Tomasz Niecik

Tomasz Niecik to jeden z najpopularniejszych muzyków disco-polo i dance. Znany jest przede wszystkim z takich hitów, jak: "4 razy po 2 razy", "Cztery osiemnastki" czy "Johny Bravo". Wystąpił w programie TVN "Mam talent!" i "Agent - Gwiazdy", a ponadto prowadził dwa popularne show: "Łowy króla disco" i "Śpiewaj z królem disco-polo".

Imię: Tomasz

Nazwisko: Niecikowski

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Tomasz Niecik

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 1.02.1982 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: wokalista, tancerz

Osoby - związki: Luiza Szyszkowska (para od 2008 r., małżeństwo od 2017 r.)

Rodzice: brak informacji

Dzieci: syn Dawid (ur. 2014 r.) i córka Natalia (ur. 2017 r.)

Rodzeństwo: Tomasz Niecik ma brata Karola, który jest tancerzem, choreografem i biznesmenem. Karol współtworzy grupę Fair Play Crew.

BIO: Tomasz Niecik, a właściwie Tomasz Niecikowski, to polski muzyk specjalizujący się w gatunku disco polo i dance. Urodził się 1 lutego 1982 roku w Grajewie. Jego ojciec zmarł, gdy miał zaledwie 12 lat. Tomasz ma brata Karola, który jest tancerzem, choreografem oraz biznesmenem. Piosenkarz disco-polo ukończył studia licencjackie na kierunku pedagogika oraz politologię na Politechnice Białostockiej. W trakcie studiów pracował w salonie telefonii komórkowej. Od 2000 r. do 2004 r. był tancerzem w polskim boysbandzie Weekend. W 2001 roku miał debiut telewizyjny. Pojawił się w programie muzycznym "Disco Polo Live" wraz z zespołem Weekend. Muzyką zaczął się zajmować dopiero w 2004 roku. Jego debiutancki singiel "Cztery osiemnastki" miał premierę w 2008 roku. W tym samym roku odbyła się premiera utworów "Czarna Inez" i "Kawalerzy". W 2009 roku Niecik wydał płytę "Kawalerskie życie", a rok później wziął udział w programie "Mam talent!". Zaprezentował tam piosenkę "Cztery osiemnastki", która zyskała ogromną popularność. Teledysk do utworu odtworzono ponad 33 mln razy w serwisie YouTube. Od 2011 do 2012 roku Niecik prowadził program Viva Polska "Łowy króla disco", a w 2013 roku był prowadzącym "Śpiewaj z królem disco-polo". Rok później wystąpił w filmie "Disco polo" jako lider zespołu "Gender". W 2017 roku pojawił się w programie TVN "Agent - Gwiazdy", w którym zajął 9. miejsce. W 2020 roku wystąpił w drugiej edycji programu "Ninja Warrior Polska". Prywatnie jest mężem Luizy Szyszkowskiej oraz ojcem dwójki dzieci: syna Dawida i córki Natalii.

Znany z: takich hitów, jak: "Cztery osiemnastki", "4 razy po 2 razy", "Siedemnastki", "Piąta osiemnastka", "Czarna Inez" i nie tylko. Wydał trzy popularne płyty i brał udział w kilku znanych programach. Tomasz Niecik lubi eksperymentować z muzyką, chętnie łączy różne gatunki. Tworzone przez niego piosenki zawierają elementy muzyki elektronicznej i dance. Według fanów Tomasza Niecika jego koncerty przebiegają w świetnej atmosferze. Muzyk zawsze dba o to, aby publiczność była zadowolona. Fanom gwarantuje wiele humoru, zabawy i uwagi. Okazuje się, że Niecik od zawsze marzył o karierze aktorskiej. Jego marzenie spełniło się w 2015 roku, kiedy wystąpił w filmie "Disco polo". Kilka lat później zagrał w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak: "Szpital" (2017), "Lombard. Życie pod zastaw" (2017) i "Ukryta prawda" (2021). W ostatnim paradokumencie stacji TVN pojawił się z żoną, z którą uwielbia oglądać tego typu produkcje. O występie w "Ukrytej prawdzie" myślał od dawna! W każdym z paradokumentów zagrał samego siebie. Jak sam potwierdził, gra aktorska to bardzo ciężkie zadanie.

Funkcja w filmie:
 • "Disco polo" jako lider zespołu "Gender" (2015).


 • Płyty: - "Kawalerskie życie" (2009); - "Cztery osiemnastki" (2011); - "Mega gość" (2017).

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: brak

  Link FB: @TomaszNiecikOfficialFanPage
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index