Danuta Holecka

Dziennikarstwo nie było pierwszym wyborem życiowym Danuty Holeckiej. Studia ukończyła bowiem w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej na wydziale ekonomii. Dopiero po zakończeniu edukacji postanowiła spróbować dziennikarstwa i wystartowała w konkursie na prezentera TVP. Mimo dużej konkurencji udało się jej zdobyć angaż i w wieku 25 lat zupełnie zmieniła kierunek swojej kariery. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych prezenterek i dziennikarek TVP, a od 2019 r. kierownikiem redakcji "Wiadomości". Poznaj więcej informacji o Danucie Holeckiej.

Imię: Danuta

Nazwisko: Dunin-Holecka

Nazwisko panieńskie: Holecka

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 1968 r.

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Osoby - związki:
 • od 1991 rok małżeństwo z przedsiębiorcą Krzysztofem Dunin-Holeckim


 • Rodzice: matka nauczycielka, ojciec geodeta

  Dzieci: Danuta Holecka ma dwóch synów bliźniaków - Stefana i Juliana (ur. 1994 r.), obaj skończyli medycynę.

  Rodzeństwo: -

  BIO: Danuta Holecka urodziła się w Lidzbarku, z którego przeniosła się do Warszawy po ukończeniu nauki w szkole podstawowej. W stolicy uczęszczała do liceum sióstr nazaretanek, a po jego ukończeniu studiowała w Szkole Głównej Handlowej, gdzie ukończyła ekonomię. We wczesnej młodości udowodniła, że ciężka praca nie jest dla niej problemem. Jeździła do Holandii, gdzie zajmowała się zbiorem warzyw, później była też krupierką w kasynie. Dzięki pracy w Holandii poznała swojego przyszłego męża Krzysztofa, który zajmował się właśnie organizacją tych wyjazdów, a także koordynował ich przebiegi. Według jej wspomnień Krzysztof oświadczył się jej już po trzech tygodniach znajomości, a para wzięła ślub po 1,5 roku, jeszcze w trakcie studiów Danuty.Ekonomia dla Danuty Holeckiej była szansą na zdobycie pewnego, stałego zawodu. Jednak po ukończeniu studiów kobieta wystartowała w 1993 roku w konkursie na prezentera TVP. Chętnych było bardzo wielu, eliminacje trwały kilka dni, ale Danuta Holecka wyszła z nich zwycięsko i podjęła pracę w Telewizji Polskiej. Początkowo zajmowała się przygotowaniem relacji z obrad Sejmu, później była prezenterką porannych i popołudniowych wydań "Wiadomości" TVP 1. Wreszcie w styczniu 1997 roku wraz z Filipem Łobodzińskim zadebiutowała w głównym wydaniu "Wiadomości". Przez kolejne lata prowadziła główny program informacyjny z przerwami, a od stycznia 2016 roku na stałe została główną prezenterką "Wiadomości". Danuta Holecka prowadziła i prowadzi nadal wiele programów informacyjnych i publicystycznych na różnych kanałach Telewizji Polskiej - w TVP 1 "Kwadrans polityczny", a w TVP Info "Info Serwis" oraz "Minęła dwudziesta". W TVP 3 była prezenterką audycji "Echa dnia" i "Dziennik regionów". Wreszcie w TVP Polonia można było ją oglądać jako prowadzącą programy "Oczy w oczy" i "Rozmowa dnia"W 2018 roku Danuta Holecka została powołana do komisji etyki TVP SA, a od 1 maja 2019 roku piastuje stanowisko kierownika redakcji programu informacyjnego "Wiadomości" na TVP 1. Do jej obowiązków należy opracowanie koncepcji programu. Odpowiada za ich realizację w konkretnym czasie emisyjnym.

  Znana z: Danuta Holecka to chyba najbardziej znana i najpopularniejsza prezenterka informacyjna wśród widzów Telewizji Publicznej. Pracuje tam już od 30 lat. Dużo publiczności przed telewizorami gromadzą również jej programy publicystyczne. O jej popularności świadczy choćby trzykrotna nominacja do nagrody Telekamery tygodnika "Tele Tydzień".

  Funkcja w filmie: -

  Płyty: -

  Książki: -

  Nagrody: - 2017 - nominacja do Telekamery "Tele Tygodnia" w kategorii "Prezenter informacji"; - 2018 - nominacja do Telekamery "Tele Tygodnia" w kategorii "Prezenter informacji"; - 2022 - nominacja do Telekamery "Tele Tygodnia" w kategorii "Prezenter informacji".

  LINK Instagram: -

  Link FB: -
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index