Nina Terentiew

Nina Terentiew to dziennikarka i prezenterka telewizyjna, która w przeszłości współpracowała z Telewizją Polską, a od 2007 r. pełni funkcję dyrektor programowej Polsatu. Ma na swoim koncie nie tylko solidne wykształcenie kierunkowe połączone z ogromnym doświadczeniem, lecz także odznaczenia państwowe takie jak Krzyż Oficerski Odrodzenia Polski. Jest autorką wywiadów ze znanymi osobistościami świata show-biznesu. Sprawdź, jak toczyła się jej kariera zawodowa.

Imię: Nina Barbara

Nazwisko: Terentiew-Kraśko (popularnie znana pod jednoczłonowym nazwiskiem Terentiew)

Nazwisko panieńskie: Arcimowicz

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 14.03.1946 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: dziennikarka, prezenterka telewizyjna, dyrektor programowa stacji telewizyjnych, producentka filmowa

Osoby - związki:
 • były mąż Robert Terentiew
 • były mąż Tadeusz Kraśko (ojciec Piotra Kraśki, również dziennikarz)


 • Rodzice: media nie podają ich imion, wiadomo, że dziennikarkę łączyły z nimi bardzo serdeczne relacje

  Dzieci: syn Hubert Terentiew

  Rodzeństwo: brak

  BIO: Nina Terentiew: dziennikarka, prezenterka telewizyjna, dyrektor programowa telewizji Polsat, producentka filmowa. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i bardzo szybko zdecydowała się na pracę w mediach. Już w 1970 r. była stażystką Polskiego Radia Koszalin, a zaledwie rok później pracowała w Telewizji Polskiej w Redakcji Publicystyki Kulturalnej, gdzie miała swój autorski program "Pegaz". Oprócz tego dała się poznać jako autorka licznych reportaży, filmów dokumentalnych. Po 10 latach od rozpoczęcia kariery w mediach, a więc w roku 1980, awansowała na funkcję kierownika redakcji publicystyki w TVP. W 1986 r. związała się z TVP2 - najpierw jako szefowa zespołu artystycznego, dyrektor ds. artystycznych, a w końcu dyrektor programowa stacji. Na tym ostatnim stanowisku pracowała od 1998 r. W 2006 r. złożyła rezygnację ze stanowiska i tym samym na dobre rozstała się z TVP. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Polsacie, gdzie bardzo szybko doszła do wysokiego stanowiska. Zaczynała jako doradczyni programowa ds. produkcji polskiej, a następnie została dyrektor programową. Na swoim koncie ma nie tylko nagrody takie jak Superwiktor czy Czerwona Kokardka, lecz także prestiżowe odznaczenia państwowe: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Order Za Zasługi III stopnia. Była dwukrotnie zamężna - z Robertem Terentiewem, a następnie Tadeuszem Kraśką. Oba małżeństwa zakończyły się rozwodem.

  Znana z: programów telewizyjnych, które prowadziła. Wśród nich warto wspomnieć takie tytuły jak "XYZ", "Rozmowy z...", "Bezludna wyspa" czy "Zwierzenia kontrolowane". Terentiew prowadziła w nich wywiady ze znanymi osobami, takimi jak: Jolanta Kwaśniewska, Bogusław Linda, Leon Niemczyk, Marek Kondrat czy Jan Nowicki. W 2004 r. na podstawie tych rozmów powstała książka pt. "Zwierzenia kontrolowane". Udzielała się również społecznie jako działaczka fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier". W 2008 r. była jedną z twarzy kampanii Fundacji Polsat pt. "A wystarczy naprawdę niewiele - wystarczy chcieć". Jest też producentką filmów, wśród których są takie tytuły, jak: "To musi być miłość", "Underdog", "Jak poślubić milionera" czy "Serce nie sługa".

  Funkcja w filmie: - producentka filmu "Za niebieskimi drzwiami" (2016); - producentka filmu "Serce nie sługa" (2018); - producentka filmu "Jak poślubić milionera (2019); - producentka filmu "(Nie)znajomi" (2019); - producentka filmu "Underdog" (2019); - producentka filmu "To musi być miłość" (2021).

  Płyta: brak

  Książki:"Zwierzenia kontrolowane", 2004.

  Nagrody:Nagroda Superwiktora dla osobowości telewizyjnej (Wiktory 1996);Trzecie miejsce w kategorii "Talk-show" (Telekamery 2001);Czerwona Kokardka (2003);ArtPrezydent podczas interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd (201402015).

  LINK Instagram: brak

  Link FB: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index