Władimir Putin z dużą starannością pilnuje informacji o swoim życiu osobistym. Prezydent Federacji Rosyjskiej nie pozwala też, by do opinii publicznej trafiły wiadomości o jego stanie zdrowotnym. Jednak w ostatnim czasie pojawiało się coraz więcej doniesień na temat schorzeń, na które może cierpieć polityk. Analizujący wystąpienia Putina eksperci szczególną uwagę zwracają na jego rękę, która wydaje się odrętwiała i znacznie mniej sprawna. Brytyjskie media opublikowały sensacyjny artykuł, w którym dziennikarze stwierdzili, że były agent KGB może nawet zmagać się z chorobą Parkinsona. Wówczas pojawiły się też plotki o rezygnacji prezydenta.

Reklama

Kreml odpowiedział na doniesienia o chorobie Putina

Brytyjski tabloid "The Sun" przekazał sensacyjne wiadomości o stanie zdrowia Władimira Putina. Dziennikarze, którzy uważnie przyglądali się wystąpieniom publicznym prezydenta Federacji Rosyjskiej i konsultowali się z ekspertami, stwierdzili, że polityk może cierpieć na chorobę Parkinsona. Do wyciągnięcia takich wniosków skłoniły ich takie sygnały jak drżenie ręki, niepewnych chód czy też grymas na twarzy, który świadczy o bólu. Oprócz tego wcześniej mówiono o depresji byłego agenta KGB, która również bardzo często występuje u osób z chorobą Parkinsona.

Zobacz także: Dzieci oligarchów sprzeciwiają się Putinowi. Córka doradcy prezydenta Rosji wpiera Ukrainę!

Pool Sputnik Kremlin/Associated Press/East News

Redakcja zwróciła uwagę na to, że podczas wystąpień Władimir Putin zaczął zaciskać dłonie i poruszać nogami. Może to świadczyć o próbach opanowania drżenia ciała, które nasila się przy wspomnianym wyżej schorzeniu. Pierwsze wiadomości o pogarszającym się zdrowiu prezydenta Rosji pojawiły się pod koniec 2020 roku. Pojawiły się nawet plotki mówiące o tym, że Putin rozważa rezygnację z prezydentury. Podobno nalegać na to miała także jego kochanka, Alina Kabajewa oraz córki.

Pool Sputnik Kremlin/Associated Press/East News

Wreszcie do tych doniesień odniósł się Kreml. Rzecznik Dmitrij Pieskow odniósł się do artykułu opublikowanego przez "The Sun" zaprzeczył spekulacjom i podkreślił, że Władimir Putin nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Zasugerował też, że wszelkie tego typu plotki są wyssane z palca i są jedynie życzeniami wrogów politycznych prezydenta.

Zobacz także

To kompletny nonsens. Prezydent ma się dobrze - zaznaczył rzecznik Kremla.

Pool Sputnik Kremlin/Associated Press/East News

Zobacz także: Władimir Putin wygląda coraz gorzej. Przywódca Rosji "Boi się przegranej"?!

Reklama

Biorąc pod uwagę to, jak pilnie Władimir Putin strzeże swoich tajemnic, raczej nigdy nie dowiemy się prawdy o jego stanie zdrowia. Warto przypomnieć, że prezydent Federacji Rosyjskiej nie chce też, by opinia publiczna poznała prawdę na temat jego rodziny. Oficjalnie Władimir Putin przyznaje się jedynie do dwóch córek. W mediach natomiast aż huczy od plotek o jego nieślubnym potomstwie.

Pool EPA/Associated Press/East News
Reklama
Reklama
Reklama