Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska to nie tylko córka byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, lecz także dziennikarka i prezenterka telewizyjna, znana z programów, takich jak "Miasto kobiet" stacji TVN Style. Próbowała sił jako aktorka dubbingowa w polskiej wersji popularnego filmu animowanego "Shrek Trzeci" i zagrała w filmie "Korowód". Wystąpiła w programie "Taniec z gwiazdami", w którym zajęła wysokie drugie miejsce. Prywatnie jest żoną wokalisty Jakuba Badacha.

Imię: Aleksandra

Nazwisko: Kwaśniewska

Nazwisko panieńskie: Kwaśniewska

Pseudonim: brak

Wzrost: 164 cm

Data urodzenia: 16.02.1981 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: prezenterka telewizyjna i dziennikarka

Osoby - związki:
 • mąż Jakub Badach - z wokalistą Aleksandra Kwaśniewska wzięła ślub w 2012 r.;
 • były narzeczony Wojciech Szuchnicki - z florecistą i medalistą mistrzostw świata córka byłego prezydenta była zaręczona jeszcze w 2009 r.


 • Rodzice: prezydent RP Aleksander Kwaśniewski i działaczka społeczna Jolanta Kwaśniewska

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: brak

  BIO: Aleksandra Kwaśniewska: prezenterka telewizyjna i dziennikarka. Już jako nastolatka zwracała na siebie uwagę mediów, ponieważ jej ojciec Aleksander Kwaśniewski od 1995 do 2005 r. pełnił urząd Prezydenta RP. Jest absolwentką psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego jest też instruktorką salsy i można było spotkać ją w szkołach tańca, takich jak Latin Groove czy Salsa Libre. Ostatecznie zdecydowała się jednak na rozwijanie kariery dziennikarskiej. Współpracowała ze stacją TVN przy realizacji programu "Kulisy »Tańca z gwiazdami«"" i programu "Miasto kobiet". Oprócz tego przygotowywała reportaże dla "Dzień dobry TVN" i współpracowała z magazynem "Viva!". Występowała także w roli prowadzącej talk-show "Mała czarna" w TV4 i miała swój autorski program w TVN Style "Matki i córki, czyli rodzinny galimatias", który prowadziła razem z mamą Jolantą Kwaśniewską. Od 2008 r. do 2012 była dziennikarką radia Planeta FM, w którym prowadziła audycję "Niedziela słodko-Kwaśniewska". Próbowała sił w aktorstwie - w 2007 r. zagrała w filmie "Korowód", a następnie wystąpiła jako aktorka dubbingowa w polskiej wersji filmu animowanego "Shrek Trzeci", użyczając głosu Śpiącej Królewnie. Nie kontynuowała jednak kariery aktorskiej. Związała się z piosenkarzem Jakubem Badachem i jest współautorką tekstów jego piosenek, które weszły w skład albumu "Oldschool" (2017).

  Znana ze: zdolności dziennikarskich, a także tanecznych. Te ostatnie zaprezentowała podczas 3. edycji programu "Taniec z gwiazdami" w 2006 r. Jej trenerem był Rafał Maserak, z którym ostatecznie zajęła 2. miejsce w finale, ustępując tylko aktorowi Rafałowi Mroczkowi. Udział w programie przyniósł jej m.in. tytuł "Kobiety roku 2006" miesięcznika "Glamour". Wystąpiła także w odcinkach specjalnych "Finał finałów »Tańca gwiazdami«", a oprócz tego wzięła udział w "Najpiękniejszych tańcach". Jest też znana z zamiłowania do eleganckich i stylowych wnętrz. Ukończyła kurs projektowania wnętrz, organizowany przez warszawską Akademię Sztuk Pięknych. W latach 2014-2021 nie uczestniczyła w życiu gwiazd show-biznesu ze względu na poważny konflikt z managerką Małgorzatą Herde. Jak podają media, Kwaśniewska została przez nią oszukana. Dziennikarka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie publikuje posty dotyczące swojego życia zawodowego i prywatnego. Jej konto na Instagramie obserwuje prawie 250 tys. internautów.

  Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Korowód" (2007);aktorka dubbingowa w polskiej wersji filmu animowanego "Shrek Trzeci" (2007).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - tytuł "Kobiety roku" miesięcznika "Glamour" w kategorii "Debiut" (2007).

  LINK Instagram: @aleksandraaleksandrowna


  Link FB: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index