Wimbledon to słynny na świecie turniej tenisowy, który rozgrywany jest na kortach w All England Club w londyńskiej dzielnicy Wimbledon. Księżna Kate regularnie pojawia się na trybunach tego wydarzenia, jednak z powodów zdrowotnych nadal nie wiadomo, czy na tegorocznych rozgrywkach fani zobaczą Księżną Walii.

Reklama

Księżna Kate pojawi się na Wimbledon?

Stan zdrowia Kate Middleton, wg. informacji umieszczanych w oświadczeniach sukcesywnie się polepsza. W czerwcu księżna Kate pojawiła się nawet na się na ceremonii Trooping the Colour. Poinformowała także, że czuje się na tyle dobrze, aby podjąć się kilku publicznych zobowiązań. Jak będzie tym razem? Czy księżna pojawi się na turnieju tenisowym?

Naszym priorytetem jest oczywiście to, aby nasza ambasadorka miała czas na powrót do zdrowia i na pewno nie zamierzamy w tej sprawie naciskać, pozwalając jej na spokojny powrót do zdrowia. Nie chcemy wywoływać niepotrzebnych sensacji, sugerując jej obecność na tegorocznych mistrzostwach
- poinformowała przewodnicząca All England Lawn Tennis and Crocquet Club - Deborah Jevans.

Zobacz także: Książę William zostawił Kate. Zabrał ze sobą syna

Księżna Kate
Matrix/MediaPunch/Associated Press/East News

Organizatorzy turnieju przygotowani są na różne ewentualności. Jak donosi portal "Express" już wkrótce ma zostać podjęta decyzja, czy księżna Kate będzie obecna na uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom Wimbledonu, która odbędzie się 13 i 14 lipca. Jeśli nie będzie mogła przybyć na wydarzenie, opracowany zostanie plan B. Wszystko zależy od tego, jak księżna będzie się czuła. Jeżeli zdrowie nie pozwoli jej na pojawienie się na wydarzeniu, awaryjny plan jest taki, że inna osoba z rodziny królewskiej ma wręczyć trofea. Najprawdopodobniej według doniesień "The Telegraph" uczyni to Birgitte, czyli księżna Gloucester, która jest żoną Ryszarda, księcia Gloucester, jest również zagorzałą fanką tenisa. Birgitte od 25 lat pełni funkcję honorowego prezesa Lawn Tennis Association.

Reklama

Najprawdopodobniej oficjalna informacja, kto wręczy trofea, pojawi się dopiero w sobotę.

Zobacz także
Księżna Kate
Phil Noble/Press Association/East News
Birgitte Księżna Gloucester
Jordan Pettitt/Press Association/East News
Reklama
Reklama
Reklama