Tragedia Cristiano Ronaldo wstrząsnęła całym światem. Często dopiero gdy tak przykre zdarzenia dotykają międzynarodowe ikony, przypominamy sobie, że nadal są ludźmi narażonymi na przeciwności losu. Podobnie było w 2020 roku, gdy Kobe Bryant, jeden z najlepszych koszykarzy wszech czasów zginął w katastrofie lotniczej. W kwietniu 2022 Cristiano Ronaldo za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że jego syn zmarł podczas porodu. To był trudny moment dla rodziny sportowca, w którym zarówno rozpaczał, jak i radował się, ponieważ bliźniacza siostra chłopca urodziła się cała i zdrowa. Choć gwiazdor grający w Manchesterze United nigdy nie przyznał tego publicznie, za kulisami mówi się o tym, że zmaga się z depresją.

Reklama

Tak dzisiaj wygląda Bella Esmeralda, córka Cristiano Ronaldo, która przeżyła poród

W drugiej połowie kwietnia Cristiano Ronaldo poinformował o śmierci dziecka w emocjonującym oświadczeniu. Rodzina pogrążyła się w żałobie, a piłkarz prawdopodobnie po raz pierwszy w karierze zrezygnował z meczu z własnej woli, nie będąc kontuzjowanym. Po krótkim czasie milczenia gwiazdor i jego ukochana, Georgina Rodriguez ponownie zabrali głos. Para potrafiła znaleźć optymizm w tym trudnym okresie.

Zobacz także: Georgina Rodriguez i Cristiano Ronaldo pokazali zdjęcie najmłodszej córki!

Instagram @georginagio

Pod koniec kwietnia Cristiano Ronaldo pokazał pierwsze zdjęcie córki. Rodzice ujawnili, że nadal są pogrążeni w żałobie po stracie syna, ale cieszą się, że Bella Esmeralda przeżyła. Od tego momentu dziewczynka zaczęła pojawiać się w mediach społecznościowych. Maluch ma coraz więcej włosów i wszystko wskazuje, że będzie miał ciemną czuprynę.

Instagram @georginagio

Gwiazdy wreszcie musiały wrócić do swoich obowiązków. Cristiano Ronaldo znów zaczął rozgrywać mecze. Piłkarz mógł liczyć na ogromne wsparcie ze strony kibiców - nawet tych, którzy na co dzień nie wspierają jego klubu. Natomiast Georgina Rodriguez pojawiła się na festiwalu w Cannes pod koniec maja. Tam spotkała się m.in. z Anną Lewandowską.

Zobacz także
Instagram @georginagio

Cristiano Ronaldo rozmawiał z najsłynniejszym psychologiem świata

Mogło się wydawać, że Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez podnieśli się po rodzinnej tragedii. On rozgrywał kolejne mecze, ona błyszczała na najbardziej prestiżowych galach. Jednak eksperci sportowi dostrzegli w piłkarzu brak formy i chęci do gry, a jak wiadomo, tego ostatniego nigdy mu nie brakowało.

Zobacz także: Poruszający gest Cristiano Ronaldo w pierwszym meczu po stracie dziecka. Tak oddał hołd zmarłemu synkowi

Instagram @georginagio

Dziennikarze zaczęli podejrzewać, że żywa legenda piłki nożnej może cierpieć na depresję. Sam zawodnik Manchesteru United nigdy tego nie potwierdził, jednak we wrześniu sportowiec opublikował zdjęcie, które wywołało niemałe poruszenie. Cristiano Ronaldo pozuje na nim wraz z Jordanem Petersonem.

Instagram @georginagio

Spotkanie z najsłynniejszym psychologiem klinicznym na świecie jeszcze bardziej rozgrzało dyskusję na temat stanu zdrowia psychicznego Cristiano Ronaldo. Wreszcie Jordan Peterson zdradził, że jeden z największych piłkarzy w historii tego sportu podjął się terapii. Zapewnił też, że po ich spotkaniu Portugalczyk czuł się lepiej.

Instagram @georginagio

Miał pewne problemy w swoim życiu kilka miesięcy temu i jego przyjaciel wysłał mu kilka moich filmów i powiedział, żeby je obejrzał. Potem przeczytał jedną z moich książek i uznał ją za pomocną, chciał porozmawiać - przekazał Peterson.

Autor książek i podcastu ujawnił, że przez blisko dwie godziny rozmawiał z piłkarzem. Cristiano Ronaldo pokazał mu swoją prywatną siłownię i opowiedział o swoich planach biznesowych.

Instagram @georginagio

Przyjechałem do jego domu i rozmawialiśmy przez około dwie godziny. Pokazał mi cały swój sprzęt do utrzymania się w doskonałej kondycji, rozmawialiśmy o jego firmach. Głównie rozmawialiśmy o tym, czego chciałby w przyszłości i o przeszkodach, z jakimi boryka się każdego dnia - powiedział Peterson.

Ostatecznie jednak kanadyjski psycholog zaznaczył, że nie zdradzi tego, czy Cristiano Ronaldo rzeczywiście ma depresję. Dodał też, że nie zamierza ujawniać osobistych szczegółów ich rozmowy.

Instagram @georginagio

Myślę, że mógł uświadomić sobie, że brakuje mu w swoim życiu kogoś w rodzaju motywacyjnego trenera, ponieważ znalazł to do pewnego stopnia w tych wykładach - dodał.

Zobacz także: Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez na luksusowym jachcie. DUŻO ZDJĘĆ paparazzi

Reklama

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że Bella Esmeralda, która jest piątym dzieckiem Cristiano Ronaldo, rozwija się prawidłowo. Czuwają nad nią nie tylko rodzice, ale także dorastające rodzeństwo: Cristiano Ronaldo Jr, Mateo Ronaldo, Eva Maria oraz Alana Martina.

Instagram @cristiano
Instagram @georginagio
Instagram @georginagio
Instagram @georginagio
Instagram @georginagio
Instagram @georginagio
Instagram @georginagio
Instagram @georginagio
Instagram @georginagio
Instagram @georginagio
Instagram @georginagio
IMAGO/Phil Duncan/Imago Sport and News/East News
IPA / SplashNews.com/East News
Reklama
Reklama
Reklama