Po 18-latach spędzonych w wiezieniu Tomasz Komenda został uniewinniony i otrzymał szansę na rozpoczęcie życia od nowa. Los jednak miał inne plany i zaledwie sześć lat od wyjścia na wolność mężczyzna zmarł po długiej walce z chorobą. Tuż przed śmiercią miał jednak prośbę, przekazał ją swojemu bratu.

Reklama

Brat Tomasza Komedy o jego ostatniej woli

W środę, 21 lutego w media obiegła informacja o śmierci Tomasza Komendy, który spędził 18-lat w więzieniu. Niesłusznie skazany mężczyzna został uniewinniony przez Sąd Najwyższy 16 maja 2018 roku i mógł rozpocząć nowe życie. Wymiar sprawiedliwości przyznał mu blisko 13 milionów złotych zadośćuczynienia, ale niestety nie mógł nacieszyć się tymi pieniędzmi zbyt długo. Przed śmiercią Komendzie udało się nawet założyć rodzinę i doczekać się syna Filipa, który przyszedł na świat w 2020 roku. Niestety jego związek nie przetrwał zbyt długo i para podjęła decyzję o rozstaniu. Jakiś czas temu okazało się, że mężczyzna zachorował na nowotwór, przyjmował nawet chemię, ale leczenie nie przyniosło skutków i 46-latek zmarł na raka płuc.

15.03.2018 WROCLAW SAD OKREGOWY WE WROCLAWIU ZDECYDOWAL O ZAWIESZENIU WYROKU 25 LAT WIEZIENIA DLA TOMASZ KOMENDA KTORY ZOSTAL UZNANY ZA WINNEGO GWALTU ZE SZCZEGOLNYM OKRUCIENSTWEM DOKONANEGO W MILOSZYCACH NA MLODEJ KOBIECIE TOMASZ KOMENDA SAD GWALT MORDERSTWO MILOSZYCE ADWOKAT TOMASZ WYRAZIL ZGODE NA PUBLIKACJE WIZERUNKU I DANYCH OSOBOWYCH GAZETA WROCLAWSKA PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS
Tomasz Komenda East News

Brat Tomasza Komendy przekazał, że jego brat zmarł w gronie najbliższych. Gerard Komenda postanowił również przekazać jego ostatnią wolę, która chwyta za serce. 46-latek prosił o tak niewiele.

Poprosił, aby na pogrzeb nie przychodziły media. Powiedział, że nie chce, aby były tam kamery, żeby ktoś nagrywał i czerpał z tego zysk. Nie chciał kolejnej porcji cierpienia dla najbliższych. Jednocześnie prywatnie może przyjść każdy. Bardzo proszę o uszanowanie woli zmarłego
— powiedział brat Komendy dla salon24.pl.
13.09.2020 Warszawa Tomasz Komenda przed studiem DDTVN fot Artur Zawadzki/REPORTER
Tomasz Komenda Artur Zawadzki/REPORTER

Cała Polska żyje wiadomością o śmierci Tomasza Komendy. Wydawało się, że po wyjściu na wolność 46-latek będzie mógł rozpocząć nowe życie, niestety śmierć przerwała wszystkie plany. Internauci żegnają Tomasza Komende i nie mają wątpliwości, że wymiar sprawiedliwości zniszczył mu życie.

Reklama

Zobacz także: Kto dostanie spadek po Tomaszu Komendzie? „Sprawa może okazać się rozwojowa”

Zobacz także
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda
Reklama
Reklama
Reklama