Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Ari-Pekka Liukkonen jest gejem. Znani geje. Geje w sporcie
Facebook
Newsy

Kolejny coming out: Światowej sławy pływak jest gejem

Sportowiec zrobił coming out

W ostatnich latach jesteśmy świadkami coraz większej liczby coming outów wśród osób publicznych - aktorów, artystów czy nawet polityków. Do tej pory był to jeszcze temat tabu wśród sportowców, ale i tutaj tendencja do ujawnień wzrasta, nawet wśród utytułowanych zawodników. Przypomnijmy: Szok w Niemczech - znany piłkarz reprezentacji jest gejem!

Coraz więcej sportowców przyznaje się do homoseksualizmu z powodu represji gejów i lesbijek, która ma miejsce w Rosji, a przecież tam odbędą się najbliższe zimowe Igrzyska Olimpijskie. Z podobnych pobudek ujawnił się właśnie Ari-Pekka Liukkonen, fiński pływak i brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2012 roku. W swoim oświadczeniu zaznaczył, że chciałby, aby jego coming out rozpoczął większą dyskusję o homoseksualistach w sporcie wyczynowym, szczególnie w kontekście Olimpiady.
 

Chciałbym tym wyznaniem rozpocząć większą dyskusję na ten temat związaną z Olimpiada w Sochi, ponieważ to bardzo smutne, że przepisy w Rosji tak ograniczają prawa człowieka i uderzają w młodych ludzi i nie tylko. W moim wypadku akceptacja nie była koniecznie łatwa, ale nie była też bardzo trudna. To był dla mnie długi i wolny proces, ale teraz już mam go za sobą. Moja rodzina przyjęła moje wyznanie bardzo pozytywnie i nie była nim zaskoczona - wyznał Ari-Pekka Liukkonen.


W polskim sporcie również nie brakuje homoseksualistów, ale póki co wszystko pozostaje w sferze plotek i dyskusji osób z otoczenia. Doczekamy się kiedyś coming outu wśród "naszych" zawodników? W show-biznesie powoli, ale jakoś to ruszyło...

Zobacz: Maciej Zień całuje się ze swoim chłopakiem

Ari-Pekka Liukkonen jest gejem. Znani geje. Geje w sporcie

Ari-Pekka Liukkonen jest gejem. Znani geje. Geje w sporcie

 

Thomas Hitzlsperger jest gejem. Piłkarze geje. Geje w sporcie
Facebook
Newsy
Szok w Niemczech - znany piłkarz reprezentacji jest gejem!
Odważny coming out w świecie sportu

Coming outy wśród sportowców to wciąż rzadkość, ale ostatnich kilkanaście miesięcy przyniosło kilka głośnych przypadków. Ostatnio ujawnił się brytyjski pływak Tom Daley , który był sensacją Olimpiady w Londynie w 2012 roku. Jego wyznanie wywołało dużo emocji, podobnie jak facet, z którym obecnie się spotyka. Przypomnijmy: Skandal na Wyspach! Porno-skandal z udziałem chłopaka pływaka-geja Piłka nożna jest dyscypliną, w której procent ujawnień jest najniższy. Niesamowita presja ze strony otoczenia i kolegów z drużyny sprawia, że niektórzy futboliści przez lata żyją w ukryciu i nawet po zakończeniu kariery nie decydują się na coming out. Inaczej postąpił Thomas Hitzlsperger , 50-krotny reprezentant Niemiec, do niedawna występujący w brytyjskim klubie Aston Villa, który na łamach "Die Zeit" przyznał się, że jest gejem.   Ujawniam swoją seksualność, ponieważ chciałbym, aby sprowokowało to dyskusję na temat homoseksualizmu wśród zawodowych sportowców. Zdałem sobie sprawę ze swoich preferencji dopiero kilka lat temu, ale nigdy nie czułem wstydu z powodu tego, kim jestem - wyznał Thomas. To pierwszy taki przypadek w niemieckim futbolu, w dodatku ze strony zasłużonego dla reprezentacji piłkarza. Thomas Hitzlsperger zakończył już wprawdzie karierę z powodu kontuzji, ale jego wyznanie to duży krok naprzód w europejskiej piłce nożnej . Zobacz: Znany amerykański piłkarz jest gejem! Pokazał chłopaka Również na naszym krajowym podwórku nie brakuje plotek o piłkarzach-homoseksualistach, włączając w to nazwiska znane z kolorowych gazet. Myślicie, że doczekamy się kiedyś coming outu któregoś z polskich sportowców? Liczymy też na naszych celebrytów... Zobacz: "Dawid Woliński jest gejem"  

