Małgorzata Rozenek szczerze o poronieniach
Instagram @m_rozenek
Newsy

Małgorzata Rozenek nie chciałaby mieć córki: "Nie byłabym dobrą mamą"

Małgorzata Rozenek udzieliła poruszającego wywiadu na temat swoich ciąż i dzieci. Wyznała, że poroniła aż dwa razy: "To tak nami tąpnęło"

Problemy z zajściem w ciąże nie są dla Małgorzaty Rozenek-Majdan tematem tabu. Od lat otwarcie wypowiada się na temat zabiegów in-vitro, wspiera kobiety, które nie mogą mieć dzieci i walczy o prawa kobiet. Tym razem gwiazda TVN opowiedziała o swojej długiej i krętej drodze do macierzyństwa. Zanim urodził się wymarzony synek Małgorzaty Rozenek-Majdan i jej męża Radosława Majdana, para musiała pogodzić się ze stratą innych ciąż. 

Syn Małgosi Rozenek idzie do... gimnazjum: "Reforma nas nie dotknęła". Jak to?

Małgorzata Rozenek szczerze o poronieniach: "Dwa razy nie wyszło..."

Małgorzata Rozenek zaczynała jako "Perfekcyjna Pani Domu", od tego czasu jej kariera rozwija się w błyskawicznym tempie. Gwiazda bierze udział w wielu projektach, otworzyła własną markę odzieżową oraz działa społecznie. Prywatnie jest mamą trzech synów oraz żoną Radosława Majdana. Swój czas dzieli pomiędzy pracę, a rodzinę, każdą wolną chwile spędza z Tadeuszem, Stanisławem oraz najmłodszym Heniem. Jakiś czas temu gwiazda wyznała, że jej starsi synowie urodzili się dzięki wykonanemu zabiegowi in-vitro, ponieważ ma ona problemy z zajściem w ciążę. 

Od tego czasu Małgorzata Rozenek-Majdan działa aktywnie w akcjach społecznych oraz walczy o to, aby zabieg in-vitro chociaż w części był refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby wspomóc inne kobiety gwiazda napisała również książkę o in-vitro, w której opisuje po części swoją historie i radzi co robić, gdzie się udać czy jak o siebie zadbać. Po premierze mówiła: 

Znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos - mówiła wtedy Małgorzata Rozenek-Majdan. 

Zanim urodził się Henio Małgorzata oraz Radosław Majdan musieli wiele wycierpieć. 

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan i Henryk Majdan
m_rozenek/Instagram

W podcaście "Tak Mamy!" prowadząca "Projekt Lady" opowiedziała o swoich staraniach, a także poronieniach, skrytykowała rząd i wyznała dlaczego nie chciałby mieć córki. 

To pokazuje, jak głębiej się nad tym zastanowimy, jak ogromnie złą rzecz zrobił rząd Prawa i Sprawiedliwości [...]. Wszystkie deklaracje, które padają (chodzi o chęć powiększania narodu i zachęcanie kobiet do rodzenia dzieci) mają na rękach krew Izabeli z Pszczyny. - mówiła Małgorzata Rozenek-Majdan. 

Wspomniała również o kosztach zabiegu in-vitro, który często przekreśla marzenia o rodzinie wielu małżeństwom. 

Koszt in vitro dla przeciętnej rodziny, a nawet dla każdej rodziny, jest naprawdę ogromnym wysiłkiem finansowym, przed przystąpieniem do procedury trzeba jeszcze wykonać badania, które kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy - mówiła w wywiadzie Małgorzata Rozenek

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się plotki, że Małgorzata Rozenek marzy o córeczce. Gwiazda zdementowała te doniesienia i wyjaśniła dlaczego nie sprawdziłaby się w roli mamy dziewczynki. 

Boję się, że nie byłabym dobrą mamą dla córki, ja jestem z moimi chłopakami bardzo zadaniowa, mam bardzo męski sposób komunikacji i boję się, że mogłabym nie być odpowiednio czuła - przyznała. 

Małgorzata Rozenek podzieliła się także swoimi bolesnymi doświadczeniami związanymi ze stratą ciąż: 

Dwa razy nie wyszło. Za drugim razem to była ciąża bliźniacza poroniona w 12. tygodniu, to nami tak tąpnęło strasznie - wyznała 

Dodała również, że nie będzie się już starać o dzieci, ponieważ byłoby to obarczone zbyt dużym ryzykiem ze względu na wiek. 

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan całują Henia
Instagram

Sesja ze zwycięzcami plebiscytów 2019 - Małgorzata Rozenek
Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik / DAS AGENCY
Newsy
Poruszające wyznanie Małgorzaty Rozenek o poronieniu: "To był prawie 11. tydzień, ciąża bliźniacza"
Małgorzata Rozenek wyjawiła, że poroniła ciążę bliźniaczą w 11. tygodniu ciąży. Z tą traumą nie może sobie poradzić do dziś.

