Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Cztery Pory Roku
Newsy

Kosmetyczny minimalizm na wyjeździe

Miniatury doskonałe w podróży
Cieszymy się na myśl o chwilach wypoczynku, relaksu i przyjemności jakie sobie zaplanowaliśmy. Przed nami jeszcze jedno ważne zadanie – pakowanie torby podróżnej. Tu niestety musimy zachować kompromis pomiędzy tym co byśmy chciały, a ilością miejsca jaką dysponujemy. Najczęściej zastanawiamy się jakie kosmetyki zabrać ze sobą na wyjazd, aby zbytnio się nie obciążać. Marka Cztery Pory Roku przygotowała dla nas wygodne rozwiązanie, które pozwoli zawsze mieć pod ręką pielęgnacyjny niezbędnik.

Jadąc w podróż często stajemy przed dylematem jakie kosmetyki zabrać ze sobą. Podręczny zestaw podróżny marki Cztery Pory Roku rozwiąże te kwestię i ułatwi paniom pielęgnację podczas urlopu. W jego skład weszły trzy kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała w wersji mini o pojemności zaledwie 50 ml: nawilżający żel pod prysznic, odżywczy balsam do ciała w wygodnej formie pianki oraz dwufazowy płyn do demakijażu oczu. Produkty zamknięte zostały w podręczniej kosmetyczce, która zmieści się bez problemu w każdej torbie podróżnej, a nawet w torebce.

Cena ok. 15 zł. /3 x 50 ml
Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kosmetyki do samolotu
© airborne77/Fotolia.com
Fleszstyle
Pakowanie podróżnej kosmetyczki: mini produkty, pojemniki na kosmetyki, kosmetyki do makijażu i do pielęgnacji
W wakacyjnej kosmetyczce powinny znaleźć się tylko te produkty, bez których nie można się obejść. Najlepiej wyposażyć się w mini wersje kosmetyków lub przelać je do mniejszych pojemników. Zasada ta dotyczy również produktów do makijażu: zamiast palety różów, bronzerów i rozświetlaczy warto postawić się jeden kosmetyk o właściwościach wszystkich trzech.

W wakacyjnej kosmetyczce powinny znaleźć się tylko te produkty, bez których nie można się obejść. Najlepiej wyposażyć się w mini wersje kosmetyków lub przelać je do mniejszych pojemników. Zasada ta dotyczy również produktów do makijażu: zamiast palety różów, bronzerów i rozświetlaczy warto postawić się jeden kosmetyk o właściwościach wszystkich trzech. Zarówno przy pakowaniu walizki, jak i kosmetyczki należy wziąć pod uwagę długość wakacji, środek transportu i prognozę pogody w docelowym miejscu podróży. Podczas górskich wędrówek, kiedy bagaż nosi się na plecach niemal przez cały czas, lepiej zabrać kilka niezbędnych kosmetyków : krem, mydło, mały szampon, szczoteczka i pasta do zębów – w zupełności wystarczą. Kosmetyki do samolotu Podczas podróżowania samolotem warto zabrać dwie kosmetyczki – jedną do bagażu rejestrowanego, drugą - do podręcznego. W pierwszej z nich powinna znaleźć się przede wszystkim woda termalna, preparat do demakijażu, szampon, odżywka, płyn do higieny intymnej, żel pod prysznic, krem do twarzy i balsam lub mleczko do ciała. Należy również wyposażyć się w niezbędne akcesoria: patyczki i waciki. Większość linii lotniczych nie wprowadza ograniczeń w pojemności produktów pakowanych do bagażu rejestrowanego. Natomiast maksymalna objętość kosmetyków płynnych, zabieranych na pokład samolotu, nie może przekraczać 100 ml . Wobec tego warto zainteresować się dostępnymi w drogeriach mini wersjami tych kosmetyków lub kupić pojemniki o wymaganej obojętności. W bagażu podręcznym dobrze sprawdzi się przezroczysta kosmetyczka, w której wszystkie produkty są widoczne, co znacznie ułatwia poszukiwanie konkretnego kosmetyku i jest wygodne podczas kontroli bagażu. Kosmetyki w góry W...

kobieta w górach smaruje twarz kremem i trzyma narty
©plprod/Fotolia.com
Fleszstyle
Kosmetyki na narty – jak zadbać o skórę twarzy, dłoni i stóp przed wyjazdem na narty?
Przed wyjazdem na narty należy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry – szczególności dłoni i twarzy. Najlepiej wykorzystać do tego celu kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry w okresie zimowym. Nie należy zapominać również o ochronie przeciwsłonecznej – promieniowanie w górach jest wysokie i bardzo łatwo o poparzenia słoneczne.

