Edward Miszczak był związany ze stacją TVN od 1997 roku, czyli od momentu jej powstania. Właśnie media obiegła informacja, że Edward Miszczak zrezygnował ze stanowiska dyrektora programowego TVN, które pełnił od 1998 roku, oraz bycia członkiem zarządu (jak dowiedział się nieoficjalnie Onet). Co dalej z jego karierą?

Reklama

Edward Miszczak odchodzi z TVN! Był związany ze stacją od 25 lat

Informację o odejściu Edwarda Miszczaka z TVN jako pierwsza przekazała dyrektor generalna TVN Katarzyna Kieli. W e-mailu do pracowników napisała:

Edward Miszczak zdecydował o odejściu z firmy. Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niego bardzo dobrze przygotowani - cytuje Onet.pl

Katarzyna Kieli przekazała również czym będzie zajmował się Edward Miszczak w okresie przejściowym:

Edward w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu Programmingu i będziemy mieli jeszcze czas, by się z nim pożegnać. Docelowo Programming będzie odpowiedzialny za wszystkie kanały FTA i płatne działające na polskim rynku, polską produkcję programową obu grup i, co dla nas wszystkich jest niezwykle ekscytujące, za wypracowanie strategii wykorzystania przeogromnej biblioteki TVN, Discovery i Warner Media na naszych antenach! Kanały naszych grup od zawsze oferowały najlepszy kontent w Polsce; teraz będziemy mogli zapewnić naszym widzom jeszcze większą i bardziej ekscytującą ofertę łączącą lokalne i światowe produkcje.

Zobacz także: Edward Miszczak zdradza tajemnicę miłości pięć dni po ślubie! I to ze sceny!

Edward Miszczak został zacytowany w komunikacie prasowym Grupy TVN, z którego dowiadujemy się, że "pomimo swoich sukcesów odczuwa potrzebę zmiany":

Zobacz także

Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu. TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze.

East News/VIPHOTO

Zobacz także: OFF Camera 2022: Anna Cieślak i Edward Miszczak razem na festiwalu filmowym!

Reklama

Edward Miszczak przez 24 lata, będąc dyrektorem programowym odpowiadał m. in. za ramówki stacji oraz produkcje typu reality-show i talent show a także seriale. W trakcie swojej 25-letniej kariery w TVN (od 1997 roku) przygotowywał również takie programy jak "Urzekła mnie twoja historia" "Cela", Cela nr" czy "Ludzie w drodze". W latach 2004-2009, 2018-2020 był wiceprezesem TVN. W 2020 roku po 19 latach pracy w TVN odeszła Justyna Pochanke.

ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama