Meghan Markle urodziła syna! 6 maja rodzina księżnej i księcia Harry'ego powiększyła się. Informację potwierdził oficjalnie najpierw Pałac Buckingham, a potem sam szczęśliwy tatuś - książę Harry. Syn pary będzie potencjalnym następcą tronu. Nie ma jednak do niego blisko.

Reklama

Które w kolejce do tronu będzie dziecko Meghan i Harry'ego?

Dziecko Meghan i młodszego syna księżnej Diany oraz księcia Karola ma szansę zostać kiedyś królem albo królową? Szansa zawsze jest, ale niewielka, bowiem kolejka do tronu jest długa, a królowa Elżbieta II jest w dobrej formie i nie zamierza abdykować na rzecz swojego syna, księcia Karola. To właśnie on jest pierwszy w kolejce do tronu.

A tak przedstawia się lista:

1. Książę Karol

2. Książę William

Zobacz także

3. Książę George

4. Księżniczka Charlotte

5. Książę Louis

6. Książę Harry

7. Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego

8. Andrzej, książę Yorku.

Jeśli jednak książę William i księżna Kate zdecydują się na kolejne dziecko, książę Harry, jego dziecko i książę Andrzej spadną o jedno oczko w tej hierarchii.

Wciąż też nie wiadomo, czy potomek Meghan i Harry'ego otrzyma tytuł księcia albo księżniczki. Ostatnie słowo należy do Elżbiety II, która będzie musiała wydać specjalny dekret, jeśli zdecyduje o nadaniu tytułu. Zgodnie z zasadą ustaloną lata temu, tytuł należy się wyłącznie najstarszemu dziecku książęcej pary. Gdyby Elżbieta II nie zainterweniowała, tytuł księcia otrzymałby tylko książę William, a Harry byłby lordem. Tak się jednak nie stało. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku dzieci Williama i Kate. Charlotte dostała tytuł Princess Charlotte of Cambridge, a Louis tytuł Prince Louis of Cambridge, bo po ich narodzinach Elżbieta II wydała specjalne dekrety na mocy, których otrzymali tytuły. Tak też będzie w przypadku dziecka Meghan i Harry'ego? O tym dowiemy się pewnie niebawem!

Więcej na temat porodu Meghan Markle:

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym royal baby!

Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami! Jak na imię będzie mieć ich pierwsze dziecko?

Syn Meghan Markle i księcia Harrego zostanie kiedyś królem? Wiemy, jakie ma szanse

Czy królowa się na to zgodzi? Nie uwierzycie, co Meghan i Harry planują po narodzinach dziecka!

Meghan Markle urodziła syna 6 maja

East News

Cała Wielka Brytania czekała na narodziny kolejnego royal baby, które będzie 7. w kolejce do tronu

EastNews
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama