Film o Smoleńsku - zwiastun
Newsy

Premiera filmu "Smoleńsk"! Znamy oficjalną datę. Zobacz nowy ZWIASTUN

Premiera filmu "Smoleńsk"! Znamy oficjalną datę. Zobacz nowy ZWIASTUN

Film o Smoleńsku w reżyserii Antoniego Krauze ma trafić do kin już 9 września. To kolejna data "premiery" podana do mediów już jako oficjalna. Wcześniej premiera filmu miała odbyć się w kwietniu. Z filmem od początku było wiele problemów. Zdjęcia do filmu zaczęły powstawać w 2013 roku, jednak główny okres zdjęciowy rozpoczął się 24 lutego 2015 roku. W filmie Lecha Kaczyńskiego zagra Lech Łotocki, zaś Marię Kaczyńską - Ewa Dałkowska. W obsadzie "Smoleńska" są też m.in.: Jerzy Zelnik, Katarzyna Łaniewska, Marek Bukowski, Maria Gładkowska, Dominika Figurska, Anna Samusionek, Redbad Klynstra i Andrzej Mastalerz.

 

"Love Island": Aleksandra odniosła się do wyznania Arka o byłej dziewczynie! Ma do niego żal?

 O czym będzie film Smoleńsk i dlaczego powstał?

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami - członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia - ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (w jej roli Beata Fido), dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej, próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy - czytamy w opisie filmu.

Sam reżyser przekonuje, że film był dla niego ogromnym wyzwaniem, ale jako twórca, poczuł obywatelski obowiązek, żeby go zrealizować:

Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy - powiedział reżyser Antoni Krauze.

Wybierzecie się do kin?

 

Zobacz: Marta Kaczyńska napisała książkę. Znamy szczegóły zaskakującego wydawnictwa

 

Zwiastun filmu "Smoleńsk".

 

Ewa Dałkowska zagra Marię Kaczyńską.

Ewa Dałkowska zagra Marię Kaczyńską

 

Lech Łotocki zagra Lecha Kaczyńskiego.

Lech Łotocki zagra Lecha Kaczyńskiego

Powstaje film o katastrofie smoleńskiej
ONS
Newsy
Wiemy, kiedy premiera filmu o katastrofie smoleńskiej! Znamy obsadę i ogromny budżet AKTUALIZACJA
Kto zagra parę prezydencką?

Wiemy, kiedy odbędzie się premiera długo wyczekiwanego filmu "Smoleńsk" o katastrofie smoleńskiej. Obraz w reżyserii Antoniego Krauzego z Lechem Łotockim, Ewą Dałkowską i Beatą Fido w obsadzie trafi do kin 15 kwietnia. Realizację tego filmu przekładano kilka razy. Pierwsze prace miały rozpocząć się w 2013 roku, ale zabrakło funduszy. W zebranie pieniędzy włączyła się więc Fundacja Smoleńsk 2010. Daty premiery zmieniały się kilkukrotnie, ale w końcu ustalono jedną, która już nie powinna się zmienić - 15 kwiecień.   O czym będzie film i dlaczego powstał? 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami - członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia - ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (w jej roli Beata Fido), dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej, próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy - czytamy w opisie. Sam reżyser przekonuje, że film był dla niego ogromnym wyzwaniem, ale jako twórca, poczuł obywatelski obowiązek, żeby go zrealizować: Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy - powiedział reżyser Antoni Krauze. Wybierzecie się do kin?   Zobacz także: Marta Kaczyńska i Andrzej Duda na nartach. Jak poradzili sobie na stoku? ZDJĘCIA   Poniżej - plakat promujący film Smoleńsk.   Zobacz: Marta Kaczyńska napisała książkę....

Film o Smoleńsku - zwiastun
Newsy
Jest zwiastun filmu "Smoleńsk"! I już wzbudza dużo kontrowersji. Zobacz WIDEO
Pójdziecie?

Pełny zwiastun filmu "Smoleńsk" już w sieci! 15 kwietnia obraz w reżyserii Antoniego Krauzego trafi do kin. Lecha Kaczyńskiego zagra Lech Łotocki, zaś Marię Kaczyńską - Ewa Dałkowska. W jaki sposób katastrofa smoleńska została przedstawiona w filmie? Zwiastun filmu "Smoleńsk" Zwiastun filmu lotem błyskawicy rozchodzi się po sieci. I zbiera bardzo różne recenzje. Wiele osób wskazuje na jednostronny przekaz - wszystkie wydarzenia związane z katastrofą smoleńską są pokazane w zwiastunie jako potwierdzające tezę o zamachu. Z dialogów głównych bohaterów można  wywnioskować, że tragedia z 10 kwietnia 2010 roku była zaplanowana przez ówczesną władzę: Tego smsa dostali wszyscy członkowie partii rządzącej, zaraz po katastrofie - mówi jeden z bohaterów. To panią nie interesuje, że przywieźli trumny już zaplombowane - mówi kolejna z bohaterek. Operator polskiej stacji telewizyjnej, który pierwszy nagrał materiały na miejscu katastrofy, zmarł w Moskwie, a materiał nie został pokazany w telewizji - tłumaczy głos w tle. W filmie "Smoleńsk" wystąpi również Jerzy Zelnik, który tłumaczy, że film nie stawia żadnej tezy i jest obiektywny: To jest temat ogromnie ważny dla Polaków, dla naszego kraju – jeden z najważniejszych od 70 lat. Zginęła elita polska, nie mamy odpowiedzi na pytanie dlaczego. Film nie stawia żadnej ostatecznej tezy, czego się boją ludzie strachliwi i tchórze – ludzie, którzy chcą gdzieś głęboko zakopać tę prawdę. Film po prostu mówi o okolicznościach, atmosferze – nie dając odpowiedzi. Na ostateczne wyjaśnienia musimy jeszcze poczekać, mam nadzieję, nie aż tak długo - wyjaśniał w rozmowie ze stefczyk.info. Wybierzecie się...

Film o Smoleńsku, Smoleńsk
Newsy
Premiera filmu "Smoleńsk" przesunięta! Powód? Film nie jest jeszcze gotowy...
Premiera filmu "Smoleńsk" przesunięta! Powód? Film nie jest jeszcze gotowy...

Premiera filmu "Smoleńsk" znów przesunięta! Niedawno mówiło się o premierze 15 kwietnia. Okazuje się, że producent filmu znów przesunął datę premiery ze względu na "trudności" w realizacji obrazu. Na kiedy? Tego na razie nie wie nikt! Premiera filmu "Smoleńsk" przesunięta! Film "Smoleńsk" ma przedstawić prawdę o katastrofie smoleńskiej. I miał mieć premierą 10 kwietnia 2014 roku, nie udało się zebrać pieniędzy na ostateczną realizację. Termin został przesunięty na październik 2014 roku. Niestety, wówczas również nie odbyła się premiera. Niedawno poinformowano o dacie 15 kwietnia, jednak i ta data jest już nieaktualna... Ze względu na dobro filmu zmuszeni jesteśmy przesunąć datę premiery. Z uwagi na trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania, dodatkowy czas jest niezbędny, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło  – brzmi oświadczenie Macieja Pawlickiego, producenta "Smoleńska". Kiedy zobaczymy film "Smoleńsk" w kinach? Tego nie wie nikt. Z pewnością to jednak najdłużej "wyczekiwany" film w Polsce.    Zobacz także: Z namy obsadę i ogromny budżet filmu o Smoleńsku   Film Smoleńsk - plakat. Ewa Dałkowska zagra Marię Kaczyńską w filmie Smoleńsk. Zwiastun filmu "Smoleńsk".

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner