Lech Wałęsa wspomina swojego syna, Przemysława
East News

Lech Wałęsa w poruszającym wpisie o zmarłym synu "Jestem mu to winien jako ojciec"

Lech Wałęsa wspomina swojego syna, Przemysława
East News

Lech Wałęsa zamieścił w sieci poruszający wpis, w którym wspomina zmarłego syna, Przemysława. W ten sposób były prezydent odniósł się do słów historyka, Sławomira Cenckiewicza, który skrytykował Wałęsę, że ten "nie zachowuje powagi związanej z żałobą po zmarłym synu". Legenda Solidarności odpowiada na zarzuty historyka i - jak pisze - jego syn bardzo przeżywał takie ataki na swojego ojca. 

 

Lech Wałęsa wspomina swojego syna.

Przemysław Wałęsa zmarł 9 stycznia, w niedzielę. Media informowały wówczas, że ciało 43-letniego mężczyzny znalazła rodzina w jego mieszkaniu w Gdańsku. Zobacz co pisano o przyczynach śmierci.

10 dni po tej tragedii pomiędzy Lechem Wałęsą, a historykiem Sławomirem Cenckiewiczem doszło do ostrej wymiany zdań.

Poszło o ten wpis Cenckiewicza:

 

Wałęsa zamieścił poruszającą odpwiedź, w której odniósł się do zarzutów historyka i opisał ból po stracie dziecka:

Sławomir Cenckiewicz po raz kolejny w tym co pisze jest nieprecyzyjny albo wręcz pisze bzdury. Żałoba w polskiej tradycji po zmarłym synu nie trwa 3 miesiące tylko od 9 miesięcy do roku. Jej zewnętrznym przejawem jest zazwyczaj noszenie czarnych ubrań oraz powstrzymywanie się od korzystania z rozrywki (najczęściej od tańca i picia alkoholu) - przypomina Wałęsa.

Potem jest bardziej osobiście:

Każdy rodzic emocjonalnie indywidualnie przechodzi ten proces i ma do tego prawo. Nikt kto nie stracił własnego dziecka nie jest w stanie nawet wyobrazić sobie bólu jaki przeszywa serce rodzica. Wiec niepojęte jest dla mnie to jak bezdusznym i złym człowiekiem trzeba być aby pastwić się nad cierpiącym w tym momencie rodzicem, co cały czas na portalach społecznościowych robi Cenckiewicz - pisze Lech Wałęsa. (...) Kiedy jeszcze żył mój ukochany Syn bardzo przeżywał ataki na moją osobę ze strony Cenckiewicza i mu podobnych. Bardzo cierpiał, gdy widział próby wymazania przez nich roli jaką odegrałem w historii, albo przedstawienia mnie w niej jako narzędzia Służby Bezpieczeństwa. Przemek zachęcał mnie zawsze abym walczył o swoje dobre imię i wiem, że życzyłby sobie tego i teraz. Jestem mu to też winien jako ojciec.

 A na koniec stwierdza:

Strata jaką poniosłem w związku z odejściem Przemka jest dla mnie bardzo bolesna. Będąc chrześcijaninem wierzę jednak, że śmierć to przejście do nowego życia, do spotkania z Bogiem. On już tam jest, a ja do niego wkrótce dołączę…

Jak oceniacie wpis Lecha Wałęsy? Czy w tak trudnym momencie nie powinien mieć trochę spokoju?

 

Zobacz także: Maria Wiktoria występowała w TzG, a Jarosław jest politykiem. Kim są i co robią dzieci Lecha Wałęsy?

 

Lech Wałęsa wspomina syna.

Lech Wałęsa wspomina swojego syna, Przemysława
Facebook

 

Były prezydent opisał żałobę po stracie syna 

Lech Wałęsa
ONS

Więcej na temat Lech Wałęsa
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43