Rodzina Wałęsów w 1988 roku
East News

Nie żyje Przemysław Wałęsa, syn byłego prezydenta

Rodzina Wałęsów w 1988 roku
East News

Nie żyje Przemysław Wałęsa, syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy - podaje RMF FM. Jak dowiedzieli się dziennikarze radia, ciało 43-letniego mężczyzny znalazł wieczorem w mieszkaniu w Gdańsku członek rodziny.

Trwają czynności w sprawie. Na miejscu pracują policja i prokurator. Jak podaje Radio Zet, biegli po wstępnych badaniach wykluczyli udział osób trzecich. W poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Zobacz też: Syn Lecha Wałęsy, Jarosław, potwierdził śmierć swojego brata: "Pozostajemy w ogromnym bólu". Wydał oświadczenie​

Kim był Przemysław Wałęsa?

Przemysław Wałęsa urodził się w 1974 roku jako trzeci z kolei z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Polacy kojarzą go ze sprawą "pomroczności jasnej". Tym bowiem podczas procesu w 1995 roku jego obrońca tłumaczył spowodowanie przez młodego Wałęsę wypadku w stanie nietrzeźwym. Ostatecznie został za to skazany na rok i 9 miesięcy więzienia w zawieszeniu. W 2003 roku znów skazano go za jazdę po pijanemu na rok w zawieszeniu na trzy lata. Zatrzymany do kontroli drogowej miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przemysław Wałęsa pracował w straży granicznej. Był żonaty, miał dwóch synów. We wrześniu ub. roku jednemu z nich - Dominikowi, postawiono zarzuty w związku z atakiem z nożem na dziewczynę. Według mediów miał ją zranić w nogę, po czym uciec.

 

Zobacz także: Danuta i Jarosław Wałęsa w "Vivie!": Co zniesie serce matki?

 

Zobacz też: Lech Wałęsa o śmierci Wajdy: "Niedługo się spotkamy. Już spakowany jestem"​

 

Rodzina Wałęsów: Sławomir, Danuta Wałęsowa, Wiktoria, Anna i Przemek:

Rodzina Wałęsów: Sławomir, Danuta Wałęsowa, Wiktoria, Anna i Przemek
East News

 

Zdjęcie całej rodziny w 1988 roku. Na górze od lewej: Przemysław, Brygida, Sławomir, Bogdan; dolny rząd: Anna, Jarosław, Magdalena i Maria-Wiktoria:

Rodzina Wałęsów w 1988 roku
East News

Więcej na temat Lech Wałęsa
Przeładuj

Daria Widawska o zarobkach w czasach pandemii! "Był czas zarabiania większych pieniędzy i nie odłożyliśmy"

zobacz 02:08