Michał Wójcik

Michał Wójcik to jeden z najpopularniejszych polskich kabareciarzy. Znamy go przede wszystkim z kabaretu Ani Mru Mru. Mężczyzna zasilił szeregi grupy w 2000 roku. Od tego czasu zagrał w kilku filmach i serialach, a także w popularnym programie telewizyjnym "Spadkobiercy". Zobacz, ile dzieci ma Michał Wójcik i z kim jest obecnie w związku.

Imię: Paweł Michał

Nazwisko: Wójcik

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Michał Wójcik

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 22.11.1971 r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: aktor kabaretowy

Osoby - związki:
 • Agnieszka Kałuża (rozwód);
 • Ewa Tecel;
 • Janina Włudarczyk.


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: Michał Wójcik jest ojcem czworga dzieci. Najstarsza córka komika ma na imię Julia. Pozostałe pociechy to: Kuba, Charlie i Michał, który urodził się w 2019 roku.

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Michał Wójcik, a właściwie Paweł Michał Wójcik, to znany polski kabareciarz, który urodził się 22 listopada 1971 roku w Lublinie. Swój talent aktorski rozwijał tam w szkole Scena Ruchu. Był również pracownikiem Teatru Scena Ruchu, prowadzonego przez Małgorzatę Mazurkiewicz i Mirosława Olszówkę. Michał Wójcik znany jest przede wszystkim z wyjątkowego talentu aktorskiego, który prezentuje w znanym kabarecie Ani Mru Mru. Kabaret został założony w 1999 roku. Niezmiennie od 2001 roku tworzą go: Michał Wójcik, Marcin Wójcik oraz Waldemar Wilkołek. Ciekawostką jest fakt, że pomimo tego samego nazwiska Michał i Marcin nie są ze sobą spokrewnieni. Michał Wójcik dołączył do kabaretu w 2000 roku. Wtedy też kabaret wystąpił podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretów Studenckich "Wyjście z cienia" i zyskał dużą popularność. Michał Wójcik uczestniczył w programach kabaretowych: "Nic ciekaweeegooo", "Nuda, rutyna i odcinanie kuponów" i "Jeśli się nie da, a bardzo się chce... to można!" oraz w trasie koncertowej "10-Lecie Kabaretu Ani Mru Mru". Od 2021 roku gra postać Wiesławy Strzały-Niewczas w programie "Kabaret. Super show Dwójki", emitowanym w stacji TVP2. Pojawiają się w nim popularne polskie grupy kabaretowe, m.in. Formacja Chatelet oraz Kabaret Zachodni.

  Znany z: kabaretu Ani Mru Mru, do którego dołączył w 2000 roku. Michał Wójcik dał się również poznać w programie telewizyjnym "Spadkobiercy", w którym grał postaci George'a Owensa i Harry'ego Fergusona. Komik pojawił się też w teledysku do utworu zespołu Nocny Kochanek pt. "Tribjut".

  Funkcja w filmie:aktor w programie telewizyjnym "Spadkobiercy" (od 1993 roku w roli George'a Owensa, od 2010 w roli Harry'ego Fergusona);aktor w filmie "Od pełni do pełni" (2009);aktor w filmie "Weekend" (2010);aktor w serialu "Niania" (2010);aktor dubbingowy w filmie "Biała i Strzała podbijają kosmos 3D" (2010);aktor dubbingowy w filmie "Mniam!" (2011);aktor w filmie "Od pełni do pełni" (2012);aktor dubbingowy w filmie "Sklep dla samobójców" (2012);aktor dubbingowy w filmie "Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki" (2013);aktor w filmie "Jak pokonać kaca" (2014);aktor w filmie "Gwiazdy w czerni" (2016);aktor w serialu "Mały Grand Hotel" (2019).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody (wybrane): - II miejsce podczas III Festiwalu Kabaretów Studenckich "Wyjście z cienia" (2000); - Indywidualna Nagroda Za Kreację Aktorską dla Michała Wójcika (2000); - I miejsce podczas ogólnopolskiego festiwalu PAKA (2001); - I miejsce podczas VII Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka (2001); - II miejsce podczas I Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej (2002); - TeleKamera 2007 w kategorii "Kabaret" (2007); - I miejsce TOPtrendy 2008 podczas Sopockiej Nocy Kabaretowej (2008); - Telekamera 2011 - nagroda specjalna stacji TVP2 (2011).

  LINK Instagram: @michalwojciklife


  LINK Facebook: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index