Alina Kabajewa i Władimir Putin
ONS
Sekret prezydenta

Alina Kabajewa – kobieta, którą Putin chciał wymazać z życiorysu

Kiedyś była utalentowaną gimnastyczną, dzisiaj żyje w cieniu skandalu Władimira Putina

„Bezpośrednia linia” to organizowany raz w roku, przed Wielkanocą, show telewizyjny z udziałem Władimira Putina. Jego zasady są proste: Rosjanie wysyłają do redakcji pytania, a prezydent wybiera te, na które odpowie podczas programu. W tym roku większość pytań dotyczyła aneksji Krymu, ale Putin z ponad czterech milionów maili i SMS-ów od rodaków wybrał też jeden dotyczący prywatności. „Kiedy poznamy nową pierwszą damę?”, brzmiało pytanie. „Najpierw muszę wydać za mąż Ludmiłę Aleksandrownę, a dopiero później zajmę się sobą”, chichotał wyraźnie rozluźniony. Wiedział, że tym żartem po raz kolejny ucieknie od tematu związku z młodszą o 30 lat Aliną Kabajewą. Zresztą oboje mają już w tym olbrzymie doświadczenie. W kotka i myszkę z mediami bawią się przecież od lat.

Miłość na Kremlu


Dziennikarze śmieją się, że dużo łatwiej poznać tajemnice wojskowe Rosji niż szczegóły życia uczuciowego prezydenta kraju. Jest w tym stwierdzeniu sporo racji. Według niepotwierdzonych informacji to Putin stracił głowę dla seksownej Aliny. Kiedy zobaczył występ jednej z najbardziej utytułowanych rosyjskich gimnastyczek, najpierw zapragnął ją poznać, a później, kiedy ich znajomość nabrała rumieńców, zorganizował jej życie tak, by była blisko niego.

Kabajewa na swojej stronie napisała, że po zakończeniu sportowej kariery w 2006 roku poszukiwała nowych wyzwań. Właśnie wtedy, z ramienia partii Putina Jedna Rosja, została wybrana na dwuletnią kadencję do Izby Społecznej, która nazywana jest trzecią izbą parlamentu. Już rok później została zastępcą przewodniczącego Komitetu ds. Młodzieży przy Dumie Państwowej oraz członkinią rady nadzorczej National Media Group, holdingu kierowanego przez Jurija Kowalczuka, bliskiego przyjaciela Putina. Przypadek? Nawet wtedy mało kto w to wierzył.

Media długo szukały dowodu potwierdzającego romans prezydenta. Ale były szpieg KGB pokazał, że w sztuce dezinformacji nie ma sobie równych. Dopiero w kwietniu 2008 roku dziennik „Moskowskij Korrespondent” należący do oligarchy Aleksandra Lebiediewa opisał, jak naprawdę wyglądają relacje Putina i Kabajewej. Wtedy po raz pierwszy zasugerowano, że Władimir chce rozwieść się z żoną Ludmiłą i planuje cichy ślub z nową ukochaną.

Dziewczyna z Taszkentu


„Ten artykuł to dowód na to, że niektóre media z nudów są w stanie napisać wszystko”, grzmiał rzecznik Putina. A on sam przekonywał, że nie faworyzuje Aliny, ponieważ „kocha wszystkie rosyjskie kobiety”. Wkrótce po tej publikacji, Lebiediew został zmuszony do zamknięcia redakcji „Moskowskogo Korrespondenta”, a żaden inny rosyjski tytuł nie odważył się już snuć domysłów na temat romansu prezydenta. Nie znaczy to jednak, że sprawę udało się zamieść pod dywan. Dzięki tej jednej publikacji temat podchwyciły zachodnie media. O Alinie Kabajewej zrobiło się głośno na świecie!

Pochodzi ze sportowej rodziny. Jej ojcem jest słynny w całym Uzbekistanie były piłkarz Marat Kabajew, a matka grała w koszykówkę. Marat jest Tatarem i to po nim Alina odziedziczyła egzotyczną urodę.

Treningi gimnastyki artystycznej zaczęła w wieku trzech lat. Ale na pierwsze sukcesy musiała długo czekać. Pierwsi trenerzy nie lubili z nią pracować. Narzekali, że Alina jest leniwa, tłusta i… brzydka. Dopiero kiedy razem z matką i młodszą siostrą przeprowadziły się do Moskwy, jej kariera nabrała rozpędu. Trafiła do sekcji prowadzonej przez jedną z najostrzejszych trenerek tej dyscypliny. Irina Winer przez pierwsze trzy dni ciężkiego obozu treningowego pozwoliła 12-letniej Kabajewej pić tylko wodę!

