Aretha Franklin
East News

Aretha Franklin nie żyje. Legendarna wokalistka zmarła w wieku 76 lat

Aretha Franklin
East News

Aretha Franklin zmarła dziś, 16 sierpnia, w wieku 76 lat po 8 latach walki z rakiem trzustki. W poniedziałek, 13 sierpnia, media informowały o krytycznym stanie legendarnej artystki. Aretha Franklin trafiła do szpitala w Detroit, jednak ostatecznie została wypisana. Do ostatnich chwil czuwali przy niej bliscy, rodzina i przyjaciele. 

 

Mimo że od lat Aretha Franklin zmagała się z nowotworem, który był dziedziczny w jej rodzinie - na raka zmarła trójka jej rodzeństwa, to jednak dopiero rok temu zdecydowała się przejść na emeryturę. Po raz ostatni zaśpiewała w listopadzie 2017 roku na koncercie dla Fundacji Eltona Johna w Nowym Jorku. 

 

Przeczytaj: Najczęstsze objawy raka trzustki – bóle brzucha, żółtaczka, biegunki

 

Kariera Arethy Franklin

 

Aretha Franklin była uważana za jedną z najbardziej wybitnych i utalentowanych wokalistek w historii. Została okrzyknięta „wokalistką numer jeden wszech czasów” przez magazyn „Rolling Stone”. Nazywano ją także Królową Soulu. 

 

Aretha Franklin zadebiutowała w 1956 roku. Wtedy właśnie ukazał się jej krążek „Songs of Faith”. Na koncie miała mnóstwo hitów i nagród, w tym 18 Grammy! Sprzedała ponad 75 milionów płyt na całym świecie.

 

Zobacz: Libertyny - hormony sterujące, wydzielane przez podwzgórze. Czym są i jaką funkcję spełniają?

 

Aretha Franklin
East News

 

Aretha Franklin
East News

Więcej na temat Aretha Franklin
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04