Plakat kampanii "Twarze depresji"

Gwiazdy przyznają się do walki z depresją. Wspierają ważną kampanię...

Plakat kampanii "Twarze depresji"

Niewiele gwiazd w polskim show-biznesie decyduje się na to, aby mówić o problemach swoich i swoich najbliższych. Zdarzają się jednak takie, które głośno przyznają się do spraw bardzo intymnych. I wcale nie chodzi im o lans, a o zwrócenie uwagi na problem. Taki cel ma właśnie kampania "Twarze depresji", w którą zaangażowały się znane osoby.

 

Zobacz: Gessler zmagała się z depresją po śmierci męża i córki. Dopiero teraz zdecydowała się na odważne wyznanie

 

Kto się wśród nich znalazł? Zarówno osoby takie jak Joanna Racewicz i Piotr Zelt, którzy doświadczyli depresji, jak i ci, którzy chcą pomóc takim osobom. Właśnie dlatego inicjatywę wspierają Ewa Błaszczyk, Maciej Orłoś czy Tomasz Wolny.

Kampania połączona jest również z promocją książki "Twarze depresji. Nie oceniaj. Zaakceptuj" autorstwa Anny Morawskiej. W środku przeczytamy zwierzenia gwiazd i nie tylko na temat zmagań z depresją.

Marek Piekarczyk o depresji

Lider zespołu TSA i juror poprzednich edycji The Voice of Poland popadł w depresję, kiedy pojawił się poważny kryzys w jego małżeństwie. W 1997 roku był nawet o krok od samobójstwa:

Szedłem do pracy jak wytresowany pies. Wbiłem sobie do mózgu, że idę do pracy. Podczas przerwy płakałem. Patrzyłem tępo w ścianę i nie mogłem ruszyć ani ręką, ani nogą. Znam ten stan, kiedy mózg odmawia posłuszeństwa. Jakakolwiek aktywność nie ma racji bytu. Człowiek może wykonać wszystkie ruchy, ale ich nie robi, ponieważ to nie ma sensu. Jest paraliż decyzyjny. (…) Miałem straszne stany, więc poszedłem do psychiatry, bo bałem się, że popełnię samobójstwo, a moje dzieci były w domu. Chciałem dla nich żyć. Depresja szepcze ci do ucha, że śmierć nie jest straszna. Nigdy nie bałem się śmierci. Nie wiem dlaczego. Jednak zawsze powstrzymuje mnie myśl o moich dzieciach. 

Olga Bończyk o depresji

Aktorka sama nie cierpiała na depresję, ale dotknęło to najbliższą jej osobę - męża. Gwiazda przyznaje, że wtedy po raz pierwszy o tym usłyszała:

Na depresję zachorował mój mąż. Przyznam szczerze, że wtedy nie wiedziałam, czym ona jest, i tak naprawdę dopiero wówczas wszystkiego się uczyłam… (…)Mając taką wiedzę o depresji, jaką mam dziś, inaczej bym się do tego zabrała. Rozumiałabym, że terapia to długi proces. Depresja nie jest grypą, po której można się spodziewać, że przyjdzie taki moment, kiedy będzie już po wszystkim. Dzisiaj wiem, że wielu ludzi cierpiących na depresję musi brać leki nawet do końca życia. Kiedy zachorował mój mąż, cały czas czekałam na to, że pewnego dnia będzie zdrowy. Nikt mi nie powiedział, że to może już nigdy nie nastąpić i że powstanie trójka: ja, on i depresja. (…) 

Na dobre kampania rusza 30 września i wtedy też odbędzie się premiera spotu reklamowego.

 

Zobacz: Popielewicz miała depresję poporodową: Odpowiedzialność była paraliżująca

 

Kampania "Twarze depresji"

Gwiazdy walczące z depresją

Ewa Błaszczyk na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Ewa Błaszczyk na Festiwalu Filmowym w Gdyni
ONS

Joanna Racewicz na gali Hotel przyjazny dzieciom

Joanna Racewicz w czarnej bluzce i czerwonej spódnicy
ONS

Maciej Orłoś na rozdaniu Wiktorów 2012

Maciej Orłoś
AKPA

Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33