„Mówiła, że jeżeli nie schudnę, wyciśnie ze mnie tłuszcz gołymi rękoma”, wspominała.

Seksbomba w trykocie


Katorżnicza praca opłaciła się. W wieku 13 lat Alina zadebiutowała w rosyjskiej reprezentacji, a dwa lata później została mistrzynią Europy w gimnastyce artystycznej. Wtedy rozwiązał się worek z medalami. Kabajewa ma na swoim koncie dwa olimpijskie krążki – złoty z Aten, brązowy z Sydney, 14 przywiozła z mistrzostw świata, a aż 25 z mistrzostw Europy! Jedna ze skomplikowanych figur, obrót przez plecy, została nazwana jej nazwiskiem. Alina miała też dodatkowy atut, który sprawił, że Rosjanie, z ich prezydentem na czele, oszaleli na jej punkcie. „Jest seksowniejsza od Szarapowej i Kurnikowej”, zachwycał się dziennik „Prawda”.

Po zakończeniu kariery sportowej Kabajewa natychmiast przytyła. Ale w jej przypadku dodatkowe kilogramy, dokładnie 12, sprawiły, że jeszcze bardziej zyskała na atrakcyjności. „Spójrzcie na mnie. Może to zabrzmi nieskromnie, ale wszyscy chcą być jak Alina Kabajewa”, mówiła wtedy.


Są dzieci czy ich nie ma?


Kolejna bomba wybuchła w 2010 roku. Amerykańskie media podały, że Kabajewa… zniknęła. Według informatorów wszystkie jej numery telefonów i adresy mailowe zostały zablokowane. „Kontakt z nią ma tylko pięć osób. Jej była trenerka, rodzice i dwie inne gimnastyczki, które zostały posłankami”, donosili.

Kabajewa wróciła do życia publicznego dopiero po kilkunastu miesiącach. „Czy Putin po raz kolejny został ojcem?”, pytały media. Plotki podsyciły zdjęcia Aliny z małym chłopcem, które ukazały się w Internecie. „To tylko mój siostrzeniec!”, próbowała przekonywać Kabajewa. A prezydent poprosił dziennikarzy, żeby „nie wtykali nosa w nie swoje sprawy”.

Pogłoski o ich drugim dziecku pojawiły się niewiele ponad rok temu. Ponoć tym razem na świat przyszła dziewczynka. Scenariusz był bardzo podobny. Alina nagle znika na dłuższy czas, a później, jak gdyby nigdy nic, wraca do pracy w centrali Jednej Rosji. Tym razem jednak te doniesienia zbiegły się z dwoma innymi, ważnymi wydarzeniami.

Najpierw, na kilka dni przed 30. urodzinami Aliny, telewizja pokazała film o życiu gimnastyczki. Był to prawdziwy pean na jej cześć. Niedługo później Kreml wydał oświadczenie, że po 30 latach małżeństwa Putinowie się rozwodzą. „Władimir wręczył ukochanej jeden prezent, a za chwilę mogła się cieszyć z kolejnego”, żartował jeden z dziennikarzy.

Teorie spiskowe


Oficjalnie małżeństwo Putina zakończyło się w lutym 2014 roku, mniej więcej w czasie otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Kabajewa była wówczas członkiem sztafety niosącej znicz. Wtedy też z oficjalnej strony Władimira Władimirowicza zniknęły wszelkie wzmianki na temat Ludmiły. Ale nawet to, że uporządkował sprawy z byłą żoną, nie zmieniło jego strategii wizerunkowej. Kreml wciąż uparcie twierdzi, że prezydent jest singlem. „To przykre, ale jest jednak tak zajęty sprawami kraju, że nie ma już w ogóle czasu wolnego dla siebie, rodziny”, przekonywał jego rzecznik. Każde pytanie o związek z Aliną jest albo ignorowane, albo stanowczo dementowane.

A to jeszcze bardziej podsyca ciekawość mediów. Rodzą się teorie spiskowe, jak te o dwójce nieślubnych dzieci. Już sami Rosjanie na forach internetowych spekulują, jak naprawdę wygląda życie ich wodza. Pojawiają się głosy, że plotki o romansie z Kabajewą, której ojciec jest muzułmaninem, mają przynieść Putinowi dodatkowe poparcie. Szacuje się, że w Rosji jest ponad 30 milionów wyznawców islamu. Bardziej odważni obywatele zastanawiają się, jakiej orientacji jest ich prezydent. Według nich kontrolowane przez FSB (kiedyś znane jako KGB) przecieki o młodszej o 30 lat kochance to tylko „zasłona dymna”.

One pomagają mu utrzymać wizerunek prawdziwego macho. Jaka jest prawda? Wiedzą tylko oni sami. Jedno jest jednak pewne. Alina, która nie ukrywa, że lubi luksusowe życie, na przyjaźni z prezydentem może bardzo dużo zyskać. Po zakończeniu kariery sportowej zdradziła, że uwielbia jeść kawior. Łyżkami. A to przecież kosztuje. Na szczęście dzięki Putinowi nie musi się martwić o pieniądze. Po ostatniej podwyżce prezydent w przeliczeniu zarabia rocznie około 800 tysięcy złotych. Nieoficjalnie jednak mówi się, że dzięki udziałom w dwóch spółkach gazowych jego majątek może sięgać 70 miliardów dolarów. To dałoby mu tytuł najbogatszego człowieka świata! Alina Kabajewa może być więc spokojna o swoją przyszłość.

Tekst: Jakub Biskupski

"Love Never Lies": Maja Bohosiewicz zdradza, jak działa eye detect. WYWIAD

Władimir Putin i Kabajewa
AP/EAST NEWS, ASSOCIATED PRESS/East News
Newsy
Władymir Putin ma dwóch nieślubnych synów? Matką ma być jego wieloletnia kochanka
Liczba potomków Władymira Putina jest wciąż owiana tajemnicą, jednak media dochodzą do zaskakujących informacji. Szwajcarski dziennik ujawnił kolejne fakty.

Władymir Putin zawsze pilnie strzegł swojej prywatności. Jeśli w rosyjskich mediach pojawiły się zbyt prywatne informacje na temat prezydenta Federacji Rosyjskiej, autorzy artykułów musieli liczyć się z pociągnięciem do odpowiedzialności, a pisma publikujące podobne treści z dnia na dzień znikały z rynku. Nic więc dziwnego, że badaniem życia rosyjskiego polityka zajmują się przede wszystkim media zagraniczne. Dość zajmującą kwestią są dzieci agresora, które w wyniku działań swojego ojca nie ujawniają swojego pochodzenia i żyją zazwyczaj poza granicami Rosji. Życie w ukryciu w dzisiejszych czasach jest jednak niemal niemożliwe, dlatego dziennikarze  wciąż ujawniają nowe fakty. Szwajcarski dziennik "SonntagsZeitung" przyjrzał się długo przebywającej długo na terenie tego kraju Alinie Kabajewej, nazywanej "kochanką Putina". Dawna gimnastyczka zajmuje się dwójką swoich synów, których ojcem ma być prezydent Rosji. Władymir Putin ma dwóch synów? "Alina nie miała innych mężczyzn" Romans Aliny Kabajewej i Władimira Putina nigdy nie został oficjalnie potwierdzony. Wiadomo jednak było, że rosyjską gimnastyczkę, która później zajęła się polityką, łączyły zażyłe stosunki z prezydentem. Alina Kabajewa otwarcie popierała Putina, co nie zmieniło się nawet w momencie gdy Rosja zaatakowała Ukrainę.  Po wybuchu wojny życie Rosjan diametralnie się zmieniło. Rosyjscy oligarchowie, obywatele Federacji Rosyjskiej, a nawet bliscy Putina muszą płacić ogromną cenę za decyzje dyktatora. Wiadomo, że działania ojca wpłynęły na "ukochane dziecko Putina", jego córki zniknęły z mediów społecznościowych i ukryły się przed światem. Także Alina Kabajewa ukrywała się przez długi czas w Szwajcarii, gdzie przebywała z dwójką swoich...

Jak dziś wygląda Alina Kabaeva
Sputnik/EAST NEWS
Newsy
Alina Kabajewa to domniemana kochanka Władimira Putina. Mówi się, że mają dzieci... 
Plotki mówią, że Alina Kabajewa jest żoną Władimira Putina, z którą doczekał się nawet dzieci. 38-latka wycofała się z życia publicznego.

Władimir Putin oficjalnie żonaty był tylko raz. Wybranką prezydenta była Ludmiła Aleksandrowna Putina, z którą tworzył małżeństwo od 1983 roku. Para doczekała się dwóch córek, Kateriny i Marii. W 2013 roku małżeństwo zakończyło się rozwodem, choć dużo wcześniej krążyły plotki, że związek Putina to przeszłość. W tamtym okresie pojawiły się po raz pierwszy informacje dotyczące bliskich relacji Putina z Aliną Kabajewą. Gdy jednak sprawie przyjrzała się jedna z rosyjskich gazet, kilka dni później przestała istnieć... Władimir Putin jest związany z Aliną Kabajewa? Gimnastyczka jest w wieku jego córek Życie prywatne rosyjskiego prezydenta owiane jest tajemnicą. Na temat jego zażyłości nie wypowiadają się żadne publiczne osoby, a portale internetowe i gazety skrzętnie omijają ten temat. To właśnie w tekście dziennika "Moskowskij Korriespondent" w którym dziennikarze poruszyli temat prywatnego życia prezydenta padło nazwisko rosyjskiej gimnastyczki Aliny Kabajewy. Tuż po publikacji tekstu redakcja dziennika zamknęła się na zawsze, jednak w pamięci mediów pozostała tożsamość sportsmenki jako "kochanki Putina". Oczywiście sam prezydent nigdy nie potwierdził tych doniesień. Zobacz także:  Eurowizja 2022: Co z udziałem Rosji w konkursie po ataku na Ukrainę? Jest komentarz! O romansie prezydenta Federacji mówiło się zresztą jeszcze w czasie jego małżeństwa. Nieoficjalne plotki głosiły, że para doczekała się nawet trojga dzieci, a pierwsze z nich przyszło na świat w 2015 roku i była to córka. Kilka lat później urodzić się miały bliźniaki. W mediach pojawiły się wówczas zdjęcia Kabajewy z zaokrąglonym brzuszkiem. Kolejne informacje podawane w mediach mówią o tym, że gimnastyczka wraz z dziećmi mieszka we Włoszech. Dlaczego żadne z tych...

Alina Kabajewa i Władymir Putin podczas rosyjskiej Olimpiady
ASSOCIATED PRESS/East News
Newsy
Domniemana kochanka broni Władimira Putina! "Próbujecie tak bardzo upokorzyć Rosjan"
W wywiadzie dla mediów była gimnastyczka ostro stanęła po stronie działań Rosji na Ukrainie. Alina Kabajewa ostro potępia też sankcje nakładane na rosyjskich sportowców. Jak mówi, nie było bardziej wstydliwego momentu w historii sportu.

O domniemanej kochance Władimira Putina plotkuje się od lat. Nigdy oficjalnie nie potwierdzono związku prezydenta Rosji i byłej gimnastyczki, jednak media szeroko opisywały tą relację. Od momentu rozpętania przez Putina wojny na Ukrainie zainteresowanie życiem prywatnym sprawcy tej masakry jest ogromne. Media spekulują o stanie zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego Putina. Analizują przy każdym publicznym wyjściu  wygląd Putina próbując wywnioskować w jakim jest stanie . W centum zainteresowania jest również majątek Władimira Putina , ale najbardziej chyba jego rodzina, o której oficjalnie... właściwie nic nie wiadomo. Piszą o jego dzieciach, tych oficjalnych, jak i domniemanych, ale najwięcej chyba o Alinie Kabajewej, nazywanej nawet nieoficjalną pierwszą damą Rosji.  Alina Kabajewa popiera działania Putina i Rosji!  Jedną z osób wzbudzających największe zainteresowanie jest domniemana kochanka prezydenta - Alina Kabajewa. Dwukrotna medalistka olimpijska w gimnastyce i zdobywczyni wielu tytułów mistrzowskich łączona jest z Putinem od dawna. Jak podają media, rosyjska sportsmenka miała urodzić Putinowi aż czwórkę dzieci - dwie bliźniaczki, które dzisiaj mają mieć 7 lat, oraz dwóch chłopców. Po wybuchu wojny początkowo media twierdziły, że ukrywa się wraz z Putinem w bunkrze na Syberii, jednak amerykański popularny dziennik " The New York Post" napisał ostatnio, że Kabajewa wraz z dziećmi przebywa w Szwajcarii .  Zobacz także:   Córka Władimira Putina epatuje bogactwem w willi za miliony! Publikuje też nagie zdjęcia Media publikują rozmowę Aliny Kabajewej, jaką miała udzielić rosyjskiej państwowej agencji prasowej TASS, w której odnosi się m.in. do nakładanych na Rosję sankcji. Według cytowanych słów...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik