Zenek - zwiastun filmu

Jest zwiastun filmu "Zenek"! Gościnnie wystąpi w nim międzynarodowy gwiazdor!

Zenek - zwiastun filmu

Już 14 lutego w kinach pojawi się biograficzny film o Zenku Martyniuku - "Zenek"! Mamy dla Was pierwszy zwiastun produkcji, która od samego początku wzbudza wielkie zainteresowanie. Kto zagra główne role? Zobaczcie oficjalny trailer!

Film "Zenek" - zwiastun. Kiedy premiera?

Kogo zobaczymy w filmie "Zenek"? W tytułową rolę wcieliło się dwóch aktorów: Jakub Zając (młody Florian ze„Stulecia Winnych”), który zagrał piosenkarza z początków kariery w latach 80-tych oraz Krzysztof Czeczot (znany z ról w produkcjach „80 milionów”, „Dziewczyny ze Lwowa” czy „Pitbull”), który zagrał Zenka dojrzałego, osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo. W pozostałych rolach: Klara Bielawka (żona Danuta), Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk (rodzice Zenka), Jan Frycz (ojciec Danusi), Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski i Karol Dziuba.

Reżyserią zajął się Jan Hryniak:

Filmu o Zenku Martyniuku nie traktuję tylko jako „biopic”, ale jako szansę przyjrzenia się kulturze disco polo, fenomenowi społecznemu, który cieszy się popularnością. Minęło już wystarczająco dużo czasu, by upewnić się, że ten muzyczny nurt wpisał się na stałe w polską popkulturę. Myślę, że widz, którym nie będzie tylko fan muzyki naszego bohatera, powinien odnaleźć w tym filmie portret pokolenia, które kształtowało się w trudnym okresie przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych - mówi reżyser "Zenka".

Zobacz także: Myślisz, że dobrze znasz polskie disco? Sprawdź się w naszym quizie! Od Zenka do Sławomira!

Wybierzecie się do kin? Zobaczcie zwiastun!

Zenek - zwiastun filmu

 

Więcej na temat Zenek Martyniuk
Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22