Cristiano Ronaldo kontrowersyjna biografia
1/8
Cristiano Ronaldo kontrowersyjna biografia

Od jakiegoś czasu wszyscy zadają sobie jedno pytanie: czy najsłynniejszy piłkarz świata Cristiano Ronaldo jest gejem? W gorącej dyskusji na boisku jeden z piłkarzy wyzwał go od "pedałów" i Ronaldo mu przytaknął. Do tego wizerunek i sposób zachowania Cristiano Ronaldo sprawiają, że plotek i przypuszczeń na temat jego życia orientacji seksualnej jest coraz więcej. W książce „Cristiano Ronaldo. Biografia”, która właśnie trafiła (23 listopada) do księgarń w całej Polsce, Guillem Balagué analizuje również prywatną sferę życia piłkarza. Czego dowiemy się z książki? Mamy dla Was fragmenty!

Jest w nich mowa o były dziewczynach piłkarza, mamie, relacjach z synem Ronaldo, a także plotkach na temat tego, kto może być matką chłopca.

W naszej galerii przeczytasz ciekawe fragmenty książki o Cristiano Ronaldo pochodzące z książki Guillema Balagué „Cristiano Ronaldo. Biografia” wydanego nakładem Wydawnictwa SQN.

 

Fragment biografii Cristiano Ronaldo

Kilkoro jego przyjaciół twierdzi, że przez długi czas Cristiano przedstawiał swoje dziewczyny matce do akceptacji. Wydaje się, że Dolores była przeszkodą nie do przejścia dla kilku kandydatek. Jeśli wierzyć portugalskiej prasie, matka piłkarza wolałaby, aby jej syn umawiał się z Portugalką. Jak ujmuje to Katia, siostra Cristiano: „Moja mama jest bardzo opiekuńcza”. Dolores trzeba było przypomnieć, że jej zbliżający się do trzydziestki syn jest już wystarczająco dorosły, by samodzielnie podejmować decyzje.
Wiemy również, że Ronaldo jest koneserem kobiecego piękna. Sergio Fernández, dziennikarz „Marki”, wspomina: „To normalny gość. Pewnego dnia siedzimy sobie i pijemy kawę z Ricardo Carvalho, gdy nagle obok przechodzi piękna kobieta. Wtedy Ronaldo nas szturcha i mówi: »Patrzcie na nią« i tak dalej. Carvalho się nie obejrzał, co Cristiano skomentował krótko: »On jest taki sam jak Kaká«”. Obaj ci piłkarze słyną z religijności.

Zobacz także: Paris Hilton, Irina Shayk... Czy byłe dziewczyny Cristiano Ronaldo ukrywały jego orientację?

 

 

2/8
Cristiano Ronaldo, Paris Hilton
East News

Paris Hilton i Cristiano Ronaldo poznali się w 2009 roku w Los Angeles krótko po tym, jak Portugalczyk podpisał kontrakt z Realem Madryt. Widziano ich razem przy różnych publicznych okazjach. Mnóstwo zdjęć potwierdza tę znajomość, bo za Paris Hilton nieustannie chodzi przynajmniej jeden fotograf. Zaczęły się oczywiście spekulacje na temat związku tych dwojga. Kiedy fotografie ujrzały światło dzienne, Cristiano Ronaldo zadzwonił do prezesa Realu Madryt Florentino Péreza i powiedział mu: „Panie prezydencie, nie należę do amatorów clubbingu”. Paris Hilton twierdzi, że znajomość zakończyła się dramatycznie i że zerwała z piłkarzem, bo to „laluś”.

3/8
Cristiano Ronaldo, Irina Shayk
East News

Autor książki podkreśla, że Ronaldo mocno interesuje się kobietami: „Wiemy, że Cristiano Ronaldo pragnie wszystkiego, co najlepsze. Dotyczy to również dziewczyn. Przykładem niech będzie tu Irina Shayk, jedna z najbardziej rozchwytywanych modelek, odkąd skończyła 16 lat. Poznali się w maju 2010 roku na sesji zdjęciowej dla Armaniego, a potem spędzili razem wakacje na jachcie Cristiano na Korsyce. Gdy byli razem, odnosiło się wrażenie, że Ronaldo wyzbył się głęboko zakorzenionego w nim lęku przed tym, że zostanie wykorzystany."

4/8
Cristiano Ronaldo na wakacjach w Miami
East News

Dlaczego dla wielu kobiet Cristiano Ronaldo nie jest jednak symbolem seksu? „Trzeba jednak podkreślić, że – przynajmniej w oczach kobiet – Ronaldo zasługuje na większe uznanie jako symbol dążenia do doskonałości niż jako symbol seksu. Kilka miesięcy temu odbyłem fascynującą rozmowę z żoną legendarnego argentyńskiego piłkarza, która od lat nie może rozgryźć fenomenu Cristiano. „Wiele kobiet wyczuwa, że jest z nim coś nie tak – powiedziała.

