Ile zarabiają gwiazdy disco polo
East News
1/9
Ile zarabiają gwiazdy disco polo
East News

Ich piosenki zna i śpiewa cała Polska, a największe gwiazdy disco polo koncertują właściwie codziennie. Polskie disco to już nie obciach grany na wiejskich zabawach. To prawdziwy przemysł - wielkie stacje telwizyjne, setki tysięcy płyt i koncerty w największych salach koncertowych w kraju. Ile tak naprawdę zarabiają gwiazdy disco polo?

2/9
EAST NEWS

Zenon Martyniuk, charyzmatyczny lider zespołu Akcent, to najbardziej rozpoznawalny – i według wielu wręcz idealny głos disco polo! Nie bez podstaw nazywany "Królem". Aby usłyszeć „Dziewczynę z klubu disco” czy „Pszczółkę Maja” z ust Zenka, fani gotowi są zapłacić każde pieniądze. Dlatego zespół Akcent kasuje 20 tys. zł. za koncert (informacje Fakt.pl). A w miesiącu Akcent potrafi zagrać ich grubo więcej niż 20, czasem po dwa dziennie. Boimy się przeliczać...

Zenek we wtorek 29 września będzie gościem u Kuby Wojewódzkiego.

 

3/9
EAST NEWS

39 lat skończył w tym roku Radek Liszewski - lider zespołu „Weekend” i twórca hitu „Ona tańczy dla mnie”. Na swoich koncertach potrafi zarobić wraz z zespołem do 30 tys. zł! A potrafi ich zagrać w miesiącu nawet 30! Edyta Górniak i Doda mogą tylko pozazdrościć...

 

4/9
REPORTER

Twórca hitu „Cztery osiemnastki” Tomasz Niecik niedawno przyznał, że w ciągu roku i 2 miesięcy zarobił pół miliona złotych. Ale gwiazdor nie tylko śpiewa. Gra również epizody w filmach, jak niedawno w „Disco polo”, i chętnie bierze udział w programach reality show. Pierwszym z nich były „Łowy króla disco”, w którym wśród fanek poszukiwał przyszłej żony. - Na „Łowach króla disco” zarobiłem naprawdę grubą kasę - chwali się Niecik nucąc pod nosem „...to jest teraz trendy, to jest teraz w modzie”.

5/9
REPORTER

Sławomir Świerzyński z Bayer Full to jedna z największych gwiazd disco polo. Jego przeboje – „Bo wszyscy Polacy”, „Majteczki w kropeczki” – podbiły Polskę i… Chiny. Zespół nagrał wiele swoich przebojów w języku chińskim i nie dość, że w Polsce zgarniają 20 tys. za koncert, to jeszcze regularnie odbywają trasy koncertowe po kraju Mao. „Pensja posła zostaje daleko w tyle” - przyznaje Świerzyński. Ostatnio wyszła o nim nawet książka...

6/9
EAST NEWS

Shazza (Marlena Magdalena Pańkowska) to królowa disco polo lat 90. Sprzedała ponad pół miliona płyt, a teledysk do „Bierz co chcesz” dawno zyskał miano kultowego! Jej hity takie jak „Tak bardzo zakochani” czy „Baja bongo” zna chyba każdy. Dlatego nie dziwi, że gwiazda kasuje 14 tys. za występ (według Faktu). Shazza została jurorką w talent show „Disco Star” stacji Polo TV, w którym poszukiwała nowych gwiazd disco polo. Nagrała duet z dziennikarką Karoliną Korwin Piotrowską, która ponoć zawsze o tym marzyła.

7/9
EAST NEWS

Kto nie zna takich hitów jak „Jesteś szalona” czy „Niech żyje wolność”? Zespół „Boys” inkasuje za koncert nawet 25 tys. zł. A chętnych na ich występy nie brakuje - ludzie chcą usłyszeć ulubione hity i zobaczyć legendarne układy taneczne chłopaków z zespołu. Jego lider Marcin Miller wystąpił nawet w „Tańcu z gwiazdami”.

8/9
EAST NEWS

Jeśli królową disco polo jest Shazza, to jego księżniczką jest Eva Basta. Ponad 13 milionów wyświetleń piosenki "Hej, czy ty wiesz" w serwisie YouTube mówi samo za siebie. Piosenkarka za występ życzy sobie 15 tysięcy zł. I... basta! 

 

9/9
REPORTER

Zespół Top One to jedna z pierwszych wielkich gwiazd disco polo, które współtworzyły ten gatunek. Zasłynęli swoją aranżacją weselnego hitu "Biały miś". Ale by usłyszeć go na swoim weselu trzeba wyłożyć  - według Faktu - 14 tys., bo właśnie tyle Paweł Kucharski i jego ekipa biorą za koncert. O tym, że warto ich zaprosię przekonał siebie i Polaków Aleksander Kwaśniewski, któremu Top One hitem „Ole! Olek” wyśpiewał kiedyś prezydenturę.