Małgorzata Rozenek już w czerwcu po raz trzeci zostanie mamą. Gwiazda i jej mąż Radosław Majdan nie posiadają się ze szczęścia, że już wkrótce zostaną rodzicami. Para długo starała się o potomka i jak wyjawiła Małgorzata Rozenek w rozmowie z Agatą Młynarską, w tym okresie straciła ciążę bliźniaczą, i to w 11. tygodniu ciąży. Do dziś nie potrafi sobie poradzić z tą stratą... Zobaczcie, co opowiedziała. Zobacz także:   Aleksandra Kwaśniewska zażartowała z Małgosi Rozenek! Jej nowy post robi furorę wśród gwiazd Małgorzata Rozenek w szczerym wynaniu o poronieniu Małgorzata Rozenek w wywiadzie z Agatą Młynarską poruszyła wiele kwestii związanych ze staraniami się o dziecko. Na początku wywiadu przyznała jak obecnie się czuje:  Dla mnie ciąża jest faktycznie stanem błogosławionym. Dobrze się czułam w obu poprzednich ciążach. Nie ukrywam, że trochę się martwiłam, czy tym razem też tak będzie. [...] A ja jestem przykładem kobiety, która w ciąży rozkwita w tym sensie, że bardzo tyję, ale ciąża jest stanem, który bardzo dobrze mi robi na psychikę. Na początku gwiazda podchodziła do wszystkiego bez większych emocji. Starałam się podejść do sprawy zadaniowo i zawodowo. Zależało mi, żeby nie angażować w to emocji. [...] Każda z nas marzy, że będzie pięknie, że w pięknym miejscu, że będzie romantycznie, a cała ta metoda nie ma w sobie nic z romantyzmu. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan starali się o dziecko przez trzy lata. W tym czasie gwiazda zaszła w ciążę, jednak niestety nie udało się jej utrzymać. W 11. tygodniu gwiazda straciła dwójkę dzieci, gdyż była wtedy w ciąży bliźniaczej. To był prawdziwy dramat, z którym - jak przyznaje - nie potrafi sobie poradzić po dziś dzień.  Ja wiem, że nie jest lekko, że...

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan
Instagram
Newsy
"Naszym marzeniem jest dziecko!" Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan walczą, by zostać rodzicami
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan nadal walczą, by zostać rodzicami. Czy ich marzenie się spełni?

Tuż po ślubie Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła, że marzy, by po raz trzeci zostać mamą.  W rozmowie z "Fleszem" gwiazda wyznała, że wspólnie z mężem Radosławem Majdanem nadal walczą, by zostać rodzicami. Niedawno para odwiedziła renomowaną klinikę leczenia niepłodności, w której Małgorzata przechodzi terapię. Nigdy nie ukrywaliśmy, że naszym marzeniem jest dziecko. Jednak w naszym przypadku nie jest to takie proste. Procedura in vitro jest skomplikowana. Znam jej sukcesy i porażki, ale jesteśmy dobrej myśli – zdradziła "Fleszowi" Rozenek-Majdan. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan starają się o dziecko Małgorzata nie ukrywa, że metoda in vitro to jedyna szansa, by jej marzenie mogło się spełnić. O całej procedurze, ale też m.in. o swoich staraniach, nieudanych próbach z zajściem w ciążę Rozenek-Majdan pisze w książce "In vitro. Rozmowy intymne" , która ukaże się 15 maja. Zobacz także:  Małgorzata Rozenek napisała książkę o in vitro! "Nie mogę dłużej milczeć. Mam obowiązek zabrać głos" Dlaczego gwiazda zdecydowała się mówić o tym głośno? Ma w tym pewną misję. Jaką? Chciałaby, żeby problem niepłodności, który dotyka coraz więcej par, przestał być w Polsce tematem tabu. Dlatego oprócz książki ma jeszcze w planach program telewizyjny poświęcony in vitro i zorganizowanie publicznej debaty z ekspertami. Więcej o Małgorzacie Rozenek-Majdan i Radosławie Majdanie przeczytasz w nowym "Fleszu" Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan odwiedzili klinikę leczenia niepłodności  

Małgorzata Rozenek w ciąży!
Newsy
Małgorzata Rozenek jest w ciąży. Wiemy, który to miesiąc! Kiedy urodzi?
Małgorzata Rozenek jest w ciąży. Wiemy, który to miesiąc! Kiedy urodzi?

Udało się! Małgorzata Rozenek-Majdan wreszcie jest w upragnionej ciąży! Wspólnie z mężem, Radosławem Majdanem starali się o dziecko od długiego czasu, ale kilka prób metodą in vitro nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Małgorzata i Radosław Majdan już prawie stracili nadzieję, ale... stał się cud! Małgorzata Rozenek jest w ciąży! Gwiazda TVN marzyła o powiększeniu rodziny od ponad dwóch lat. Rozenek-Majdan jest już mamą dwóch chłopców: 13-letniego Stanisława i 9-letniego Tadeusza, ale pragnęła, by wkrótce jej synowie doczekali się braciszka lub siostrzyczki. Bycie mamą to najlepsza i najważniejsza rola mojego życia – podkreśla zawsze Rozenek. Małgorzata Rozenek-Majdan nigdy nie ukrywała, że zmaga się z problemem niepłodności i w jej przypadku jedyną metodą, by zostać mamą po raz trzeci, było in vitro. Co więcej, gospodyni „Projektu Lady” wydała nawet książkę „In vitro. Rozmowy intymne”, w której pierwszy raz otwarcie opowiedziała o własnych doświadczeniach i trudnej drodze do zostania mamą. Staramy się z Radosławem o dziecko, ale w naszym przypadku nie jest to taka prosta sprawa. Jedyną szansą, by nasze marzenie się spełniło, jest znowu in vitro. Czas działa na moją niekorzyść, ale ciągle wierzę, że nam się uda – mówiła niedawno Małgorzata. I tak się właśnie stało! Jak donosi „Party”, Rozenek-Majdan jest na początku czwartego miesiąca! A upragnione przez Małgorzatę i Radosława maleństwo pojawi się na świecie w czerwcu 2020 roku. Jak udało się dowiedzieć „Party”, na razie gwiazda czuje się dobrze. Mąż oraz synowie, Stanisław i Tadeusz, dbają, by się nie przemęczała, zdrowo odżywiała i jak najwięcej wypoczywała. Nie oznacza to jednak, że teraz Rozenek-Majdan zrezygnuje z dalszej pracy i zobowiązań...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner