Mark Zuckerberg, Priscilla Chan
Facebook

Mark Zuckerberg został tatą! Z tej okazji 99% udziałów Facebooka przekaże na cele dobroczynne. Co za gest!

Mark Zuckerberg, Priscilla Chan
Facebook

Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan zostali rodzicami! Twórca Facebooka pokazał całemu światu swoją malutką córeczkę Max! Zuckerberg wraz żoną napisali do swojej córki wyjątkowy list, który opublikowali oczywiście na Facebooku. Para długo starała się o dziecko. Prezes najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie z tej okazji zdobył się wspaniały gest - postanowił przekazać 99% udziałów z Facebooka na cele charytatywne. Mają być one przekazane na "poprawę jakości życia przyszłych pokoleń". Przypomnijmy, że pakiet jest wart... 45 miliardów dolarów!

Max, kochamy cię i czujemy wielką odpowiedzialność za to, żeby pozostawić świat, który będzie lepszym miejscem dla ciebie i wszystkich dzieci - pisze Zuckeberg w liście co córki.

W trosce o inwestorów oraz stabilność spółki, założyciel Facebooka będzie przekazywał nie więcej niż 1 miliard rocznie w ciągu najbliższych trzech lat. Inicjatywa Chan Zuckerberg Initiative ma się koncertować na opiece zdrowotnej i edukacji dzieci. Wpis Marka i jego żony zyskał ogromną aprobatę użytkowników portalu na całym świecie! Zyskał już prawie 900 tysięcy polubień! Znalazły się pod nim gratulacje także od gwiazd, m.in. od Shakiry i Pique, Arnolda Shwarzeneggera, Marthy Stewart, a także Melindy Gates wraz z mężem Billem Gatesem. My również przyłączamy się do gratulacji! Brawo, Mark!

 

Zobacz też: Mark Zuckerberg - Miliarder zajęty!

 

 

Priscilla and I are so happy to welcome our daughter Max into this world!For her birth, we wrote a letter to her about...

Posted by Mark Zuckerberg on 1 grudnia 2015

Mark Zuckerberg i Priscilla Chan zostali rodzicami

 

Mark Zuckerberg zostanie ojcem

 

Z tej okazji miliarder przekaże 99% akcji Facebooka na cele doboroczynne

 

Mark Zuckerberg
BE&W

 

Więcej na temat Mark Zuckerberg Priscilla Chan
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43