Joanna Kurowska
East News
Newsy

Joanna Kurowska w żałobie "jakby ktoś wyrwał kawałek puzzla z krajobrazu życia"

Joanna Kurowska po raz kolejny w życiu musiała pożegnać bliską jej osobę. Aktorka opublikowała wzruszające słowa: "Była aniołem".

Joanna Kurowska w swoim życiu przeszła wiele tragedii. Mimo straty najbliższych aktorka wciąż jest uśmiechnięta i pełna energii, a widzowie uwielbiają jej komediowe role. Aktorka osiągnęła ogromną popularność grając w polskich klasykach: "Graczykowie", "Świat według Kiepskich", "13 posterunek", czy role epizodyczne w popularnych polskich serialach. Aktorka jest także aktywna w mediach społecznościowych, dzięki czemu fani zawsze wiedzą, co się u niej dzieje. Niestety, w ostatnim poście Joanna Kurowska poinformowała o śmierci swojej przyjaciółki, zaznaczając jak bolesna jest to dla niej strata.

Jaką aktorką jest Julia Wieniawa? Szczery komentarz znanej gwiazdy: "Ale się nam dziecko udało"

Joanna Kurowska straciła przyjaciółkę: "dlaczego akurat Ona musiała poznać tajemnicę wieczności?"

Joanna Kurowska niedawno wydała swoją biograficzną książkę "Każdy dzień jest cudem"  w której ujawniła, że od 16 lat chodzi na terapię, by poradzić sobie ze swoimi przeżyciami. Aktorka straciła rodziców, dwa lata temu pożegnała siostrę, dziecko, gdy była w zaawansowanej ciąży. Musiała także poradzić sobie z samobójstwem męża.

Teraz Joannę Kurowską spotkała kolejna tragedia. Z tego świata odeszła jej bliska przyjaciółka Monika Jagielska,  która chorowała na raka. 

- Odeszła ku zielonym pastwiskom moja przyjaciółka z czasów Łódzkiej Filmówki - Monika Jagielska, zwana Jagielakiem. Kiedy umiera ci przyjaciel, to jest tak, jakby ktoś wyrwał kawałek puzzla z krajobrazu życia, a właściwie nie wyrwał, tylko wyszarpał i niczym, i nikim go już nie zastąpisz, bo się nie da - zaczęła swoją smutną wypowiedź, aktorka.

Joanna Kurowska aktorka
TRICOLORS/East News

Zobacz także: Joanna Kurowska szczerze o samobójstwie męża: "Zostałam sama w najgorszym okresie życia dziecka"

Joanna Kurowska poruszająco opisuje swoją przyjaciółkę, dzięki której dogłębnie zrozumiała, że nie należy oceniać książki po okładce:

- Monika miała twarz ślicznej Japonki i niebotycznie piękne nogi. Studiowała na ASP, malowała odjechane obrazy i ciągle chichotała, co wzbudziło we mnie podejrzenie, że z jej inteligencją jest coś nie tak. Aż do czasu, kiedy na jakiejś posiadówce odezwała się i płynnie podzieliła filozofię na ontologię, logikę, aksjologię, etykę i estetykę. I o każdym z tych działów miała coś ciekawego do powiedzenia. Sączyła mądrości o teorii bytu, jakby mówiła o nowym płynie do płukania tkanin. Nieśpiesznie i po prostu. Opadła mi kopara i wtedy zrozumiałam dogłębnie, co znaczy powiedzenie, że nie należy osądzać książki po okładce.

Okazuje się, że dla Joanny Kurowskiej strata ukochanej przyjaciółki jest bardzo trudna. Aktorka wciąż nie może uwierzyć w to, co się stało:

- Tak, jak teraz nie mogę pojąć, że nie ma naszego kochanego Jagielaka i dlaczego akurat ona musiała poznać tajemnicę wieczności. Nasze rozmowy kończyłyśmy "no to kochana buziaczki". Moniś, przesyłam ci buziaczki, kocham cię. Będzie mi ciebie brakować. Tyle.

Zobacz także: Doszło do rodzinnej tragedii. Joanna Kurowska apeluje do fanów i błaga o pomoc

Fani natychmiast pospieszyli ze wsparciem dla Joanny Kurowskiej. Internauci zostawili mnóstwo ciepłych słów pod postem i przyznawali, że piękne wspomnienie przyjaciółki aktorki rozczuliło ich niemal do łez. Joanna Kurowska odpowiadała na komentarze podziękowaniami. Widać, że wsparcie fanów ma dla niej ogromne znaczenie. 

Zobacz także: Joanna Kurowska pożegnała siostrę łamiącym serce wpisem. Opublikowała ostatnie zdjęcie

Joanna Kurowska aktorka
VIPHOTO/East News

Joanna Kurowska
East News
Newsy
Doszło do rodzinnej tragedii. Joanna Kurowska apeluje do fanów i błaga o pomoc
Znana aktorka opublikowała w mediach społecznościowych poruszający wpis. Niestety, Joanna Kurowska musi prosić i pomoc.

Joanna Kurowska , jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, zamieściła w mediach poruszający wpis. Artystka postanowiła zaapelować do swoich fanów i poprosić ich o pomoc. Niestety, jej bliska przyjaciółka - znana dziennikarka i autorka książki "Być dzieckiem legendy" - Małgorzata Puczyłowska, właśnie przeżyła rodzinną tragedię.  Nigdy nie prosiłam o nic dla siebie. Ale teraz proszę... - zaczęła w swoim wpisie Joanna Kurowska.  Zobacz także:  Dramat Agnieszki Wosińskiej z "Klanu". Serialowa Dorota Lubicz nie może pogodzić się ze stratą męża Joanna Kurowska prosi fanów o pomoc  "Czterdziestolatek. 20 lat później", "Ekstradycja", "Świat według Kiepskich", "Graczykowie", "Śniadanie do łóżka", a także wiele innych filmów i seriali przyniosło Joannie Kurowskiej ogromną rozpoznawalność, którą teraz postanowiła wykorzystać w bardzo ważnej sprawie. Aktorka zaapelowała do swoich fanów o pomoc dla dziennikarki Małgorzaty Puczyłowskiej, która w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy z wtorku na środę, straciła dach nad głową. Kochani. Nigdy nie prosiłam o nic dla siebie. Ale teraz proszę..... dla mojej przyjaciółki, znakomitej dziennikarki, Małgosi Puczyłowskiej. Zapaliły się sadze w kominie i spalił się jej ukochany dom w Starej Miłosnej. Jak się okazuje, w wyniku akcji ratunkowej dom dziennikarki został zalany wodą, wymaga remontu, wymiany dachu i instalacji elektrycznej. Małgorzata Puczyłowska, która samotnie wychowuje swojego syna, paliła drewnem w kominku, gdyż nie była w stanie opłacić montażu pieca gazowego i instalacji centralnego ogrzewania. Niestety, doszło do tragedii, w której ona i jej syn stracili dorobek życia. Na szczęście obojgu udało się...

Joanna Kurowska pokazała ostatnie zdjęcie z siostrą
East News
Newsy
Joanna Kurowska pożegnała siostrę łamiącym serce wpisem. Opublikowała ostatnie zdjęcie
Joanna Kurowska pożegnała siostrę Hannę łamiącym serce wpisem. Opublikowała jej ostatnie zdjęcie

Joanna Kurowska opublikowała ostatnie zdjęcie ze swoją zmarłą siostrą Hanną. Wyjątkowa fotografia została zrobiona zaledwie miesiąc temu, na chwilę przed nagłą śmiercią ukochanej siostry aktorki. Joanna Kurowska dodała  łamiący serce wpis. Trudno jest jej pogodzić się z tą okrutną stratą. Zobacz także:  Joanna Kurowska we wzruszających słowach żegna zmarłą siostrę. "Moje serce krwawi...." Joanna Kurowska pokazała ostatnie zdjęcie ze zmarłą siostrą  Trzy tygodnie temu Joanna Kurowska przekazała tragiczną wiadomość o śmierci jej ukochanej siostry Hanny. Ze smutnego wpisu można było wywnioskować, że kobieta zmarła nagle i zupełnie niespodziewanie.  Boże, wbiłeś we mnie wszystkie noże - pisała Joanna Kurowska, publikując zdjęcie z siostrą, które upamiętniło ważne wspomnienie Los nie szczędzi ciosów aktorce. W ciągu ostatnich lat straciła męża, tatę a teraz siostrę... Joanna Kurowska we wzruszającym wpisie postanowiła oddać hołd Hannie. Opublikowała również ostatnie zdjęcie, które udało im się jeszcze zrobić.  Moje ostatnie zdjęcie z moją ukochaną śp. Siostrą, zrobione miesiąc temu w Karwieńskich błotach. Śmierć i rozstanie, to wszystko co musimy wiedzieć o piekle. Wiersz Ks. Twardowskiego ,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” nabiera innego wymiaru, kiedy go doświadczamy... Miałam to szczęście, że ta miłość i uwaga między nami była. A to, że była wcale nie pomaga... Haniu, zawsze będę Cię kochać i pamiętać... Jesteś najlepszym człowiekiem jakiego znałam, dobrym dobrocią jakiej już dzisiaj nie ma... Dobrym naiwnością dziecka...❤️❤️❤️ - napisała na Instagramie Pod postem pojawiło się dużo słów wsparcia i ciepłych słów wspominających siostrę Joanny Kurowskiej. My...

Joanna Kurowska z córką, Zosią Świątkiewicz
East News
Newsy
Joanna Kurowska szczerze o samobójstwie męża: "Zostałam sama w najgorszym okresie życia dziecka"
Joanna Kurowska szczerze o samobójstwie męża: "Zostałam sama w najgorszym okresie życia dziecka"

Popularna aktorka Joanna Kurowska i jej 20-letnia dziś córka, Zosia Świątkiewicz, mają za sobą straszne przeżycie. 21 września 2014 roku samobójstwo popełnił mąż Kurowskiej, Grzegorz Świątkiewicz. Obie opowiedziały o tym strasznym dla rodziny czasie Krzysztofowi Ibiszowi w ostatnim wydaniu programu "Demakijaż" w Polsacie.  Poruszające słowa gwiazdy seriali "Świat według Kiepskich" czy "Graczykowie" sprawiają, że trudno powstrzymać łzy. Zobacz także:   Doszło do rodzinnej tragedii. Joanna Kurowska apeluje do fanów i błaga o pomoc Joanna Kurowska o śmierci męża Prowadzący "Demakijaż" Krzysztof Ibisz zapytał o odejście Grzegorza Świątkiewicza i to jak można wyjść z takiej traumy.  Mąż zginął tragicznie. Zosia była bardzo z nim związana, jak to córka z ojcem. To było dla nas bardzo trudne przeżycie - mówiła Kurowska. Jak dodała, fazy wychodzenia z żałoby przeżyła znacznie później niż powinna przeżyć. Owe fazy to zaprzeczanie, potem złość, gniew, apatia i dochodzenie do siebie. Więc ja przeskoczyłam te etapy. A jak się przeskakuje etapy, to one kiedyś wrócą. To nie jest tak, że można sobie powiedzieć, to się nie stało - mówiła Ibiszowi. - Jest dziecko, trzeba je wychować. Trzy tygodnie po pogrzebie miałam premierę w teatrze, co mnie uratowało. Jak mówiła, pytała wówczas Piotra Gąsowskiego i Pawła Królikowskiego, z którymi pracowała, dlaczego są dla niej trochę szorstcy. Odpowiedzieli jej, że nie są mili, żeby się nie rozpadła na kawałki. Moi koledzy gdzieś mi pomogli. Weszliśmy w tryby pracy i ta praca mi pomogła - mówi Kurowska. Jak podkreślała, Zosia była jeszcze mała. Gdy jej tata zmarł, miała 12 lat. Zostałam sama w najgorszym okresie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik