Finał WOŚP
East News

Padnie rekord? Już ponad 62 mln zł. zebranych w 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Finał WOŚP
East News

Za nami światełko do nieba i licytacja serduszek. 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powoli przechodzi do historii. Jak poinformowano po godz. 23, na konta WOŚP trafiło już ponad 62 miliony złotych. Ta kwota na pewno jeszcze wzrośnie. Rok temu o tej porze na koncie WOŚP były 44 mln zł. Jest zatem pewne, że w tym roku padnie rekord!

Jerzy Owsiak w studiu WOŚP
ONS

Mimo niechęci części instytucji, finał szykuje się naprawdę udany!

Ta niekończąca się piękna opowieść, że Orkiestra na co dzień dotyka bardzo wielu ludzi - mówił na wieczornej konferencji prasowej dyrygent Orkiestry, Jerzy Owsiak.

Pieniądze w całym kraju i za granicą zbierało ok. 120 tys. wolontariuszy. Wśród nich prawdziwe gwiazdy. W akcję zaangażowała się m.in. Małgorzata Rozenek z rodziną.

Małgorzata Rozenek-Majdan z Radosławem Majdanem i dziećmi zbierają pieniądze na WOŚP

Wielkie emocje, tradycyjnie już wzbudziła licytacja złotych serduszek. Serduszko z nr 1 zostało zlicytowane za kwotę 333 333 złotych! 

 

Prezydent Duda gra z Orkiestrą

Pieniądze do puszki wrzucił też prezydent Andrzej Duda. Wcześniej, wraz z żoną przekazał przedmioty na licytację dla WOŚP. Poparł akcję Owsiaka, choć obóz poliyczny, z którego się wywodzi, nie jest zbyt chętny wspieraniu tego wydarzenia.

Andrzej Duda w Wiśle
East News

Wspieram, wspieram, jak widać. Przekazaliśmy z żoną swoje przedmioty na aukcje. Dzisiaj też wspieraliśmy czynnie, wrzucając do puszki - powiedział prezydent Andrzej Duda w Wiśle reporerowi TVN24.

Jak poinformował Jerzy Owsiak, w poniedziałek około godz. 15 podana zostanie szacowana kwotę jaką zebrała w tym roku WOŚP.

Będziemy szczęśliwi jeśli zbierzemy sumę podobną do zeszłorocznej - mówił Jurek.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.
 

Więcej na temat WOŚP Jurek Owsiak Andrzej Duda
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01