Rafał Maserak

Rafał Maserak to jeden z najpopularniejszych polskich tancerzy, którego znamy przede wszystkim z TVN-owskiego "Tańca z gwiazdami" i jego polsatowskiej wersji, czyli "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Zdobywca licznych wyróżnień i nagród tanecznych w programach rozrywkowych wciela się w rolę instruktora gwiazd. Prywatnie jest partnerem Małgorzaty Lis i tatą syna Leonarda.

Imię: Rafał

Nazwisko: Maserak

Nazwisko panieńskie: brak

Pseudonim: brak

Wzrost: 186 cm

Data urodzenia: 17.02.1984 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: tancerz, choreograf

Osoby - związki: - partnerka Kamila Kajak; - partnerka Małgorzata Foremniak; - partnerka Małgorzata Lis.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: syn Leonard (ur. 4.03.2020 r.)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Rafał Maserak to znany i lubiany tancerz, choreograf i instruktor tańca. Urodził się 17 lutego 1984 roku w Warszawie. W dzieciństwie trenował koszykówkę i piłkę nożną, a tańcem zainteresował się w wieku 10 lat. Jego partnerkami tanecznymi od 1999 roku były: Sylwia Zając, Kamila Kajak - z którą łączył tancerza związek miłosny - i Magdalena Soszyńska. Wraz z partnerkami został laureatem wielu tanecznych nagród na arenie polskiej i międzynarodowej. Trzy razy zdobył wicemistrzostwo Polski w 10 tańcach - latynoamerykańskich i standardowych, dwukrotnie zdobył też wicemistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich kategorii youth. Poza granicami naszego kraju został laureatem i finalistą w takich turniejach, jak francuski Paris Open, włoski Gold Master, austriacki Austrian Open i rosyjski Russian Open. Występował też, reprezentując Polskę, na festiwalach tanecznych German Open, Blackpool, UK, International i Allassio.Tancerz, który osiągnął najwyższą klasę taneczną w tańcach latynoamerykańskich, szybko został dostrzeżony przez producentów telewizyjnych. W 2004 roku Maserak wystąpił w epizodzie serialu "Pierwsza miłość", a dwa lata później gościnnie w "Na dobre i na złe". Znany jest również występ tancerza w teledysku zespołu La Karnita "Do dzisiaj Cię kochałam" i duetu Sokół & Pono "Poczekalnia dusz". Jednak dopiero udział w programie rozrywkowym stacji TVN "Taniec z gwiazdami" - od 2005 do 2011 roku - przyniósł Maserakowi rozgłos i sławę. Tancerz wcielił się w nim w rolę instruktora tańca gwiazd i rywalizował w parze z takimi sławami, jak: Klaudia Carlos, Małgorzata Foremniak, Aleksandra Kwaśniewska, Omenaa Mensah, Katarzyna Figura, Sylwia Gruchała, Weronika Książkiewicz, Anna Mucha, Julia Kamińska, Agnieszka Jaskółka, Katarzyna Zielińska. Wraz z Anną Muchą i Julią Kamińska wygrał 10. i 11. edycję reality show.Rafał Maserak w charakterze trenera tanecznego został zatrudniony przez stację Polsat do programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Od 2014 roku partnerkami tancerza były takie gwiazdy, jak: Joanna Moro, Marcelina Zawadzka, Julia Pogrebińska, Anna Cieślak, Elżbieta Romanowska, Olga Kalicka, Monika Mariotti, Angelika Mucha, Tamara Gonzalez Perea, Joanna Lazer, Sylwia Lipka, Magdalena "Kajra" Kajrowicz.Rafał Maserak, wygrywając specjalną edycję programu "Top Chef, Gwiazdy od kuchni" w 2016 roku, otrzymał nagrodę 10 tys. złotych, którą przeznaczył na cele charytatywne. W 2019 roku pojawił się w reality show polegającym na pokonywaniu przez uczestników toru przeszkód "Ninja Warrior Polska".Prywatnie Rafał Maserak jest partnerem Małgorzaty Lis i ojcem syna Leonarda, który urodził się 4 marca 2020 roku.

Znany z: programów stacji TVN "Taniec z gwiazdami" i stacji Polsat "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Wygrał specjalną edycję "Top Chef. Gwiazdy od kuchni", był jurorem w produkcji "Królowie densfloru", reporterem w programie "Projekt Plaża", gościł u Szymona Majewskiego w "Szymon Majewski Show". Maserak był również uczestnikiem reality show "Ninja Warrior Polska".

Funkcja w filmie:aktor epizodyczny w serialu "Pierwsza miłość" (2004);aktor epizodyczny w serialu "Na dobre i na złe" (2006).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • wicemistrzostwo Polski w 10 tańcach - standardowych i latynoamerykańskich;
 • wicemistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich w kategorii youth;
 • I miejsce w 10. i 11. Edycji "Tańca z gwiazdami";
 • I miejsce w programie "Top Chef. Gwiazdy od kuchni".


 • LINK Instagram: @rmaserak

  LINK Facebook: https://pl-pl.facebook.com/rafalmaserak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index