18. rocznica śmierci Diany Księżna Diana z księciem Williamem Księżna Kate Księżna Diana - chrzest księcia Harry'ego Księżna Kate - chrzest księżnej Charlotte
18. rocznica śmierci Diany
Dziś 18. rocznica śmierci Diany
1/12
18. rocznica śmierci Diany

Minęło już 18 lat, gdy świat pożegnał ksieżną Dianę. Królową Ludzkich Serc, Angielską Różę. Chyba żadna księżna nie była tak uwielbiana. Kiedy świat poznał księżną Kate, natychmiast rozpoczęły się porównywania do księżnej Diany, w kwestii wszystkiego: zachowania, stylu, podejścia do rodziny, mediów. A z porównania wynika, że Kate jest naprawdę godną następczynią Diany.

Zobacz:  Mija 18 lat od śmierci księżnej Diany. Jej grób jest w szokującym stanie!

Nie obyło się bez porównania ślubnego pocałunku: Diany z księciem Karolem, Kate z księciem Williamem. Na szczęście jest zasadnicza różnica między tymi parami. Karol poślubił Dianę, ale całe życie kochał inną - Camillę. William nie widzi świata poza Kate. I oby mu tak zostało...

2/12
Księżna Diana z księciem Williamem

Też macie wrażenie, że książę Karol nie wygląda na najszczęśliwszego tatę pod słońcem? Za to księżna Diana promienieje. Cała Anglia oszalała, gdy księżna Diana i książę Karol pokazali się po narodzinach księcia Williama 21 czerwca 1982 roku. Tradycją już jest, że brytyjska rodzina królewska prezentuje nowego członka rodziny całemu światu. 

3/12
Księżna Kate

Na powitanie Williama oszalała Anglia, ale książę George nie schodził z czołówek gazet na całym świecie. 22 lipiec 2013 przywitaliśmy synka księżnej Kate i Williama. Czy księżna Kate nie przypomina wam uśmiechniętej Diany z malutkim William'em?

4/12
Księżna Diana - chrzest księcia Harry'ego

Takie zdjęcia rodziny królewskiej to też tradycja. Zawsze powstaje oficjalna fotka podczas chrztu książąt. Ten maluch to oczywiście książę Harry, który przyszedł na świat w 1984 roku (dwa lata po księciu Williamie). Księżna Diana zachwycała wtedy wszystkich swoją urodą i wdziękiem.

5/12
Księżna Kate - chrzest księżnej Charlotte

Tak, tak - szatka która nosi mała księżna Charlotte, jest taka sama, w którą na poprzednim zdjęciu byl ubrany Harry. Ceremonia odbyła się 5 lipca tego roku, w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham w Norfolk we wschodniej Anglii. To także w tym kościele została ochrzczona księżna Diana! A Kate zebrała pochwały jako jedna z najpiękniejszych książęcych mam:)

 

Więcej zdjęć tutaj

6/12
Księżna Diana - pomoc charytatywna

"Królowa Ludzkich Serc" - za tym tytułem nie stoją tylko słowa. Księżna Diana była znana z tego, że angażowała się we wszelkie akcje charytatywne. 

Diana, już po ślubie zaczęła odwiedzać szpitale i wspomagać chorych. Działała na rzecz profilaktyki raka piersi. Żeby uzyskać finanse na rozpowszechnianie akcji, sprzedawała swoje suknie. W 1987 roku sfotografowała się z chorym zarażonym na wirus HIV, by udowodnić, że nie wolno odcinać się od nosicieli. 

Zaangażowała się też w akcję walczącą z minami przeciwpiechotymi, które stosowały prawie wszystkie armie na świecie podczas wojen. Ich ofiarami byli jednak przede wszystkim cywile, a głównie dzieci. W 1997 roku w Angoli, jako wolontariusz Czerwonego Krzyża, spotkała się z ofiarami wybuchów takich bomb. 

7/12
Księżna Kate - pomoc charytatywna

W ślady księżnej Diany idzie oczywiście Kate Middleton. Wraz z księciem Williamem prowadzą fundację wspomagającą biednych (oficjalnie to Fundacja Księcia Williama i Księcia Harry'ego). Kiedy Kate i William brali ślub, poprosili wszystkich gości, aby nie dawali im prezentów, tylko przekazali pieniądze na działalność fundacji. Jaki był efekt? Dla porównania - w 2010 roku na konto wpłynęło niecałe 630 tys. funtów, gdy wsparła ją księżna Kate, w 2011 r. fundacja zyskała prawie 5 mln funtów!

8/12
Księżna Kate - styl

Porównując księżną Kate i księżną Dianę, nie da się nie wspomnieć o ich stylu. W latach 80. księżna Diana uchodziła za ikonę. To ona inspirowała największych projektantów. Przyjaźniła się z m.in. Giannim Versace. Księżna Kate ceni i promuje brytyjskich projektantów, chętnie ubiera się w sieciówkach. I wszystko co założy, natychmiast się wyprzedaje...

9/12
Księżna Diana - styl

Charakterystycznym elementem garderoby księżnej Diany były świetne dopasowane garsonki oraz sukienki za kolano. Jej ulubionym kolorem był czerwony. 

10/12
Księżna Kate - styl

Styl księżnej Kate wciąż ewaluuje. Najpierw były to bezpieczne fasony i stonowane kolory, następnie księżna pozwalała sobie na odrobinę szaleństwa w barwach, jednak zawsze z klasą i umiarem. Wśród jej ulubionych marek sa: Alexander McQueen, Alice Temperley, Mulberry, Burberry Prorsum czy Christopher Kane.

 

Teraz to ona wyznacza trendy!

 

Zobacz: Księżna Kate zmieniła szczyt obciachu w gorący trend sezonu

11/12
Księżna Kate - styl

Dzięki fantastycznej sylwetce księżna Diana we wszystkim wyglądała dobrze. Ale mogłaby założyć i woek, a ludzie, by ją kochali. Za serce i promienny uśmiech.

12/12
Księżna Diana - styl

Sylwetka i uśmiech księżnej Kate w niczym nie ustępują figurze i uśmiechowi księżnej Dianie. I tak jak ona budzi ona olbrzymią sympatię - nie tylko u Brytyjczyków. To jest pewne - księżną Kate i księżną Dianę więcej łączy, niż dzieli!