Meghan Markle w białym total looku i książę Harry w garniturze w Londynie
East News

Rozpoczął się poród bodaj najbardziej oczekiwanego w tym roku dziecka na świecie - pierwszego potomka Meghan Markle i księcia Harry'ego. Informację potwierdził Pałac Buckingham, a przy księżnej Sussex jest jej mąż. Królowa czeka zaś na informację o narodzinach jej ósmego wnuka.

Co wiadomo na temat porodu Meghan Markle? Brytyjskie media wiedzą niemal wszystko! Kiedy urodzi Meghan? Będzie chłopiec czy dziewczynka? Sprawdźcie szczegóły!

Termin porodu Meghan Markle

Przybliżona data urodzin pierwszego dziecka księżnej i księcia Harrego trzymana była w tajemnicy. O tym, że Meghan Markle i Harry spodziewają się dziecka, Pałac Buckingham poinformował 15 października w specjalnym oświadczeniu.

Ich Królewskie Wysokości, książę i księżna Sussex są zachwyceni mogąc ogłosić, że księżna Sussex spodziewa się dziecka, które przyjdzie na świat wiosną 2019 roku - można było przeczytać w oświadczeniu.

Początkowo wszyscy obstawiali, że Meghan urodzi w maju, potem pojawiły się doniesienia, że termin porodu ma zaplanowany na połowę kwietnia. Ostatecznie brytyjskie media ustaliły, że termin był zaplanowany na sam koniec kwietnia. Księżna Meghan pojechała więc do porodu tydzień po tym terminie. 

Zobacz także: Meghan Markle zaczyna się zmieniać przed porodem? Podjęła zaskakującą decyzję

1/5
Meghan Markle trzyma się za brzuszek w Nowym Jorku
East News

Imię dziecka Meghan Markle

Czy książę Harry i Meghan Markle nazwą córkę Diana? Na razie, podobnie jak księżna Kate i książę William nie zdradzili, jakiej płci będzie ich dziecko. To nie jest jednak przeszkoda dla dziennikarzy i bukmacherów, którzy od kilku miesięcy obstawiają, jakie imię dla przyszłego członka rodziny królewskiej wybiorą przyszli rodzice.

Dużo mówi się o tym, że Meghan i Harry, w przeciwieństwie do brata księcia i jego żony Kate, mogą pozwolić sobie na imię, które będzie hołdem dla księżnej Diany, ponieważ ich dziecko prawdopodobnie nie będzie nosiło tytułu księcia albo księżniczki. Jest duża szansa, że córeczka Meghan i Harry'ego otrzyma imię Diana!

Diana to faworyt, nie ma tu wielkich niespodzianek - powiedział rzecznik jednego z zakładów bukmacherskich. 

Jeśli urodzi się syn, Meghan i Harry biorą pod uwagę imię Spencer, które jest nawiązaniem do panieńskiego nazwiska księżnej Diany. Na liście imion dla chłopca pojawiają się też - Arthur i Alexander. Dla dziewczynki wysoko w notowaniach u bukmacherów są też Alice i Wiktoria. 

Zobacz także: Jaki wózek Meghan Markle kupiła dla dziecka? Jego cena zaskakuje!

2/5
East News

Jaki tytuł będzie miało dziecko Meghan Harrego?

Czy potomek księcia Harry'ego będzie miał tytuł książęcy? Będzie księciem albo księżniczką? Może okazać się, że nie! Choć Meghan i Harry są księciem i księżną Sussex, ich dziecko niekoniecznie będzie nosiło tytuł książęcy. I nie ma to nic wspólnego z rzekomą niechęcią Elżbiety II do Meghan Markle! 

Okazuje się, że tytuł księcia lub księżniczki należy się wyłącznie najstarszemu dziecku książęcej pary. Taką zasadę ustanowił Jerzy V. W przypadku dzieci Williama i Kate - Charlotte i Louis dostaliby tytuł lady i lorda, a tylko George byłby księciem, ponieważ jest następcą brytyjskiego tronu i najstarszym dzieckiem pary. Tak się jednak nie stało, bowiem na mocy dekretu, który wydała 7 lat temu Elżbieta II -  Charlotte dostała tytuł Princess Charlotte of Cambridge, a Louis tytuł Prince Louis of Cambridge. Czy tak samo będzie w przypadku dziecka Meghan i Harry'ego? Choć książę Harry jest szósty w kolejce do tronu, jego dziecko może nie otrzymać tytułu księcia albo księżniczki. Jeśli Elżbieta II z myślą o jego dziecku nie wyda kolejnego dekretu, syn Meghan i Harry'ego otrzyma tytuł hrabiego Dumbarton, a córka - Lady Mountbatten-Windsor. O tym jaką decyzję podjęła Elżbieta II, dowiemy się dopiero po porodzie. 

3/5
Meghan Markle i książę Harry podczas sesji poślubnej
Instagram

Które w kolejce do tronu będzie dziecko Meghan?

Czy pierwsze dziecko Meghan i Harry’ego ma szansę zostać kiedyś królem albo królową? Raczej nie... Kolejka do tronu jest już długa i zdaje się, że najważniejsze miejsca są obstawione...

1. Książę Karol

2. Książę William

3. Książę George

4. Księżniczka Charlotte

5. Książę Louis

6. Książę Harry

Dziecko Harry'ego będzie 7. w kolejce do tronu i wyprzedzi Andrzeja, księcia Yorku. Małe są zatem szanse na to, że zostanie kiedyś królem albo królową.

4/5
George Clooney, Amal Clooney
EastNews

Kto zostanie rodzicami chrzestnymi dziecka Meghan?

Choć dla wielu to spore zaskoczenie, Meghan Markle i książę Harry nie mogą poprosić na rodziców chrzestnych księżnej Kate i księcia Williama. Zgodnie z tradycją panującą w rodzinie królewskiej, przyszli rodzice muszą wybrać rodziców chrzestnych spośród przyjaciół i współpracowników. I co ważne, zgodnie z tradycją książęce pary powinny na rodziców chrzestnych wyznaczyć kilka par!

Na liście Meghan Markle i księcia Harry’ego znaleźli się George i Amal Clooneyowie. Skąd takie wyróżnienie? Aktor i jego piękna żona uczestniczyli w ślubie pary w 2018 roku, a następnie spędzili z nim wakacje. Według zagranicznych mediów, George Clooney zaprosił ich w wakacje do swojej włoskiej willi, która znajduje się nad jeziorem Como. Żeby zapewnić im prywatność i dobre warunki podróży, hollywoodzki aktor wysłał po nich samolot, który przetransportował ich z Londynu do Włoch, gdzie zostali w policyjnej eskorcie przewiezieni do domu aktora. Trzeba przyznać, że George ma gest i ciężko dziwić się książęcej parze, że chce poprosić go, żeby został ojcem chrzestnym ich pierwszego potomka. Z kolei Amal jest bliską przyjaciółką Meghan i jedną z organizatorek jej luksusowego baby shower w Nowym Jorku, dlatego wybór Amal wydaje się oczywisty.

Zobacz także: Meghan Markle wyprawiła baby shower w Nowym Jorku! Pojawiła się tam w towarzystwie tajemniczego przystojniaka!

Na liście nazwisk przyszłych rodziców chrzestnych pojawił się też współpracownik rodziny królewskiej, Mark Dyer. To bliski przyjaciel księcia Harry’ego, który jest dla niego jak drugi ojciec. To on pomagał mu podnieść się po śmierci księżnej Diany i był przy nim zawsze, gdy Harry go potrzebował. 

Był z nim w złych i dobrych chwilach. To praktycznie on wychował Harry’ego, a nie Karol. Książę traktuje go jak swojego prawdziwego ojca - donosi National Enquirer.

Zgodnie z tradycją panującą w rodzinie królewskiej, Harry i Meghan mogą na rodziców chrzestnych wyznaczyć kilka osób. Na ich liście z pewnością znajdą się też: Jessica Mulroney (najlepsza przyjaciółka Meghan, jej synowie podczas ślubu trzymali welon Meghan), Serena Williams (przyjaciółka Meghan, zorganizowała i opłaciła jej baby shower w Nowym Jorku), księżniczka Eugenia (siostra cioteczna Harry’ego i jego bliska przyjaciółka), Priyanka Chopra (przyjaciółka Meghan). Dobrze, że Meghan i Harry nie muszą się ograniczać, bo wybór byłby trudny!

5/5
Meghan Markle i książę Harry w Maroku
East News

Dziecko Meghan i Harrego będzie miało nianię?

Nawet przy wyborze niani dla swojego pierwszego dziecka Meghan Markle postanowiła postąpić inaczej niż księżna Kate. Ponoć aktorka uważa, że Kate za często korzysta z pomocy opiekunek, a ona sama nie chce, żeby dzieci częściej widziały królewskie nianie niż swoją mamę. Dlatego też Meghan Markle postanowiła, że wraz z nią i Harrym do rezydencji Frogmore Cottage, do której mają przeprowadzić się po narodzinach dziecka, wprowadzi się jej mama Doria Ragland. Gdy Meghan będzie musiała wrócić do obowiązków, jej mama zajmie się dzieckiem.

Książę Harry pójdzie na urlop ojcowski

Dodatkowo Meghan może liczyć na pomoc księcia Harry'ego, który podobnie jak jego brat, książę William, postanowił wziąć dwutygodniowy urlop tacierzyński

Jestem pewien, że Jej Wysokość pogodzi przerwę wnuczka z obowiązkami - miał powiedzieć Rzecznik Pałacu Buckingham w rozmowie z Daily Mail.

Za przyznanie mu urlopu odpowiada Elżbieta II, bowiem Harry nie pracuje już zawodowo i jego jedyne obowiązki są związane z reprezentowaniem rodziny królewskiej na licznych wydarzeniach. Po krótkim urlopie, Harry będzie odbywał służbowe podróże sam, bowiem Meghan będzie na urlopie macierzyńskim, ale mówi się, że księżna już we wrześniu chce wrócić do pełnienia obowiązków, zatem jej urlop będzie trwał jedynie 5 miesięcy.

Zobacz także: Meghan Markle ma coraz większe wymagania. Brytyjczycy są już na nią wściekli!

Więcej na temat Meghan Markle Książę Harry