Ian Thorpe jest gejem
Facebook/Forum
Newsy
Sensacja w świecie sportu. Legendarny medalista olimpijski Ian Thorpe jest gejem!
Ian Thorpe ukrywał to przez całą karierę

Temat homoseksualizmu w show-biznesie, mediach czy świecie sportu to wciąż dość spore tabu. W ostatnich latach mamy jednak do czynienia ze znaczącą poprawą tej sytuacji i coraz więcej osób publicznych decyduje się na coming out. Niektórzy z własnej woli, za innych robią to koledzy z branży. Przypomnijmy: Szok! Dziennikarz zrobił coming out szefowi Apple. Wszyscy zamarli Na szczególny ostracyzm w środowisku narażeni są sportowcy. Przyznanie się do homoseksualizmu wśród np. piłkarzy to bardzo rzadkie zjawisko, które niemal nie istnieje na najwyższym szczeblu. Podobnie rzecz ma się z innymi dyscyplinami. Teraz będziemy świadkami chyba najgłośniejszego coming outu dekady. Zobacz: Woliński zrobił coming out? Ten komentarz rozwiewa wątpliwości Australijski medalista igrzysk olimpijskich Ian Thorpe ujawnił swoją homoseksualną orientację w najnowszym wywiadzie. Pływak przez lata zaprzeczał plotkom, ale w wywiadzie ze słynnym brytyjskim dziennikarzem Michaelem Parkinsonem w końcu przyznał, że jest gejem. Cała rozmowa ma zostać wyemitowana jutro, ale o tej informacji piszą już wszystkie media na świecie. My wciąż czekamy na coming out wśród polskich sportowców, nie wspominając o niektórych postaciach z show-biznesu. Zobacz: Kim jest nowy przyjaciel Piasecznego? Idzie śladami Mai Sablewskiej Maciej Zień ze swoim chłopakiem na imprezie w Berlinie:

Szymon Hołownia o gejach. Szymon Hołownia gejem
ONS
Newsy
Hołownia o księżach gejach: Są takie przypadki
Co Szymon sądzi na temat homoseksualistów w kościele?

W kościele odwieczną dyskusję prowadzi się na trzy tematy: invitro, antykoncepcja i homoseksualizm. W tym roku pojawił się cień nadziei dla wierzących gejów i lesbijek, po tym jak papież Franciszek oznajmił, że misją kościoła jest akceptować i szanować każdego człowieka, również mniejszości seksualne. Słowa te potwierdził Szymon Hołownia , który udzielił wywiadu dla Lula.pl. Zobacz: Papież Franciszek nawołuje do akceptacji gejów Dziennikarz poszedł nawet o krok dalej i zapewnił, że wśród duchownych można spotkać homoseksualnych. Przypomnijmy, że Szymon dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów . - To, że jakiś duchowny jest homo, co się zdarza bo ma taką orientację, a nie inną, ale nie realizuje jej, a żyje w celibacie. Zdarzają się takie przypadki. Trudno jest mi zobaczyć w tym coś złego, bo on w takiej kondycji jakiej jest zachowuje czystość . Okazuje się, że Hołownia bardzo pozytywnie podchodzi do osób homoseksualnych. Pochwalił się nawet znajomymi gejami i lesbijkami: - Ja nie mogę potępiać ludzi. Mam wielu znajomych gejów i lesbijek. Mi się może nie podobać, mogę mieć zdanie na temat pewnych zachowań i modelu realizowanego, wybranego przez nich życia. Na pewno nie można prześladować czy karać za orientację seksualną. Ja mogę powiedzieć, że sposób jaki wybrali na życie w mojej ocenie jest zły i mogę przedstawić argumenty za tym, ale zrobię to jeśli ktoś zapyta mnie o zdanie i w jakiś sposób będzie mnie dotyczyło, to zabiorę głos. Oni wiedzą co ja na ten temat sądzę, a mimo to jakaś część z nich wciąż ze mną rozmawia . Zaskoczeni wyznaniami Szymona? Zobacz: Szymon Hołownia pokazał dziewczynę Ostatni głośny coming out w świecie sportu:

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner