Jerzy Owsiak
EastNews

Ile zarabia Jerzy Owsiak? Ta suma Was mocno zdziwi...

Jerzy Owsiak
EastNews

Im bliżej finał WOŚP, tym bardziej wszyscy zastanawiają się ile zarabia Jerzy Owsiak. Czy pieniądze z fundacji w jakiejś części idą do jego kieszeni? W 2011 roku tygodni "Wprost" podliczył ile zarabia fundacja i ile z tych pieniędzy trafia do Owsiaka? Z ustaleń gazety wynika, że średnia pensja w zarządzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi 4136 złotych.

 

Najnowsze: Jurek Owsiak pierwszy raz sam przyznał ile zarabia

 

Skąd ta kwota? Wtedy zarząd zarabiał niecałe 150 tysięcy złotych rocznie, co przy trzech zatrudnionych osobach (w tym żona Jurka Owsiaka i dr Bohdan Maruszewski) dawało taką sumę. Sam pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy twierdzi, że nie pobiera wynagrodzenia za pracę w fundacji. Na czym więc zarabia Owsiak? Na spółce Złoty Melon, która wspiera WOŚP od zaplecza, produkując na przykład gadżety, płyty, koszulki, organizuje "Przystanek Woodstock".

 

Ile i na czym zarabia Jurek Owsiak?

Ja z kolei od dwóch lat jestem zatrudniony w spółce Złoty Melon, której właścicielem jest Fundacja. Ta spółka zarabia dla Fundacji pieniądze. Prowadzę ją z ogromnym sukcesem, tylko i wyłącznie na chwałę WOŚP, a zarabiam podobnie jak moja żona. I to są wszystkie nasze finansowe relacje z Fundacją. Zarówno ja w Złotym Melonie, jak i moja żona zarabiamy niewiele więcej niż górnik. Kuriozalne jest to, że miałem listy, że nasza działalność jest na tyle pożyteczna, że nawet gdybym z tego coś uszczknął, to nie ma sprawy. Gdy to słyszę, włos mi się jeży na głowie! Jakie uszczknąć! Nie mogę i nie muszę! - opowiadał Jerzy Owsiak w rozmowie z Super Expressem w styczniu 2015 roku.

Zobacz: Dzień z Tuskiem za 60 tys! Kolacja z Lewandowskim, pokaz YSL z Rubik. Zobacz najdroższe aukcje WOŚP!

 

Jerzy Owsiak prowadzi też audycje radiowe oraz prowadzi wykłady. Bloger Matka Kurka, czyli Piotr Wielgucki, napisał na swoim blogu, że Owsiak musi zarabiać więcej na fundacji i chodzi nawet o kwoty około 13 tysięcy złotych, bo Owsiak zatrudnił sam siebie na stanowisku dyrektora graficznego w Złotym Melonie. Matka Kurka rozpisywał się też o tym ile zarabia żona Owsiaka - Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, miała być to suma od 12 do 19 tysięcy złotych miesięcznie. W czerwcu ubiegłego roku bloger jednak przegrał proces za swój wpis.

 

Zobacz: Jurek Owsiak dostaje maile od... złodziei, którzy okradli WOŚP!

 

Z oficjalnych danych wynika, że w WOŚP zatrudnionych jest 33 etatowców, którzy statystycznie zarabiają po około 3100 zł miesięcznie. Teraz czekamy na informację, ile zebrał na 25. finale WOŚP. Wszystko wskazuje na to, że znowu pobito rekord. Na razie na kontach jest ponad 62 miliony zł.

 

Zobacz także: Za nami 25. finał WOŚP! Dlatego proponujemy Wam... QUIZ o WOŚP! Sprawdź się! ;)

 

Jerzy Owsiak rozkręcił WOŚP w 1993 roku. Zbierano wtedy pieniądze na choroby serca dla małych dzieci.

Jerzy Owsiak, Agata Młynarska z Róbta co chceta

 

Znak rozpoznawczy Owsiak od lat to żółta koszula i czerwone oprawki okularów.

Jurek Owsiak w żółtej bluzce

 

Jerzy Owsiak zaraził się ideą pomagania szpitalom na sprzęt, kiedy urodziła się jego młodsza córka Ewa jako wcześniak, a szpital nie miał inkubatora, aby pomóc jej przetrwać pierwsze dni życia. Córka Ewa przeżyła, ale Owsiak stwierdził, że musi coś z tym zrobić.

Jerzy Owsiak przed siedzibą TVP
 

Więcej na temat WOŚP Jurek Owsiak
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01