Renata Dancewicz popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne

Dancewicz o gejach: Odmawianie im prawa do dziecka jest haniebne

Renata Dancewicz popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne

Ostatnio w mediach jest coraz głośniej na temat ustawy o związkach partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Chociaż w Polsce nadal te tematy dla wielu są uważane za tabu to inaczej to wygląda za granicą. W Polsce coraz więcej osób publicznych wypowiada się na ten temat w mediach, ostatnio np. w "Newsweeku" przygotowano specjalny raport w tej sprawie. Wśród polskich gwiazd, które bronią praw gejów i lesbijek jest m.in. Renta Dancewicz.

Aktorka wyznała w rozmowie z serwisem edziecko.pl, że gdyby jej wydarzyło się coś złego to wolałaby oddać 9-letniego syna pod opiekę pary homoseksualnej, niż do domu dziecka.

- Wolałabym, żeby był chowany przez kochającą się parę niż trafił do domu dziecka, wioski dziecięcej czy jakichś przypadkowych osób. Płeć rodziców, ich orientacja seksualna nie mają dla mnie żadnego znaczenia. I jeżeli ktoś przechodzić przez te wszystkie procedury adopcyjne, to powinien mieć prawo do bycia rodzicem. Tyle jest niechcianych dzieci, które czekają na dom.

Według Renaty Dancewicz pary homoseksualne powinny mieć takie same prawa jak pary heteroseksualne.

- Odmawianie im prawa do dziecka jest czymś haniebnym.

Czy opinię Renaty Dancewicz poprą kolejni znani Polacy? Za granicą dyskusje na ten temat są o wiele bardziej otwarte. Ostatnio np. Robbie Williams wyznał, że chciałby aby jego syn był gejem.

Zobacz: Robbie Williams marzy o synie geju!

Renata Dancewicz

Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06