bio

  • Wiek:
    42 lat
  • Data urodzenia:
    15 czerwca 1978
  • Zawód:
    projektantka mody
  • Znak zodiaku:
Viola Piekut - pochodząca z Wyszkowa ulubiona projektantka gwiazd, która podbiła polski świat mody kreacjami przeznaczonymi zarówno na czerwony dywan jak i do ślubu. Jest właścicielką salonu sukien ślubnych Angel oraz Atelier Viola Piekut - obydwa z siedzibą w Warszawie. W jej kreacjach chodzą największe gwiazdy, m.in. Edyta Górniak czy Katarzyna Zielińska. W sukni Violi Piekut brała ślub m.in. Agnieszka Hyży (Popielewicz) i Anna Guzik.
Przygodę z projektowaniem zaczęła w 2002 roku, gdy nie mogąc znaleźć wymarzonej sukni ślubnej zaprojektowała ją sama. Ale już wcześniej, bo w liceum, realizowała wszystkie swoje pomysły, bawiąc się modą i często idąc z nurtem, ale czasami też pod prąd.
Ma męża oraz dwóch synów. - Ta pasja towarzyszy mi od zawsze, a projektowanie to całe moje życie! - wyznała kiedyś w wywiadzie dla Super Expressu. - Mam wspaniałą rodzinę, bez której to wszystko nie byłoby możliwe. Kiedy ja nie mogę przyjść do nich, oni przychodzą do mnie. Mój mąż Igor pracuje razem ze mną. Jest ekonomicznym i organizacyjnym filarem firmy. Moi synowie mają w pracowni swój własny pokój. Bardzo często są obok mnie. Każdy dzień wolny od pracy jest tylko nasz.
 
Kreacje Violi Piekut doczekały się licznych wyróżnień, w tym TRENDSETTERS 2014 i 2015 dla najlepszego projektanta sukien ślubnych.
"Pomysł towarzyszenia kobietom w ich codziennych czynnościach dojrzewał w mojej głowie latami... Zawsze byłam blisko tych najważniejszych momentów w ich życiu, ale wciąż miałam niedosyt bycia tak po prostu, na co dzień. Dzisiaj wychodzę na przeciw wszystkim kobietom, słucham ich potrzeb i chcę dotrzymywać im kroku. Moja codzienna kolekcja powstała z myślą o kobietach... z pasją. Takich, które realizują się na wielu płaszczyznach, sięgając po swoje marzenia i takich, które w tym pędzie życia potrafią się zatrzymać" - tłumaczy Viola Piekut.