George Clooney


Imię: George

Drugie imię: -

Nazwisko: Clooney

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Byk

Data urodzenia: 1961-05-06

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 180

BIO: George Clooney – pochodzący z Lexington amerykański aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Absolwent Northern Kentucky University i The Beverly Hills Playhouse.
W wieku pięciu lat debiutował w programie ojca – Nicka Clooneya, który był gospodarzem „The Nick Clooney Show”. W 1982 roku wyjechał do Los Angeles i rozpoczął pracę aktora, debiutując w filmie „Akademia Wojskowa”. Następnie można go było zobaczyć w „Predator: The Concert”, w serialu „Ostry dyżur”, który przyniósł mu tak dużą popularność, że ludzie na ulicy chcieli umawiać się do niego na lekarskie konsultacje, filmach „Od zmierzchu do świtu”, „Peacemaker” (okrzykniętym najgorszym filmem wszech czasów), „Małych agentach”, „Małych agentach 3D: Trójwymiarowy odjazd”, „Tajne przez poufne”, „Idach marcowych”, „Tomorrowland”.
Clooney zdobył dwukrotnie Oscara: pierwszego za rolę w filmie „Syriana”, drugiego jako współtwórca filmu „Argo”.
W 1989 roku Clooney ożenił się z Talią Balsam, z którą spędził 4 lata, a w 2014 roku wziął drugi ślub z  17 lat młodszą od niego prawniczką Amal Alamuddin. Złamał serca milionom fanek rozkochanych w przystojnym i dobrze ubranym aktorze. Para spodziewa się narodzin bliźniąt.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index