Małgorzata Ohme

Małgorzata Ohme o show „Aplauz Aplauz": „Nie wykorzystujemy dzieci!"

Małgorzata Ohme

Nowy show TVN „Aplauz Aplauz" zanim jeszcze pojawił się na antenie już wzbudzał kontrowersje. Czy dzieci, które występują w tym programie nie będa wykorzystywane do spełniania ambicji rodziców? Czy to etyczne, aby w ogóle brały w tym udział? Psycholog Małgorzata Ohme, która zasiada w jury „Aplauz Aplauz" uspokaja w najnowszym numerze „Flesza".

Nie lubię programów pustych, w których dziecko jest oceniane przez pryzmat wyglądu, bo to niczego dobrego nie wnosi do jego życia. Piętnuję też programy, w których dzieci są wykorzystywane, traktowane instrumentalnie. „Aplauz, aplauz!” nie ma z tym nic wspólnego, jest programem o rodzinie, a nie dziecku - mówi w rozmowie z  dwytygodnikiem.

 

Do show „Aplauz Aplauz" zgłaszają się całe rodziny. Na scenie występuje zawsze duet - rodzic z dzieckiem. W większości dzieci mają powyżej 7 lat. Co ciekawe występy przed kamerami bardziej przeżywają dorośli.

Rodzice przeżywają większy stres, głównie dlatego, że po raz pierwszy występują w telewizji. Często przyjeżdżają namówieni przez dzieci. Decyzja zawsze należy do rodzica, ale już potrzeba pokazania się w mediach jest po obu stronach – czasami bardziej chce tego rodzic, a czasem dziecko - przyznaje Ohme, która nie tylko ocenia występy, ale obserwuje, jak uczestnicy zachowują się po zejściu z estrady.

 

Jaka jest dokładnie jej rola jako psychologa, zasiadającego w jury show „Aplauz Aplauz"?

Robię to, co potrafię. Przyglądam się uczestnikom, obserwuje ich relacje, to, jak się ze sobą porozumiewają, co do siebie mówią, jak i co ich łączy - tłumaczy Ohme.


Całą rozmowę z nową jurorką TVN Małgorzata Ohme znajdziecie w najnowszym numerze „Flesza".

Zobacz: Agnieszka Szulim, Ania Rusowicz i Małgorzata Ohme podczas pierwszego odcinka Apluaz Apluaz
 

Małgorzata Ohme na urodzinach Dzień Dobry TVN


Małgorzata Ohme na konferencji Aplauz, Aplauz

 

Więcej na temat Małgorzata Ohme Aplauz Aplauz
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36