Bal Dziennikarzy został odwołany
East News

Charytatywny Bal Dziennikarzy został odwołany! Jakie są powody?

Bal Dziennikarzy został odwołany
East News

Charytatywny Bal Dziennikarzy został odwołany! Okazuje się, że fundacji nie udało się pozyskać sponsorów, którzy chcieliby zainwestować w słynną imprezę, podczas której pieniądze ze sprzedaży zaproszeń trafiały na cele charytatywne. Mateusz Hładki, prezes Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy, w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl przyznał, że ma nadzieję, że bal zostanie zorganizowany wiosną. Dziennikarz zdradził również skąd brak zainteresowania ze strony potencjalnych sponsorów.

Firmy zakładają też własne fundacje i w ten sposób budują wizerunek marki odpowiedzialnej społecznie. Zdajemy sobie sprawę, że jako impreza środowiskowa nie jesteśmy w stanie zapewnić takich świadczeń, jak np. organizatorzy imprez sportowych, mam na myśli reklamę outdoorową, ale też przełożenie na liczbę publikacji w rozmaitych mediach- powiedział Mateusz Hładki. Kiedy Fundacja myślała o podwyższeniu cen biletów na bal, dostawaliśmy sygnały od gości, że nie jest to dobre rozwiązanie. Dziennikarze to nie jest środowisko, które zarabia najwięcej w kraju, a przypomnijmy, że koszt balu nie może być wyższy niż środki pozyskane na cel charytatywny. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży cegiełek uprawniających do udziału w balu, to środki, które mają być przekazane na cel charytatywny.  Nie chcemy, żeby goście balu finansowali jego produkcję. Potrzebni są sponsorzy i partnerzy barterowi. Liczę na to, że biorąc pod uwagę tradycje balu, jego prestiż oraz skuteczność w niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom, sponsorzy będą zainteresowani dalszym udziałem w imprezie. Dołożymy wszelkich starań, żeby bal odbył się na wiosnę.

Przypominamy, że Charytatywny Bal Dziennikarzy organizowany jest już od 1998 roku. To właśnie tam możemy bawią się i pomagają największe gwiazdy telewizji, polityki i sportu. Podczas ostatniego Balu Dziennikarzy fundacja zebrała 247 tysięcy złotych, które przekazano na cele charytatywne.

 

Zobacz także: Monika Olejnik o Balu Dziennikarzy: "Dziewczyny, które są Kopciuszkami mogą zaistnieć". WIDEO

 

Bal Dziennikarzy został odwołany.

Charytatywny Bal Dziennikarza 2015
Akpa

Podczas ostatniej edycji Balu zebrano 247 tysięcy złotych na cele charytatywne.

Monika Olejnik w toczku

Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01