Szczegóły filmu o Zenku Martyniuku

Mamy zwiastun i plakat filmu "Zenek"! Kto zagra gwiazdora disco-polo? Kiedy premiera?

Szczegóły filmu o Zenku Martyniuku

Film "365 dni" na podstawie erotyka Blanki Lipińskiej ma ogromną konkurencję. 14 lutego do kin wejdzie film "Zenek", opowiadający o życiu gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka, w reżyserii Jana Hryniaka. Kto zagra legendę polskiej sceny disco? Poznajcie szczegóły!

Szczegóły filmy "Zenek"! 

Produkcją filmu o Zenku Martyniuku zajmuje się Telewizja Publiczna, która od jakiegoś czasu mocno promuje lidera Akcentu. Autor wielkiego hitu "Przez twe oczy zielone" zaśpiewa na Sylwestrze Marzeń z Dwójką w Zakopanem, ale również będzie miał swój benefis "Życie to są chwile" (emisja w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na antenie TVP 2 o 20:00). 

„Zenek”, film oparty na biografii Zenona Martyniuka, to historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces, udowadniając wszystkim, że „Król disco polo jest tylko jeden!” - czytamy w informacji prasowej.
 

Jest to pierwszy od wielu lat film pokazujący prawdę o fenomenie, jakim jest zjawisko muzyka disco polo. A przede wszystkim ta ikona, jaką jest Zenon Martyniuk - powiedział Jacek Kurski, prezes TVP

Obsada filmu "Zenek"!

Kto zagra główne role? W młodego Zenka wcieli się Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych”), a dorosłego – Krzysztof Czeczot („Dziewczyny ze Lwowa”, „Pitbull”), zaś w rolę żony piosenkarza, Danuty, zagra Klara Bielawka. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Kamila Dziubę, Magdalenę Berus, Agnieszkę Suchorę, Jana Frycza, Piotra Cyrwusa i innych. Poniżej - zobaczcie plakat i pierwszy trailer!

Wybierzecie się do kin?

Plakat filmu "Zenek"

Zenka zagra Krzysztof Czeczot.

Krzysztof Czeczot w garniturze na planie serialu Singielka
ONS

 

Więcej na temat Zenek Martyniuk
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13