat narkotyków wśród gwiazd nadal budzi spore kontrowersje. Coraz więcej z nich przyznaje się do tego, że miało wiele do czynienia z używkami. Ich doświadczenia nie raz są bardzo zaskakujące. Przypomnijmy: Marika przyznała się do palenia marihuany. Zamieniła ją na inne narkotyki Na odważne wyznania zdecydowała się również Renata Dancewicz w rozmowie z Show. Znana aktorka przyznała, że nie rozumie oburzenia ludzi w związku z paleniem marihuany, do której ma neutralny stosunek. Zarówno narkotyki miękkie i twarde uważa za coś powszechnego w Polsce: Nie widzę nic złego w paleniu trawy i innych eksperymentach z narkotykami . Mnie się to wydaje zupełnie normalne. Ale wiadomo, że zawsze znajdą się ludzie, którym to się nie spodoba. Nie mam na to wpływu, więc olewam to kompletnie - przekonuje Podobnie sprawa wygląda w sprawie aborcji. Dancewicz jest jest zwolenniczką: Gdyby w Polsce był szariat, może by mnie ukamienowano. Ale nie bądźmy świętsi od papieża! Nie może być tak, że w Polsce liczą się tylko słowa biskupów. Są jeszcze normalni ludzie. Szczególnie, że u nas nie tylko ateiści decydują się na aborcję - mówi Zgadzacie się z Renatą? Zobacz: Mąż Kory chce ją leczyć marihuaną. Apeluje do polityków o pomoc Zatrzymanie Dariusza K.:  

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner