John Galliano otrzymał odszkodowanie
ONS
Newsy

Galliano chciał 13 milionów euro odszkodowania od Diora. Otrzymał śmieszną kwotę

Kwota jest bardzo zaskakująca

Dom Mody Dior to jeden z najbardziej prestiżowych domów mody na świecie. Jednak 3 lata temu wokół francuskiej marki zrobiło się duże zamieszanie ze względu na skandal wywołany przez jej głównego projektanta - Johna Galliano. Po tym jak na jaw wyszły nagrania z jego antysemickimi i obraźliwymi wypowiedziami została wszczęta procedura pozbawienia go stanowiska. Zobacz: Czy John Galliano ma szansę na powrót do branży?

Jak w tamtym okresie doniósł francuski dziennik "Liberation" agresywne zachowanie projektanta spowodowane było depresją i uzależnieniem od alkoholu. Mężczyzna przeprosił za swoje zachowanie, ale to jednak nie pozwoliło, aby powrócił na wcześniej piastowane stanowisko. Galliano nie mógł pogodzić się z tą decyzją, dlatego skierował niedawno sprawę do Sądu Pracy, domagając się odszkodowania w wysokości 13 milionów euro. Swoją decyzję wytłumaczył w sądzie:

Znano moje uzależnienie od alkoholu i narkotyków na długo przed nagłośnieniem całej sprawy w 2011 roku. Zwolniono mnie jednak wtedy, gdy z powodu medialnego zamieszania mój stan stał się dla obu firm niewygodny. Wcześniej nikomu to nie przeszkadzało. Nie mogę pozwolić, by 15 lat tam spędzonych okryło się złą sławą z powodu incydentu, który wywołałem pod wpływem alkoholu i leków psychotropowych.


Podczas rozprawy zdradził kulisy swojej pracy, opowiadając o trudzie i presji jaką na nim wywierano:

W ciągu tych lat jako dyrektor kreatywny nie zdawałem sobie sprawy, że żądania szefów o mnożenie ilości kolekcji do sześciu w roku i ciągłe naciski na wzrost sprzedaży, wpłynęły na mnie tak destrukcyjnie: na moje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zawsze więcej pracy, więcej obowiązków, coraz większe ciśnienie, niebezpieczna i patologiczna spirala. Bez kontroli.


Niestety to nie pomogło w uzyskaniu takiego odszkodowania, jakiego by sobie życzył, a kwota, którą mu zadośćuczyniono stratę pracy jest oszałamiająco niska i wynosi aż.... 1 euro!  Do tej pory John Galliano nie ustosunkował się do tej decyzji, nie wiadomo też czy to zrobi. Jak na razie od października obejmuje stanowisko dyrektora kreatywnego marki Maison Martin Margiela.

Zobacz: Piróg krytykuje Galliano

 
 

Prywatny pokaz Diora dla Przetakiewicz:

Julia Wieniawa gorzko o prezentach komunijnych: "Teraz jak nie masz Gucci, to nie jesteś cool"

ONS
Newsy
Były dyrektor Diora przed sądem
Proces Johna Galliano już w toku!

W Paryżu właśnie rozpoczął się proces słynnego projektanta Domu Mody Dior, Johna Galliano . Ten został pozwany za szereg obraźliwych uwag, jakie skierował do nieznanych mu osób. Paryska prokuratura domaga się ukarania projektanta grzywną w wyskokości nie mniej niż 10 tysięcy euro. Jak donosi TVP.info na sali sądowej Galliano przeprosił za swoje zachowanie. Jednocześnie potępił antysemityzm i rasizm. - Nie ma na nie miejsca w naszym społeczeństwie. -powiedział. Tłumaczył też, że całe zajście zostało spowodowane jego uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i leków, przepracowaniem oraz żałobą po przyjacielu. Na sali sądowej pokazano też słynne nagranie. - Nie pamiętam tego. Na nagraniu widzę osobę, która potrzebuje pomocy. Ten mężczyzna to nie John Galliano, to skorupa Johna Galliano. Nigdy nie żywiłem takich poglądów, nigdy tak nie myślałem . - wyznał projektant, po jego obejrzeniu. Decyzję sądu w budzącej ogromne kontrowersje sprawie poznamy 8 września. daks

ONS
Newsy
Piróg krytykuje Galliano
Tancerz jest oburzony zachowaniem słynnego projektanta

Słynny projektant John Galliano ma nie lada kłopoty. Świat mody jest zszokowany jego zachowaniem, a dom mody Dior, gdzie Galliano był czołowym projektantem, zerwał z nim współpracę. A wszystko z powodu ostatniego wyskoku projektanta, który obraził publicznie dwie kobiety semickiego pochodzenia. Nie usprawiedliwia go nawet fakt, że prawdopodobnie był wtedy pijany. Zachowaniem Galliano zszokowany jest również Michał Piróg , który sam ma żydowskie pochodzenie. – Raczej nie założę niczego sygnowanego jego nazwiskiem. Niedopuszczalne jest dyskryminowanie z powodu pochodzenia. Nie tłumaczy go nawet to, że był pod wpływem alkoholu – stwierdził Piróg w rozmowie z „Faktem”. W pełni zgadzamy się z Pirógiem. Zachowanie Galliano było niedopuszczalne, tym bardziej, że jako artysta i projektant powinien być otwarty na różne kultury.

ONS
Newsy
John Galliano wyszedł z odwyku
Wróci do projektowania?

Po tym jak John Galliano stał się sprawcą antyżydowskiego skandalu za namową m.in. Kate Moss i Naomi Cambell postanowił udać się na odwyk. Po czterech tygodniach spędzonych w klinice w Meadows w której leczyli się m.in. Elton John, czy właśnie Kate Moss, projektant ma stanąć na nogi po długoletnim uzależnieniu od alkoholu i narkotyków.  Galliano był przez 15 lat dyrektorem kreatywnym w domu mody Christiana Diora. Media wciąż spekulują, czy projektant wróci do zawodu. Co prawda Dior nie ogłosił jeszcze następcy Galliano, to jest mało prawdopodobne by przyjęto go z powrotem. Powodem jest skandal na międzynarodową skalę jakiego dokonał John. Już wkrótce czeka go proces w którym jest oskarżony o znieważenie trzech osób.  Galliano grozi do sześciu miesięcy więzienia i ponad 20 tys. euro grzywny.  Paparazzi przyłapało projektanta na lotnisku LAX w Los Angeles skąd wracał do Francji. Fotoreporterzy próbowali pytać go o dalsze plany jednak były dyrektor kreatywny Diora nie odpowiadał na ich zaczepki. Nie wiadomo jakie mistrz krawiectwa ma zatem plany. Musi minąć sporo czasu aby ludzie zapomnieli Galliano wyznającego miłość Hitlerowi na filmiku ujawnionego przez gazetę "The Sun". Waszym zdaniem świat mody powinien dać mu jeszcze szansę? pijavka

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik