Zarobki Agaty Kuleszy w filmie Ida
ONS/Facebook

Wielki sukces "Idy". Film z Kuleszą ma ogromną szansę na Oscara

Zarobki Agaty Kuleszy w filmie Ida
ONS/Facebook

Film "Ida" odkąd pojawił się w kinach, wzbudza wielkie zainteresowanie mediów. Niedawno jeden z tabloidów pokusił się o artykuł, w którym ujawnił zarobki reżysera oraz aktorów w nim występujących. Odtwórczyni głównej roli - Agata Kulesza - miała na nim zarobić aż milion złotych. Przypomnijmy: Tabloid ujawnia zarobki filmu "Ida". Kto zyskał na nim najwięcej?

Wczoraj w nocy Ministerstwo Kultury ogłosiło polskiego kandydata do przyszłorocznej gali rozdania Oscarów. Komisja Oscarowa jednogłośnie wybrała film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Obraz z Kuleszą będzie miał szansę na statuetkę w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". "Ida" odniosła wielki sukces w USA i we Francji, gdzie przyciągnęła do kin o wiele więcej widzów niż w Polsce:

To wspaniały film, który nie bez przyczyny zyskał takie uznanie i znakomite recenzje na całym świecie. Jest też nie tylko świetną wizytówką wszystkich twórców, którzy brali udział w jego powstaniu, ale i całej naszej kinematografii. Film zyskał znakomite recenzje w najpoważniejszych tytułach amerykańskich. We wszystkich rankingach potencjalnych kandydatów do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej "Ida" plasuje się bardzo wysoko. To tytuł, który budzi emocje i jest o nim głośno - mówi Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej


Trzymamy więc kciuki i liczymy na statuetkę.

Zobacz: Świat zachwyca się "Idą", a Polska? Korwin: Przegrała u nas z...
 


Rozdanie Oscarów w 2014 roku: 

Więcej na temat Agata Kulesza Ida Oscary 2015
Przeładuj

Mikołaj i Sylwia wystąpią w "Tańcu z Gwiazdami"? Mają jeden warunek!

zobacz 01:36