Jan Kliment i Joanna Mazur w Tańcu z Gwiazdami
East News

Joanna Mazur mieszkanie już ma, a na co przeznaczyłaby wygraną w „Tańcu z gwiazdami”?

Jan Kliment i Joanna Mazur w Tańcu z Gwiazdami
East News

Ten kilkuminutowy materiał zmienił wszystko! Chciałabym podziękować z całego serca wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wpłacili pieniądze, by mi pomóc – tak Joanna Mazur (29) podsumowuje w wypowiedzi dla „Party” internetowe zbiórki, dzięki którym udało się zebrać już niemal 300 tys. złotych na jej nowe mieszkanie.

Akcja pomocy ruszyła po emisji odcinka „Tańca z gwiazdami”, w którym biegaczka zaprosiła kamery Polsatu do swojego mieszkania w Krakowie. Okazało się wtedy, że niewidoma sportsmenka mieszka w pokoju w internacie, bez własnej toalety i łazienki. Korzysta ze wspólnych, które znajdują się na korytarzu. Ale wkrótce wszystko się zmieni. Powód? Dzięki pomocy Zbigniewa Jakubasa, prywatnego przedsiębiorcy i zarazem jednego z najbogatszych ludzi w Polsce, Mazur otrzyma wymarzone mieszkanie! 

„Jestem zaszczycony, że mogę pani przekazać nowe mieszkanie, z piękną łazienką, salonem, sypialnią i dużym, słonecznym tarasem. A teraz, tak jak szybko pani biega, tak szybko musimy podjąć decyzję o urządzeniu pani mieszkania, żeby zaraz po wakacjach mogła pani w nim zamieszkać”, powiedział Jakubas, wręczając biegaczce na wizji symboliczny klucz. 

Na co więc Mazur przeznaczy zebrane podczas zbiórek pieniądze? Czy główna wygrana w show Polsatu, czyli 100 tys. złotych, pozwoliłaby spełnić jej kolejne marzenia?

Zobacz także: Szydzili z niej w szkole, długo wstydziła się, że nie widzi… Teraz Joanna Mazur może wygrać „Kryształową Kulę”!

Z potrzeby serca

Historia Joanny poruszyła serca tysięcy Polaków. W Internecie ruszyły trzy niezależne zbiórki pieniędzy na zakup nowego mieszkania dla biegaczki. Pierwszą, w serwisie Pomagam.pl, uruchomił Albert Wójcik – właściciel portalu Pikio.pl. On sam wpłacił na konto 5 tys. złotych, a do jego zbiórki przyłączyli się m.in. Robert Janowski i Karol Strasburger. Druga odbywa się w serwisie Zrzutka.pl. Pomysłodawczynią trzeciej, prowadzonej również w Pomagam.pl, jest 26-letnia Dominika Szostak. Jej zbiórkę wsparli m.in. Iwona Pavlović, Jan i Lenka Klimentowie oraz Stefano Terrazzino.

Największą nagrodą dla niej był... telefon od samej Mazur! Biegaczka zadzwoniła do studentki, by zaprosić ją na spotkanie, osobiście podziękować i... mocno ją przytulić!

W pogoni za marzeniami

Joanna przyznaje, że już od jakiegoś czasu marzyła o kupnie mieszkania. 

– Świadomie postawiłam na sport i jemu podporządkowałam całe swoje życie. To, gdzie i jak mieszkam, nie było dla mnie aż tak istotne! Przyzwyczaiłam się do warunków, jakie mam w internacie, choć nie ukrywam, że jako kobiecie brakowało mi komfortu korzystania na przykład z własnej łazienki – mówi Party” Mazur. 

Teraz nie będzie się już musiała o to martwić, bo jej nowe mieszkanie w Krakowie będzie komfortowe i dostosowane do potrzeb osoby niewidomej. Na co zatem Joanna zamierza przeznaczyć zebrane w zbiórkach 300 tys. złotych? Niewykluczone, że kupi sobie małe lokum w Warszawie!

– Jak już coś wybiorę, to potem w ewentualnym remoncie na pewno pomogą mi bliscy – mówi. 

Ale na razie nie zapoznaje się z ofertami z rynku nieruchomości. Dlaczego? Bo brakuje jej czasu. Równolegle z treningami do „Tańca z gwiazdami” przygotowuje się do kolejnych zawodów. Już w listopadzie wspólnie z partnerem biegowym Michałem Stawickim będzie walczyć o medale na mistrzostwach świata w Dubaju i kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Przygotowanie do startów to ogromne koszty. Niestety, dofinansowanie, jakie para otrzymuje z Ministerstwa Sportu i Turystyki (ok. 94 tys. złotych rocznie), jest niewystarczające.

Czy wygrana w show, czyli 100 tys. złotych, wypełniłaby tę lukę? 

– Walczę o siebie, o swoje marzenia i nigdy się nie poddaję! Jeśli wygram, będę szczęśliwa. Ale pieniądze są tylko środkiem, a nie celem. Wszystko, co mam, osiągnęłam ciężką pracą – mówi Joanna. 

Joanna jest jedną z faworytek "Tańca z gwiazdami"

Joanna Mazur i Jan Kliment jako elsa
East News

Mazur zaczęła tracić wzrok, kiedy miała siedem lat. Jest samodzielna, ale na oficjalnych imprezach zawsze towarzyszy jej partner biegowy Michał Stawicki (na zdjęciu również partner taneczny - Jan Kliment).

Joanna Mazur na ramówce Polsatu z Janem Klimentem i Michałem Stawickim
EastNews

 

Więcej na temat Taniec z Gwiazdami Joanna Mazur
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13