Meghan Markle i książę Harry w Australii
East News

Meghan Markle urodziła! Księżna i książe Harry mają chłopca

Meghan Markle i książę Harry w Australii
East News

Księżna Meghan Markle urodziła swoje pierwsze dziecko! Wspaniałą nowinę ogłosił właśnie Pałac Buckingham. Jak podano, szczęśliwi rodzice - Meghan i książę Harry mają CHŁOPCA! Meghan urodziła 6 maja

Ile waży dziecko Meghan?

Royal baby przyszło na świat tydzień po terminie - w poniedziałek, 6 maja 2019 o godz. 5.26 rano. Syn Meghan ważył tuż po porodzie 3,26 kg.

Jestem bardzo podekscytowany mogąc ogłosić, że Meghan i ja mamy chłopca. To bardzo zdrowy chłopczyk. Jestem bardzo dumny z mojej żony - brytyjskie media cytują wypowiedź Harrego. 

W swoim oświadczeniu Buckingham Palace ogłosił, że Meghan i jej dziecko oboje czują się świetnie, a królowa Elżbieta jest zachwycona tą wiadomością.  

Według informacji mediów, przy Meghan w ich domu - Frogmore, oprócz księcia, była jej matka Doria Ragland, co sugeruje, że poród miał charakter domowy.

Zobacz także: Meghan Markle urodziła syna, a książę Harry nie ukrywa swojej radości! Zobaczcie, co powiedział WIDEO

Jak ma na imię syn Meghan i Harry'ego

Na razie nie wiadomo jak będzie miał na imię syn Meghan i Harrego. Jak powiedział książę, ogłoszą to "w odpowiednim czasie".

Pierwsze dziecko Meghan i Harrego

A więc po miesiącach oczekiwania Brytyjczycy mają wreszcie powód do radości! Na nowinę o narodzinach kolejnego royal baby poddani Elżbiety II czekali od 15 października, kiedy to po raz pierwszy usłyszeli o ciąży Meghan Markle.

Ich Królewskie Wysokości, książę i księżna Sussex są zachwyceni mogąc ogłosić, że księżna Sussex spodziewa się dziecka, które przyjdzie na świat wiosną 2019 roku - można było przeczytać w oświadczeniu.

Dokładny termin porodu nie został podany, a o jego przybliżonej dacie dotąd jedynie spekulowano. Najpierw media pisały o maju, potem o połowie kwietnia. Księżna ostatni raz publicznie pokazała się 19 marca, potem wycofała się z bieżących obowiązków. Ostatecznie szczęśliwe rozwiązanie nastąpiło dzisiaj.

Choć do porodu przygotowywano się długo, wiele wątpliwości na temat dziecka Meghan i Harrego ciągle pozostaje. Jak ta, czy maleństwo będzie miało tytuł? Jak się okazuje, wszystko zależy od królowej i jej edyktu. Bowiem z automatu tytuł należy się tylko najstarszemu dziecku następców tronu - w tym przypadku jedynie George'owi, synowi (pierwszego w kolejce po Karolu) Williama i jego żony księżnej Kate. Jednak babcia nadała tytuły również rodzeństwu Jerzyka, można więc przypuszczać, że książęcą godność otrzyma również dziecko księcia Harrego i Meghan.

Więcej na temat porodu Meghan Markle:

Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami! Jak na imię będzie mieć ich pierwsze dziecko?

Syn Meghan Markle i księcia Harrego zostanie kiedyś królem? Wiemy, jakie ma szanse

Meghan urodziła swoje pierwsze dziecko! Wszystko, co musicie wiedzieć o Royal Baby

Czy królowa się na to zgodzi? Nie uwierzycie, co Meghan i Harry planują po narodzinach dziecka!

O ciąży Meghan było wiadomo od 15 października ub. roku.

Ciężarna Meghan Markle i książę Harry podczas podróży do Maroka
East News

Więcej na temat Książę Harry Meghan Markle
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51