– Wiele moich znajomych mówi to samo, wskazując na jego wypielęgnowane brwi, doskonałe zęby, stroje”.

Kreowany przez niego wizerunek jest zbyt metroseksualny albo, ujmując rzecz inaczej, niezbyt męski, choć żona tamtego byłego piłkarza twierdzi, że przy bliższym poznaniu mógłby wypaść lepiej pod tym względem. Robi wrażenie mężczyzny zakochanego wyłącznie w samym sobie, a przynajmniej takiego, który kocha siebie bardziej niż innych. W oczach wielu kobiet zmniejsza to jego atrakcyjność."

5/8
Cristiano Ronaldo ma nową dziewczynę Cassandre Davis
Instagram

Auto książki „Cristiano Ronaldo. Biografia" twierdzi: U innych kobiet – gdy widzą, że Cristiano płacze, że nie wstydzi się kobiecych aspektów swojej osobowości – odzywa się instynkt macierzyński, czyli dokładne przeciwieństwo erotycznej żądzy. Moja rozmówczyni podsumowała temat stwierdzeniem, że na płaszczyźnie seksualnej na wiele kobiet Ronaldo działa tak, jak doskonały posąg Michała Anioła.

Być może to jedno ze źródeł plotek o homoseksualizmie Cristiano, powtarzanych regularnie w Hiszpanii i w Portugalii. Z pewnością w tego typu uwagach niebagatelną rolę odgrywa zawiść."

6/8
Cristiano Ronaldo
East News

Według autora książki, Ojcostwo zmieniło Cristiano Ronaldo: „Ronaldo, którego wielu uważa za aroganckiego i narcystycznego typa, w czerwcu 2010 roku doczekał się syna. Cóż, jego zachowanie nie jest sprzeczne z ojcostwem, ale rzeczywiście trudno było sobie wyobrazić, aby Cristiano miał się kimś zajmować i opiekować. Ostatecznie okazało się, że ojcostwo go zmieniło, ale tak już jest z większością mężczyzn.

Ronaldo od dawna wyobrażał sobie, że będzie miał syna, który zostanie jego przyjacielem i towarzyszem, będzie oglądał występy ojca na boisku – najlepiej ciągle jeszcze w szczytowym okresie kariery – a najlepiej, gdyby sam chciał zostać kiedyś piłkarzem. Gdy podzielił się tym marzeniem ze swoimi bliskimi, zaczął z nimi często na ten temat rozmawiać. Dokładnie wiedział, kto zajmowałby się jego dzieckiem – jego matka, Dolores. W ten sposób jego syn zostałby również jego bratem, a matka i babcia w jednym opiekowałaby się nimi oboma."

7/8
Cristiano Ronaldo w garniturze, syn Christiana Ronaldo w garniturze
ONS

W autoryzowanej biografii Dolores pojawia się stwierdzenie, że pierworodnego syna Cristiano urodziła pewna dyskretna Amerykanka. To Dolores poleciała po dziecko na Florydę tuż przed jego narodzinami, które wypadły 17 czerwca 2010 roku. Dziecko ważyło 4,3 kilograma. Ronaldo przebywał akurat na mundialu w RPA. Kilka dni później, zarejestrowawszy dziecko w portugalskim konsulacie na terenie Stanów Zjednoczonych, Dolores wróciła z nim do Madrytu.

Mniej więcej w tym samym czasie urodził się Dinis, syn Katii i Zé. Rodzina Aveiro nie chce mówić o historii narodzin chłopca. Najczęściej mówi się o tym, że Cristiano zaliczył jednonocną przygodę z tajemniczą kobietą, a ta zaszła w ciążę. Oboje podpisali później umowę, w której w zamian za zachowanie jej personaliów w tajemnicy ona zrzekła się na rzecz piłkarza całości praw rodzicielskich, rzekomo inkasując również 11 milionów euro.

8/8
Cristiano Ronaldo z synem
ons.pl

Cristiano Jr niejednokrotnie pytał już, kim jest jego matka. Ronaldo ma na to gotową odpowiedź: „To nieistotne. Twoja mama podróżuje po świecie. Najważniejsze jest to, że tata cię kocha”.

Pewnego razu Katia powiedziała chłopcu, że jego matka nie żyje. Cristiano poprosił, by nigdy więcej tego nie robiła. Tak czy owak, ta kobieta jest kompletnie nieobecna w świecie piłkarza, więc równie dobrze mogłaby nie żyć.

Cristiano jest ojcem o niezwykle matczynym charakterze. Zawsze zwraca uwagę na syna, nieustannie się z nim bawi, trenuje z nim w domu. Dużo czasu z chłopcem spędza również Dolores, zarówno w Portugalii, jak i w jej domu w Madrycie, tuż obok posiadłości Cristiano. Pewnego razu zapytano małego Cristiano, kim jest jego tata. Odparł z emfazą: „Jest najlepszy na świecie”.

Więcej na temat Cristiano Ronaldo