clipboard.jpg
Newsy

Największe sławy na pogrzebie Andrzeja Łapickiego

Kto przyszedł pożegnać aktora?

W minioną sobotę, w wieku 88 lat, zmarł Andrzej Łapicki. Wczoraj na warszawskich Starych Powązkach rodzina, przyjaciele, tłumy fanów i gwiazd z należytym szacunkiem pożegnały aktora.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła wdowa Kamila Łapicka, córka Zuzanna Łapicka-Olbrychska i wnuczka Weronika Olbrychska. Mszę żałobną w kościele św. Karola Boromeusza odprawił ks. Adam Boniecki. Wśród znanych osobistości świata kultury znaleźli się m.in.: Waldemar Dąbrowski, Daniel Olbrychski, Krystyna Janda, Nina Andrycz, Artur Żmijewski, Michał Lesień z partnerką, Andżelika Piechowiak, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Grażyna Szapołowska, Rafał Królikowski i Sławomira Łozińska.

Poniżej galeria zdjęć z pogrzebu wielkiego aktora:

Zuzanna Łapicka
EastNews
Newsy
Zuzanna Łapicka nie żyje! Była żona Daniela Olbrychskiego miała 64 lata
Smutna wiadomość przed świętami

  Reżyser Andrzej Saramonowicz właśnie poinformował o śmierci Zuzanny Łapickiej. Córka aktora Andrzeja Łapickiego chorowała na raka. Zuzanna Łapicka odeszła w wieku 64 lat.  Zuzanna Łapicka była dziennikarką, a także pisarką. Jej debiutancka książka "Dodaj do znajomych" ukazała się na rynku w 2018 roku. Łapicka była związana z TVP. Od 2016 roku pełniła funkcję szefowej redakcji rozrywki, później sekretarza redakcji.  Umarła Zuzanna Łapicka. Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima: „Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać ludzie, którzy nigdy dotąd nie umierali”, ale to nie wystarczy. Bo Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym . Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało - napisał Andrzej Saramonowicz na Facebooku. Zuzanna Łapicka w 2016 roku dowiedziała się, że ma raka. Została poddana chemioterapii i radioterapii, jednak jej stan zdrowia nie poprawiał się. Była żona Daniela Olbrychskiego w jednym z wywiadów wyznała, że nigdy nie straciła wiary w życie.   Miałam szczęście, że trafiłam do wspaniałych lekarzy na Śląsku: profesora Lampego i doktora Piątka. Dzięki nim nigdy nie straciłam wiary w to, że warto walczyć - mówiła Łapicka w VIVIE!  Zuzanna Łapicka przyjaźniła się z Magdą Umer i Krystyną Jandą. Miała jedną córkę, Weronikę.    Zuzanna Łapicka była dziennikarka i pisarką    Odeszła w wieku 64 lat

Daniel Olbrychski będzie walczył o niższą karę za jazdę po alkoholu
ONS
Newsy
Olbrychski będzie walczył o niższą karę za jazdę po alkoholu
Aktor nie chce stracić prawa jazdy na 3 lata

Daniel Olbrychsk i zaledwie kilkanaście dni temu został zatrzymany za jazdę po alkoholu. Aktor podczas badania przeprowadzonego przez policję miał 0.9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu . Następnego dnia Olbrychski pojawił się w studiu Dzień dobry TVN, aby przeprosić  za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Opinia publiczna podzieliła się na tych, którzy krytykowali legendę polskiego kina za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, oraz na tych, którzy uważają, że Olbrychski zasługuje na inne traktowanie. Zobacz: "Diablo" Włodarczyk broni Olbrychskiego: Jesteśmy idiotami, zwracając temu człowiekowi uwagę Aktor za jazdę po alkoholu może stracić prawo jazdy na trzy lata. Grozi mu też 10 tys. złotych grzywny. Okazuje się jednak, że Daniel Olbrychski wraz z żoną zamierzają walczyć o niższy wymiar kary . Jak donosi Super Express gwiazdor będzie wnioskował o to, by szybciej odebrać utracone prawo jazdy. - Będziemy próbowali się jakoś bronić, w tym sensie, żeby to nie były trzy lata. Kara jest od pół roku do trzech. Prokurator wnioskuje o 3 lata, ale zobaczymy, co zdecyduje sędzia . Prawnik jest nam niepotrzebny. Nie wiem jeszcze, czy mąż będzie się bronił sam, bo rozprawa będzie za kilka miesięc y- zdradziła żona aktora, Krystyna Demska- Olbrychska. Demska-Olbrychska przy okazji wspomina dzień w którym jej mąż wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. - Zbadałam go w domu własnym alkomatem i pół godziny później miał 0,24 promila, więc niemożliwe, żeby tyle spadło . Ale nie udowodnimy tego, bo nie pojechaliśmy na badanie krwi. Policjant powiedział, że najprawdopodobniej badanie krwi wykaże jeszcze więcej i byłam zdumiona . Myślicie, że Danielowi Olbrychskiemu powinien odzyskać prawo jazdy wcześniej niż po trzech latach?  Zobacz na Polki.pl: 50-lecie pracy Daniela Olbrychskiego \

ONS
Newsy
Łapicka dokucza mężowi!
Więcej ich różni niż łączy?

Kamilę Łapicką i jej męża – aktora Andrzeja Łapickiego- dzieli spora różnica wieku. Kamila jest młodsza od męża o 60 lat, więc naturalnym jest chyba, że mają trochę inne potrzeby oraz różne poglądy na sposób spędzania wolnego czasu. - On najchętniej odpoczywałby w domu, ja czasami miałabym ochotę gdzieś wyjść. Ja jestem spontaniczna, on bardziej rozważny. Jak więc widać, przeciwieństwa się przyciągają. Pewnie można by znaleźć wiele przykładów na to, że tak samo jest z podobieństwami. Ale moim zdaniem to przeciwieństwa dodają związkowi pikanterii. Często spieramy się dla żartu, zwłaszcza w towarzystwie lubimy sobie dokuczać – stwierdziła Łapicka w rozmowie z „Twoim Imperium”. W wywiadzie Kamila podkreśliła jednak, że mimo tych różnic są naprawdę szczęśliwą i kochającą się parą. Jak myślicie, na jaki temat dokuczają sobie Łapiccy?

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner