Grażyna Błęcka-Kolska z córką Zuzą Grażyna Błęcka-Kolska, Jan Jakub Kolski Pogrzeb Zuzanny Kolskiej. Zdjęcia z pogrzebu Zuzanny Kolskiej. Grażyna Błęcka-Kolska na pogrzebie Zuzanny Kolskiej Zuzanna Kolska w dniu ukończenia szkoły w Londynie Grażyna Błęcka-Kolska
Grażyna Błęcka-Kolska z córką Zuzą
1/5
Grażyna Błęcka-Kolska z córką Zuzą

Grażyna Błęcka-Kolska założyła fundację "Fabryka Sensu", w której razem ze swoją przyjaciółką Lucyną Schumacher-Gebhard będą wspierać utalentowaną młodzież i dzieci. Błęcka-Kolska chce upamiętnić w ten sposób swoją zmarła córkę Zuzannę Kolską, która zginęła w wypadku samochodowym w lipcu 2014 roku we Wrocławiu. Kiedy rozdane zostaną pierwsze stypendia imienia Zuzanny Jagody Kolskiej? Zapytaliśmy przyjaciółkę i współzałożycielkę "Fabryki sensu".

Zrobiliśmy w ramach działalności fundacji wystawę fotograficzną "reKonstrukcja" z fotografiami Zuzanny Kolskiej. Na razie była wystawiana w trzech miastach -  Świdnicy, we Wrocławiu i w Łodzi.

Chcemy też ufundować nagrodę i stypendium imienia Zuzy Jagody Kolskiej, mamy nadzieję, że będzie to już w tym roku. W 2017 planujemy serię eventów. Chcemy otworzyć też siedzibę Fabryki Sensu, która na razie jest we Wrocławiu, też w Warszawie na ul. Flory 1. Tam odbędzie się cykl spotkań poświęconych sztuce. Naszym celem jest wspieranie utalentowanych młodych ludzi i dzieci, ale na razie nie mamy jeszcze na to środków. Chcemy najpierw powołać komisję artystów, którzy będą rozpatrywać wnioski. Myślę, że na dobre ruszymy od kwietnia - mówi Party.pl Lucyna Schumacher-Gebhard, która jest współzałożycielką fundacji.

23-letnia Zuza Kolska sama była utalentowaną młodą osobą, zdobyła tytuł Bachelor of Arts na londyńskim University of Westminster. Jej pasją była też fotografia. Mówiła: "Nie masz zdjęcia, nie masz historii, nie istniejesz". 

Pani Lucyna powiedziała, że obchodząca dziś (16 lutego) 55. urodziny Grażyna Błęcka-Kolska, mama Zuzy ostatnio koncentrowała się na powrocie do pracy.

Grażyna w 2016 roku poświęciła się temu by wrócić do pracy w filmie - mówi nam Lucyna Schumacher-Gebhard.

Zobacz: Los nie jest łaskawy dla Błęckiej-Kolskiej. Śmierć córki to nie pierwsza tragedia w jej życiu

Aktorka pojawiła się na pokazie filmu "Jańcio Wodnik", a także była obecna na premierze dokumentu "Mów mi Marianna". Ostatnio pojawiły się informacje, że trwają rozmowy na temat powstania trzeciej części filmu "Kogel Mogel". Czy aktorka znów pojawi się na planie tego słynnego filmu i wróci do pracy? Tego jeszcze nie wiadomo, ale ponoć aktorka dostała już kilka propozycji pracy.

 

Przypomnijmy, że do wypadku w którym zgineła Zuza doszło 25 lipca 2014 roku we Wrocławiu. Tego dnia padał deszcz, a jak wykazało śledztwo, Grażyna Błęcka-Kolska jechała z prędkością 94 km/h i nagle zmieniła pas ruchu. Straciła panowanie nad pojazdem, samochód wpadł w poślizg, uderzył w latarnię i znak drogowy. W wypadku zginęła jej 23-letnia córka Zuzanna.

Zobacz także: Grażyna Błęcka-Kolska PIERWSZY RAZ o śmierci córki! "Wszystkich pochowałam, jest poczucie winy, straszna tęsknota"
 

2/5
Grażyna Błęcka-Kolska, Jan Jakub Kolski

Grażyna Błęcka-Kolska z byłym mężem Janem Jakubem Kolskim.

3/5
Pogrzeb Zuzanny Kolskiej. Zdjęcia z pogrzebu Zuzanny Kolskiej. Grażyna Błęcka-Kolska na pogrzebie Zuzanny Kolskiej
ExpressIlustrowany.pl
4/5
Zuzanna Kolska w dniu ukończenia szkoły w Londynie
5/5
Grażyna Błęcka-Kolska
ONS