William i Harry będą wspominać swoją mamę w programie dokumentalnym
ONS/East News

William i Harry w wyjątkowy sposób uczczą pamięć o swojej mamy. Co zrobią w 20. rocznicę śmierci Diany?

William i Harry będą wspominać swoją mamę w programie dokumentalnym
ONS/East News

Książę William i książę Harry będą wspominać swoją mamę w programie dokumentalnym. Już za kilka miesięcy, 31 sierpnia, minie 20 lat od tragicznego wypadku we Francji, w którym zginęła księżna Diana. Od tamtej chwili media wiele razy pokazywały programy poświęcone ukochanej przez Brytyjczyków księżnej, którą okrzyknęli Królową Ludzkich Serc. Tym razem jednak - po raz pierwszy - swoimi wspomnieniami o księżnej Dianie postanowili podzielić się jej synowie, William i Harry.

 

William i Harry wezmą udział w programie o księżnej Dianie

Według doniesień zagranicznych mediów książęta William i Harry zgodzili się wziąć udział w nagraniu dwóch programów, w których będą dzielić się swoimi wspomnieniami o Dianie. Stacje BBC oraz ITV wyemitują dokumenty o księżnej w lipcu i sierpniu. 

William i Harry wybrali do projektu bliskich przyjaciół i członków rodziny, by opowiedzieli o księżnej Walii. Niektórzy z nich będą mówić o niej publicznie po raz pierwszy. Dokument ITV w lipcu wspomni widzom o działalności charytatywnej Diany, skupiającej się m.in. na HIV, a także tym, jak zainspirowała synów do poświęcenia się sprawom humanitarnym. W sierpniu BBC skoncentruje się na fatalnej katastrofie w Paryżu, a przyjaciele i krewni wspomną ówczesne reakcje Anglii i całego świata - donosi Sunday Times.

Okazuje się również, że w Pałacu Kensington powstanie również pomnik upamiętniający księżną Dianę. 

Minęło 20 lat od śmierci matki i nadszedł czas, by ją docenić i zaznaczyć jej pozytywny wpływ na Wielką Brytanię i cały świat, stawiając jej stały posąg. (...) Mamy nadzieję, że pomnik zmusi wszystkich odwiedzających Pałac Kensington do refleksji na temat jej życia i osiągnięć - William i Harry napisali w oficjalnym oświadczeniu. 

Zobacz także: Z dzienników księżnej Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

 

W tym roku mija 20 lat od śmierci księżnej Diany.

Księżna Diana
East News

William i Harry będą wspominać swoją mamę w programach dokumentalnych.

książę Harry, księżna Kate, książę William
East News

Przeładuj

Szokujący wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

zobacz 01:51