Przed wyjazdem na narty należy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry – szczególności dłoni i twarzy. Najlepiej wykorzystać do tego celu kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry w okresie zimowym. Nie należy zapominać również o ochronie przeciwsłonecznej – promieniowanie w górach jest wysokie i bardzo łatwo o poparzenia słoneczne. Przed wyjazdem na narty należy przygotować nie tylko skórę, ale także zadbać o kondycję fizyczną. Najlepiej zainwestować w profesjonalną odzież narciarską oraz ochraniacze, które zapobiegną ewentualnej kontuzji. Pielęgnacja skóry przed wyjazdem na narty Przed wyjazdem w góry należy zadbać w szczególności o skórę rąk, stóp i twarzy. Te części ciała najbardziej narażone są na odmrożenie i podrażnienia. Jest to istotne również dlatego, że działanie ochronnego płaszcza lipidowego nie jest skuteczne przy ujemnych temperaturach. Bez odpowiedniej pielęgnacji na mrozie nie trudno o podrażnienia i przesuszenie skóry. Dlatego też przed wyjazdem na narty, należy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry twarzy, stóp i rąk . W tym celu najlepiej użyć kosmetyków do pielęgnacji w okresie zimowym. Takie preparaty powinny być bogate w witaminę E , witaminę B5, alantoinę, ceramidy, lipidy oraz olej migdałowy . Dodatkowo można, zdecydować się na profesjonalny zabieg nawilżający u kosmetyczki, a kilka dni przed wyjazdem na dłonie nałożyć parafinę. Kosmetyki na narty – co zabrać ze sobą na zimowy wyjazd? Pakując się na zimowy wyjazd , obowiązkowo należy zabrać ze sobą kosmetyki do pielęgnacji skóry rąk, stóp i twarzy. Warto również pamiętać o kremach z filtrem UV – są one potrzebne, ponieważ w górach promieniowanie słoneczne jest wyższe, a przy tym odbija się od...

Brzuch ciążowy
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Wyprawka na porodówkę – należy skompletować ją odpowiednio wcześniej
Żeby wiedzieć, co zabrać do szpitala na poród, i niczego nie zapomnieć, trzeba przygotować listę i spakować wyprawkę wcześniej. W torbach powinny znaleźć się m.in. artykuły higieniczne, kosmetyki ale i coś do rozrywki i ukojenia stresu przed porodem.

Żeby wiedzieć, co zabrać do szpitala na poród, i niczego nie zapomnieć, trzeba przygotować listę i spakować wyprawkę wcześniej. W torbach powinny znaleźć się m.in. artykuły higieniczne, kosmetyki ale i coś do rozrywki i ukojenia stresu przed porodem. Dokumenty i wyniki badań koniecznie trzeba zabrać do szpitala na poród Aby poród mógł odbyć się bez dodatkowego stresu, do szpitala bezwzględnie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty i dowód ubezpieczenia. Ponadto dobrze jest mieć skierowanie (chociaż nie jest niezbędne), należy także spakować do torby z wyprawką i kartę przebiegu ciąży. Oprócz tego bardzo istotne są wyniki badań , zwłaszcza gdy występuje niezgodność krwi matki i dziecka w zakresie czynnika Rh lub grupy ogólnej.   Niezbędne będą: oznaczenie grupy krwi, w wypadku Rh- matki badanie na obecność przeciwciał anty-Rh, wynik odczynu Wassermana (WR) – badanie na kiłę przeprowadzone dwukrotnie podczas ciąży, wynik badania wykrywającego, czy matka jest nosicielką żółtaczki typu B – przeprowadzone w 32. tygodniu ciąży, ostatnie USG, najnowsze morfologia i analiza moczu, wynik badania na HIV, wynik badania GBS, czyli na paciorkowca z grupy B, kiedy jest planowane cesarskie cięcie – jonogram i koagulogram. Wyprawka do szpitala na poród dla matki Ważne, żeby czuć się komfortowo, dlatego torbę z niezbędnymi rzeczami warto spakować wcześniej, np. na początku ostatniego miesiąca ciąży. W szpitalu trzeba mieć ze sobą ręczniki (przynajmniej dwa), kapcie, klapki pod prysznic, szlafrok i ciepłe skarpety. Oprócz tego konieczne jest zabranie koszul nocnych – jednej krótkiej do porodu i dwóch na czas po porodzie.   Do karmienia piersią przydatne będą koszule rozpinane z przodu oraz biustonosze specjalnie do tego przystosowane. Po porodzie niezbędne są majtki jednorazowe , np. z...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner