Agata Duda
East News
Newsy

Od dziś będziemy często oglądać Agatę Dudę. Czy żona prezydenta zainspiruje sie stylem innych pierwszych dam? ZDJĘCIA

I których?
Andrzej Duda obejmuje urząd Prezydenta RP. To wielki dzień nie tylko dla niego, ale też dla jego żony.

Agata Duda już w czasie kampanii prezydenckiej zwracała uwagę swoimi świetnymi stylizacjami. My z tej okazji przypominamy inne równie stylowe pierwsze damy.

Czy któraś z nich powinna się stać dla Agaty Dudy inspiracją? A może stylu którejś powinna unikać?

Zobaczcie też: Jaki styl ma Kinga Duda? Zobaczcie wszystkie kreacje córki prezydenta!

Agata DudaMichelle Obama
Tak stylowa, że znalazła się na okładce amerykańskiego „Vogue’a”

Michelle Obama
 
Carla Bruni
Francuski szyk, choć z pochodzenia Włoszka. Widać, że ma za sobą karierę modelki.
Carla Bruni


 

 

Jolanta Kwaśniewska
Jako pierwsza zaczęła promować polskich projektantów (m.in. Tresę Rosati).

Jolanta Kwaśniewska

 
Kinga Duda, wizyta w Białym Domu i USA
East News
Newsy
Kto zapłacił za wyjazd Kingi Dudy do USA? Jest odpowiedź prezydenta
Kto zapłacił za wyjazd Kingi Dudy do USA? Jest odpowiedź prezydenta

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych to z pewnością wydarzenie dużej wagi. Po pierwsze ze względu na szczebel wizyty - polska pierwsza para została przyjęta przez prezydenta Donalda Trumpa z małżonką nie tylko na oficjalnych rozmowach, ale też wydano przyjęcie na cześć polskich gości. Po drugie - same jej efekty. Prezydenci podpisali bowiem umowę, na mocy której USA zwiększą liczbę stacjonujących w Polsce amerykańskich żołnierzy, a nasz kraj kupi nowoczesne samoloty bojowe. Prezydent Andrzej Duda miał najwyraźniej ochotę, by w tej ważnej dla niego chwili była przy nim nie tylko żona. Stąd też w Białym Domu fotoreporterzy wypatrzyli również córkę prezydenta, Kingę . Nic dziwnego, dziewczyna wyglądała bardzo elegancko i zdaniem części obserwatorów przyćmiła inne panie .  Zobacz także: Agata Duda błysnęła w Białym Domu! Amerykanom musiała kogoś bardzo przypominać. Specjalnie? Jednak wizyta prezydenckiej córki wywołała również pytania. Kto zapłacił za jej podróż do USA. To, że prezydent i pierwsza dama podróżują na koszt podatnika to sprawa oczywista, ale czy tak samo było w przypadku córki. Pytanie takie skierował do prezydenta jeden z użytkowników Twittera. A prezydent Duda... odpowiedział! Szanowny Panie, informuję, że Kinga przyleciała do USA na nasz prywatny koszt, samolotem regularnych linii lotniczych i przebywa tu także na nasz prywatny koszt. Zapewniam, że polski Podatnik nie dokłada do jej obecności w USA ani grosza. Życzę miłego dnia. — Andrzej Duda (@AndrzejDuda) 13 czerwca 2019   A może przy podróżach tej rangi córka prezydenta, jako najbliższa rodzina, też powinna lecieć na koszt budżetu? Jak myślicie? Kinga Duda w Białym Domu Wizyta polskiego prezydenta miała dużą rangę:

Agata Duda podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim
East News
Newsy
"Sytuacja pierwszej damy jest dramatyczna" Pracownik kancelarii prezydenta o Agacie Dudzie
O co chodzi?

  Życie Agaty Dudy zmieniło się prawie trzy lata temu, gdy jej mąż Andrzej Duda został prezydentem Polski. Kadencja Dudy potrwa do 2020 roku. Wraz z objęciem przez niego urzędu, Agata Duda musiała zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia zawodowego i odejść z pracy w liceum w Krakowie, gdzie uczyła języka niemieckiego. Co teraz robi Agata Duda? Udziela się charytatywnie, towarzyszy mężowi w najważniejszych podróżach zagranicznych, organizuje różne wydarzenia dla dzieci w Pałacu Prezydenckim. Zdaniem ministra z kancelarii prezydenta, sytuacja pierwszej damy w Polsce jest dramatyczna. Dlaczego?   Zobacz:  Jasne kolory dodają kilogramów? Nic z tych rzeczy! Pierwsza Dama właśnie udowodniła, że biały może wyszczuplić!   Agata Duda - jej sytuacja jest dramatyczna? Rola Agaty Dudy sprowadza się do bywania na ważnych wydarzeniach w Pałacu Prezydenckim, podróżowaniu z mężem, wręczaniu nagród różnym organizacjom. Szczególnie bliskie jej sercu są dzieci, dlatego to właśnie im poświęca dużo czasu - pojawia się w domach dzieci, zaprasza chore dzieci do Pałacu, organizuje dla nich różne podróże. Pierwsza dama w Polsce nie może jednak podejmować żadnej pracy, dlatego nie ma więc własnego źródła dochodu. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Dera stwierdził, że już kiedyś pojawiły się plany stworzenia ustawy, która wprowadzałaby pensję dla pierwszej damy i jego zdaniem powinno się wrócić do tego pomysłu.  - Status pierwszej damy uniemożliwia wykonywanie pracy zawodowej, a żeby korzystać ze służby zdrowia, muszą być opłacane składki (...)  Sytuacja pierwszej damy jest dramatyczna.  W każdym normalnym państwie nie powinna mieć taka sytuacja miejsca, że nagle pierwsza dama jest wyłączona z systemu, nie istnieje w sensie prawnym - powiedział w programie "Onet Opinie" sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta...

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, Gwen Stefani
EastNews
Newsy
Rzeczniczka prezydenta Andrzeja Dudy jak prawdziwa gwiazda! Postawiła na modny trend
...i to na oficjalnym spotkaniu! Popełniła gafę?

Odkąd Andrzej Duda oficjalnie objął stanowisko prezydenta, wszyscy pilnie przyglądają się osobom z jego najbliższego otoczenia. Duże zainteresowanie mediów budzi styl Pierwszej Damy , która porównywana jest do serialowej Claire Underwood . Wiele emocji wzbudza też prezydencka córka  Kinga Duda (zobacz: Marta Kaczyńska i Kinga Duda spędzą razem wakacje? ). Tym razem oczy wszystkich skierowały się ku nowej rzecznik prasowej prezydenta, Katarzynie Adamiak-Sroczyńskiej . Była dziennikarka „Metra’’, „Życia Warszawy’’ i Radia Wnet, a także PR-owiec radiowej Trójki objęła funkcję dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP. Katarzyna Adamiak-Sroczyńska zaliczyła swój debiut na nowym stanowisku - wzięła udział w spotkaniu dotyczącym wizyt zagranicznych prezydenta Dudy. Pojawiła się w klasycznym zestawie złożonym z granatowej marynarki i spodni w tym samym kolorze. Dobrała do niego białą koszulę w drobny wzór z czarnych serc. To jeden z najgorętszych trendów - ostatnio w koszuli z „serduszkowym’’ printem widzieliśmy prawdziwą trendsetterkę, Gwen Stefani! Pojawiły się jednak głosy, że taki „odważny’’ strój nie przystoi rzeczniczce kancelarii prezydenta. Komentujący twierdzą, że Adamiak-Sroczyńska powinna założyć koszulę w drobną kratkę lub zupełnie gładką. Naszym zdaniem pani rzecznik wyglądała elegancko i jak najbardziej stosownie do okazji. A że delikatnie przemyca trendy - tym lepiej! Zgadzacie się z nami?

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner