Piotr Kupicha

Piotr Kupicha to polski gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. W 2005 roku został liderem zespołu Feel, a niedługo później światło dzienne ujrzały największe przeboje zespołu, takie jak "A gdy jest już ciemno" oraz "No pokaż na co cię stać", "Jak anioła głos". Obecnie Piotr Kupicha wciąż gra wiele koncertów z zespołem Feel.Piotr Kupicha - piosenkarz, gitarzysta - Party.pl

Imię: Piotr Jan

Nazwisko: Kupicha

Pseudonim: brak

Wzrost: 182 cm

Data urodzenia: 16 marca 1979 roku

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor

Osoby - związki:Piotr Kupicha w 2005 roku wziął ślub z Agatą Fręś, a para doczekała się dwóch synów, Adama oraz Pawła. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i w 2013 roku doszło do rozwodu. W 2014 roku okazało się, że Piotr Kupicha spotyka się z Eweliną Sienicką. W styczniu 2014 roku Sienicka urodziła córkę. Para wzięła ślub w 2020 roku i wiadomo, że obecnie wciąż są razem.

Rodzice: brak konkretnych danych o imionach rodziców

Dzieci: Adam Kupicha, Paweł Kupicha, Jagoda Kupicha

Rodzeństwo: Rafał Kupicha

BIO: Piotr Kupicha już jako nastolatek przejawiał zdolności muzyczne i zaczął uczyć się gry na gitarze. Początkowo występował z zespołem Sami, założonym w 1997 roku. To właśnie w tej grupie Kupicha grał na gitarze elektrycznej i doskonalił swój talent. W 2005 roku powstał zespół Feel, a Piotr Kupicha został jego liderem. Dwa lata później panowie wypuścili singiel "A gdy jest już ciemno", który stał się ogromnym przebojem w Polsce. Hit grały praktycznie wszystkie rozgłośnie radiowe, a teledysk pojawiał się kilka razy dziennie w stacjach muzycznych w telewizji. Piosenka ta zdobyła pierwsze miejsca w takich rankingach jak POPLista RMF FM, Gorąca 20 Radia Eska i HOP-BĘC - RMF MAXXX. W tym samym roku zespół Feel wydał kolejny przebój "No pokaż na co cię stać", a rok później singiel "Jak anioła głos". W następnych latach grupa muzyczna wydała kolejne dwie płyty oraz składankę wszystkich przebojów, jednak albumy te nie osiągnęły takiej popularności jak pierwsza płyta. Zespół Feel nagrał także piosenkę do polskiego filmu "Gotowi na wszystko" we współpracy z wokalistką Lanberry. Piotr Kupicha w 2010 roku brał udział w programie "Tylko nas dwoje", a rok później pojawił się jako trener w "Bitwie na głosy".

Znany z: wielu przebojów stworzonych wraz z zespołem Feel

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - jako on sam (odcinek 95.) w serialu "Niania" (2008); - jako on sam (odcinek 44.) w serialu "Tylko miłość" (2008); - jako on sam (odcinki 5. i 6.) w serialu "My Camp Rock" (2010).

Płyty:Płyta "Feel" (2007);Płyta "Feel 2" (2009);Płyta "Feel 3" (2011);Płyta "The Best" (2016).

Książki: brak

Nagrody:
 • Nagroda "Fryderyki" w kategorii "Nowa Twarz Fonografii" (2008);
 • Nagroda "Słownik Publiczności" na Sopot Festiwal (2007);
 • Nagroda na Złotych Dziobach w kategorii "Odkrycie Roku" (2007);
 • Nagrody na Eska Music Awards w kategoriach: "Zespół Roku Polska", "Hit Roku Polska", "Album Roku Polska", "Video Roku ESKA.pl" - wszystkie w 2008 roku;
 • Dwie nagrody "Mikrofony Popcornu" w kategoriach "Zespół Roku Polska" i "Przebój Roku Polska" - obie w 2008 roku
 • Trzy nagrody "Superjedynki" w kategoriach: "Płyta roku", "Zespół roku", "Super występ" w 2008 roku;
 • Nagroda na Viva Comet 2008 w kategoriach: "Zespół Roku" oraz "Muzodajnia";
 • Nagroda "Telekamery Tele Tygodnia 2009" w kategorii "Muzyka" (2009);
 • Wyżej omówione nagrody odnoszą się do zespołu Feel, którego liderem jest Piotr Kupicha.

  Link Instagram: instagram.com/piotr\_kupicha\_feel/

  Link FB: facebook.com/PiotrKupichaFeel
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index