Tort ślubny Meghan i Harry'ego
East News
Piękny, ale bardzo drogi.
1/7
Tort ślubny Meghan i Harry'ego
East News

W sobotę tuż po godz. 13.00, kiedy w kościele zjawiła się królowa Elżbieta II - rozpoczęła się ceremonia ślubna księcia Harry'ego i Meghan Markle. To wydarzenie śledził cały świat, bo szósty w kolejce do brytyjskiego tronu i syn zmarłej księżnej Diany oraz najsłynniejszy książę postanowił nareszcie się ustatkować! Każdy szczegół ceremonii, nawet potrawy i desery czekające na weselnych gości, musiały być dopracowane w najmniejszym calu. 

 

Zobacz: Książę Karol wygłosił przemówienie na weselu Meghan i Harry'ego! Rozbawił gości, ale Harry chyba nie był zadowolony!

 

Jak wyglądał i jak smakował tort ślubny, który specjalnie dla księcia Harry'ego i Meghan Markle przygotowała właścicielka londyńskiej piekarnio-cukierni "Violet Cakes", Claire Ptak, która z pochodzenia jest Polką? Ile kosztował?

 

Jak wyglądał? Bardzo malarsko, udekorowany był białymi piwoniami. Z czego był zrobiony? Wszystko znajdziesz w naszej galerii.

 

Zobacz: Harry w dniu ślubu nie zapomniał o mamie... Jak Harry i Meghan uczcili pamięć o Dianie? Zobacz!

2/7
Tort Meghan i Harrego zrobiła Polka
East News

Cukierniczka zużyła do wykonania tortu: 200 limonek, 500 jajek, 20 kg masła, 20 kg mąki, 20 kg cukru i 10 butelek likieru z kwiatu dzikiego bzu.

 

Zobacz: Tort ślubny – smak, wygląd, wybór cukierni

3/7
Tort Meghan i Harrego zrobiła Polka
Instagram

Całość została pokryta delikatnym maślanym kremem oraz przyozdobiona świeżymi kwiatami. Intencją pary młodej było podobno odtworzenie najpiękniejszego smaku i zapachu wiosny. 

 

Zagraniczne media szacują, że tort ślubny Harry'ego i Meghan mógł kosztować kilkadziesiąt tysięcy dolarów! Ivy Jacobson w rozmowie z CBS oszacował jego cenę na 71 600 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki dałoby kwotę... 260 516.60 złotych!

 

Inne źródła mówią, że tort mógł być nieco tańszy i kosztował... 32 555 dolarów.

4/7
Violet Cakes, Claire Ptak
East News

Claire Ptak to z pewnością jedna z najlepszych cukierniczek w Wielkiej Brytanii. Teraz będzie mieć jeszcze więcej pracy, bo królewski weselny tort zachwyca!

 

Specjalistka od ciast, która ma polskie korzenie, przygotowała zjawiskowy i jak można przypuszczać przepyszny tort na wesele księcia Harry'ego i Meghan Markle.

5/7
Tort Meghan i Harrego zrobiła Polka
East News

Goście zachwycają się prostotą tortu, nie ma popularniej wszędzie masy cukrowej. Był tradycyjny, ale podobno gościom bardzo smakował.

6/7
Tort Meghan i Harrego zrobiła Polka
Instagram

Tak wyglądał tort, który kroiła para młoda. Jednak potem tort dla gości rozdawali kelnerzy.

7/7
Tort Meghan i Harrego zrobiła Polka
Instagram

Podoba Ci się taki tort?

Więcej na temat Książę Harry Meghan Markle