Magdalena Scholl-Kalinowska nie żyje
East News

Aktorka znana z kultowych filmów nie żyje. Magdalena Scholl-Kalinowska miała 49 lat

Magdalena Scholl-Kalinowska nie żyje
East News

Magdalena Scholl-Kalinowska zmarła w wieku 49 lat, o czym poinformowała rodzina aktorki. Magdalena Scholl-Kalinowska zagrała w 22 filmach, a swoją karierę rozpoczęła w latach 70., gdy miała zalewie 7 lat. Przez kolejne 20 lat grała w różnych produkcjach. Zasłynęła z ról w takich filmach, jak "Jak Serce", "Nad Niemnem", "Królowa Bona" czy "Akademia Pana Kleksa". Jej najsłynniejszą rolą była jednak rola Bąbla w "Rodzinie Leśniewskich". Aktorstwo Magdalena Scholl-Kalinowska porzuciła dla studiów na wydziale socjologii, a jej ostatnią rolą była Myszka filmie "Nad rzeką, której nie ma" w 1991 roku.

Jakiś czas temu Magdalena Scholl-Kalinowska wystąpiła w "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedziała o swoich wspomnieniach związanych z aktorstwem. Aktorka przyznała wtedy, że mimo wielu produkcji w których zagrała, to zawsze była i jest kojarzona z rolą Bąbla. Magdalena Scholl-Kalinowska miała syna. W 2014 roku napisała książkę "Nowicjusz".

Przyczyny śmierci Magdaleny Scholl-Kalinowskiej

Rodzina Magdaleny Scholl-Kalinowskiej nie podała przyczyn jej śmierci. W komentarzach pojawiły się jednak komentarz kobiety, która przebywała z nią na wydziale chirurgii w szpitalu. Nie wiadomo jednak, na co chorowała Magdalena Scholl-Kalinowska. 

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje. 

komentarze o chorobie Magdaleny Scholl-Kalinowskiej
Facebook

Magdalena Scholl-Kalinowska zasłynęła rolą Bąbla z  "Rodziny Leśniewskich"

Magdalena Scholl-Kalinowska w Dzień Dobry TVN
East News

 

Więcej na temat polskie seriale
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48